Board Connector, 20 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | PRECI-DIP |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 主体宽度 | 0.1 inch |
| 主体深度 | 0.335 inch |
| 主体长度 | 2 inch |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | AU |
| 联系完成终止 | TIN |
| 触点性别 | FEMALE |
| 触点材料 | BERYLLIUM COPPER |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 10 mΩ |
| 介电耐压 | 1400VAC V |
| 耐用性 | 500 Cycles |
| 绝缘电阻 | 10000000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED POLYESTER |
| 制造商序列号 | 801 |
| 插接触点节距 | 0.1 inch |
| 安装选项1 | LOCKING |
| 安装方式 | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD |
| 连接器数 | ONE |
| PCB行数 | 1 |
| 装载的行数 | 1 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR |
| 电镀厚度 | 30u inch |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING |
| 额定电流(信号) | 3 A |
| 参考标准 | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端子长度 | 0.118 inch |
| 端子节距 | 2.54 mm |
| 端接类型 | SOLDER |
| 触点总数 | 20 |

| 801-83-020-20-005101 | 801-87-024-20-005101 | 801-87-023-20-005101 | 801-87-003-20-005101 | 801-87-019-20-005101 | 801-87-009-20-005101 | 801-83-014-20-005101 | 801-83-027-20-005101 | 801-87-027-20-005101 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Board Connector, 20 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator | Board Connector, 24 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator | Board Connector, 23 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator | Board Connector, 3 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator | Board Connector, 19 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator | Board Connector, 9 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator | Board Connector, 14 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator | Board Connector, 27 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator | Board Connector, 27 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compli | compli | compliant | compliant |
| 主体宽度 | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch |
| 主体深度 | 0.335 inch | 0.335 inch | 0.335 inch | 0.335 inch | 0.335 inch | 0.335 inch | 0.335 inch | 0.335 inch | 0.335 inch |
| 主体长度 | 2 inch | 2.4 inch | 2.3 inch | 0.3 inch | 1.9 inch | 0.9 inch | 1.4 inch | 2.7 inch | 2.7 inch |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | AU | AU | AU | AU | AU | AU | AU | AU | AU |
| 联系完成终止 | TIN | TIN | TIN | TIN | TIN | TIN | TIN | TIN | TIN |
| 触点性别 | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE |
| 触点材料 | BERYLLIUM COPPER | BERYLLIUM COPPER | BERYLLIUM COPPER | BERYLLIUM COPPER | BERYLLIUM COPPER | BERYLLIUM COPPER | BERYLLIUM COPPER | BERYLLIUM COPPER | BERYLLIUM COPPER |
| 触点模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 10 mΩ | 10 mΩ | 10 mΩ | 10 mΩ | 10 mΩ | 10 mΩ | 10 mΩ | 10 mΩ | 10 mΩ |
| 介电耐压 | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V |
| 耐用性 | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles |
| 绝缘电阻 | 10000000000 Ω | 10000000000 Ω | 10000000000 Ω | 10000000000 Ω | 10000000000 Ω | 10000000000 Ω | 10000000000 Ω | 10000000000 Ω | 10000000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED POLYESTER | GLASS FILLED POLYESTER | GLASS FILLED POLYESTER | GLASS FILLED POLYESTER | GLASS FILLED POLYESTER | GLASS FILLED POLYESTER | GLASS FILLED POLYESTER | GLASS FILLED POLYESTER | GLASS FILLED POLYESTER |
| 制造商序列号 | 801 | 801 | 801 | 801 | 801 | 801 | 801 | 801 | 801 |
| 插接触点节距 | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch |
| 安装选项1 | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING |
| 安装方式 | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD |
| 连接器数 | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE |
| PCB行数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 装载的行数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 电镀厚度 | 30u inch | FLASH inch | FLASH inch | FLASH inch | FLASH inch | FLASH inch | 30u inch | 30u inch | FLASH inch |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING |
| 额定电流(信号) | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A |
| 参考标准 | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 端子长度 | 0.118 inch | 0.118 inch | 0.118 inch | 0.118 inch | 0.118 inch | 0.118 inch | 0.118 inch | 0.118 inch | 0.118 inch |
| 端子节距 | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm |
| 端接类型 | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER |
| 触点总数 | 20 | 24 | 23 | 3 | 19 | 9 | 14 | 27 | 27 |
| 厂商名称 | PRECI-DIP | PRECI-DIP | PRECI-DIP | - | PRECI-DIP | PRECI-DIP | PRECI-DIP | - | - |
| ECCN代码 | EAR99 | - | - | - | - | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved