Peizoresistive Sensor, Differential, 45Psi Max, Cylindrical
| 参数名称 | 属性值 |
| Reach Compliance Code | unknow |
| 主体高度 | 35.8 mm |
| 线性度 (%) | 0.5 % |
| 标称偏移 | 0MV |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 封装形状/形式 | CYLINDRICAL |
| 最大压力范围 | 45 Psi |
| 压力传感模式 | DIFFERENTIAL |
| 响应时间 | 1000 µs |
| 传感器/换能器类型 | PRESSURE SENSOR,PEIZORESISTIVE |
| 最大供电电压 | 16 V |
| Base Number Matches | 1 |
| 26PCCNJ6D | 26PCGFJ6D | 26PCGVH6D | 26PCGNJ6D | 26PCGNT6D | 26PCGVA6D | 26PCGVJ6D | 26PCGFT6D | 26PCGVT6D | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Peizoresistive Sensor, Differential, 45Psi Max, Cylindrical | Peizoresistive Sensor, Differential, 500Psi Max, Cylindrical | Peizoresistive Sensor, Differential, 500Psi Max, Cylindrical | Peizoresistive Sensor, Differential, 500Psi Max, Cylindrical | Peizoresistive Sensor, Differential, 500Psi Max, Cylindrical | Peizoresistive Sensor, Differential, 500Psi Max, Cylindrical | Peizoresistive Sensor, Differential, 500Psi Max, Cylindrical | Peizoresistive Sensor, Differential, 500Psi Max, Cylindrical | Peizoresistive Sensor, Differential, 500Psi Max, Cylindrical |
| Reach Compliance Code | unknow | unknow | unknow | unknow | unknow | unknown | unknow | unknown | unknown |
| 主体高度 | 35.8 mm | 35.8 mm | 35.6 mm | 35.8 mm | 40.6 mm | 34.3 mm | 35.8 mm | 40.6 mm | 40.6 mm |
| 线性度 (%) | 0.5 % | 0.7 % | 0.7 % | 0.7 % | 0.7 % | 0.7 % | 0.7 % | 0.7 % | 0.7 % |
| 标称偏移 | 0MV | 0MV | 0MV | 0MV | 0MV | 0MV | 0MV | 0MV | 0MV |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 封装形状/形式 | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL |
| 最大压力范围 | 45 Psi | 500 Psi | 500 Psi | 500 Psi | 500 Psi | 500 Psi | 500 Psi | 500 Psi | 500 Psi |
| 压力传感模式 | DIFFERENTIAL | DIFFERENTIAL | DIFFERENTIAL | DIFFERENTIAL | DIFFERENTIAL | DIFFERENTIAL | DIFFERENTIAL | DIFFERENTIAL | DIFFERENTIAL |
| 响应时间 | 1000 µs | 1000 µs | 1000 µs | 1000 µs | 1000 µs | 1000 µs | 1000 µs | 1000 µs | 1000 µs |
| 传感器/换能器类型 | PRESSURE SENSOR,PEIZORESISTIVE | PRESSURE SENSOR,PEIZORESISTIVE | PRESSURE SENSOR,PEIZORESISTIVE | PRESSURE SENSOR,PEIZORESISTIVE | PRESSURE SENSOR,PEIZORESISTIVE | PRESSURE SENSOR,PIEZORESISTIVE | PRESSURE SENSOR,PEIZORESISTIVE | PRESSURE SENSOR,PEIZORESISTIVE | PRESSURE SENSOR,PEIZORESISTIVE |
| 最大供电电压 | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端口类型 | - | - | 5MM THREAD | - | BARBED | STRAIGHT | - | BARBED | BARBED |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved