General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, CHIP, 1008
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | 3L Electronic Corporation |
| Reach Compliance Code | compli |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 型芯材料 | FERRITE |
| 直流电阻 | 0.74 Ω |
| 标称电感 (L) | 10 µH |
| 电感器应用 | POWER INDUCTOR |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| 制造商序列号 | SMI-P |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 最小质量因数(标称电感时) | 35 |
| 形状/尺寸说明 | RECTANGULAR PACKAGE |
| 屏蔽 | NO |
| 表面贴装 | YES |
| 端子位置 | DUAL ENDED |
| 端子形状 | WRAPAROUND |
| 测试频率 | 1 MHz |
| 容差 | 20% |

| SMI-252010P-100M | SMI-252010P-1R0M | SMI-252010P-2R2M | SMI-252010P-3R3M | SMI-252010P-4R7M | SMI-252010P-6R8M | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, CHIP, 1008 | General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, CHIP, 1008 | General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, CHIP, 1008 | General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, CHIP, 1008 | General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, CHIP, 1008 | General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, CHIP, 1008 |
| 厂商名称 | 3L Electronic Corporation | 3L Electronic Corporation | 3L Electronic Corporation | 3L Electronic Corporation | 3L Electronic Corporation | 3L Electronic Corporation |
| Reach Compliance Code | compli | compli | compli | compli | compli | compli |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 型芯材料 | FERRITE | FERRITE | FERRITE | FERRITE | FERRITE | FERRITE |
| 直流电阻 | 0.74 Ω | 0.29 Ω | 0.43 Ω | 0.52 Ω | 0.65 Ω | 0.79 Ω |
| 标称电感 (L) | 10 µH | 1 µH | 2.2 µH | 3.3 µH | 4.7 µH | 6.8 µH |
| 电感器应用 | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| 制造商序列号 | SMI-P | SMI-P | SMI-P | SMI-P | SMI-P | SMI-P |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 最小质量因数(标称电感时) | 35 | 15 | 19 | 23 | 26 | 30 |
| 形状/尺寸说明 | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE |
| 屏蔽 | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 端子位置 | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED |
| 端子形状 | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND |
| 测试频率 | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz |
| 容差 | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved