8-bit Microcontroller with with Multi-Input Wake Up and Brown Detecter
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | National Semiconductor(TI ) |
| 包装说明 | SOP, SOP28,.4 |
| Reach Compliance Code | unknow |
| 具有ADC | NO |
| 地址总线宽度 | |
| 位大小 | 8 |
| CPU系列 | COP800 |
| 最大时钟频率 | 10 MHz |
| DAC 通道 | NO |
| DMA 通道 | NO |
| 外部数据总线宽度 | |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-G28 |
| JESD-609代码 | e0 |
| 长度 | 17.9 mm |
| I/O 线路数量 | 24 |
| 端子数量 | 28 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| PWM 通道 | YES |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | SOP |
| 封装等效代码 | SOP28,.4 |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED |
| 电源 | 3/5 V |
| 认证状态 | Not Qualified |
| RAM(字节) | 64 |
| ROM(单词) | 1024 |
| ROM可编程性 | OTPROM |
| 座面最大高度 | 2.65 mm |
| 速度 | 10 MHz |
| 最大压摆率 | 10 mA |
| 最大供电电压 | 5.5 V |
| 最小供电电压 | 2.7 V |
| 标称供电电压 | 4 V |
| 表面贴装 | YES |
| 技术 | CMOS |
| 温度等级 | INDUSTRIAL |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端子形式 | GULL WING |
| 端子节距 | 1.27 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| 宽度 | 7.5 mm |
| uPs/uCs/外围集成电路类型 | MICROCONTROLLER |
| COP87L20CJM-1N | COP822CJ | COP87L20CJM-2N | COP87L20CJN-1N | COP87L20CJN-3N | COP87L22CJM-2N | COP87L22CJM-3N | COP87L22CJN-1N | COP87L22CJN-2N | COP87L22CJN-3N | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | 8-bit Microcontroller with with Multi-Input Wake Up and Brown Detecter | 8-Bit Microcontroller with Multi-Input Wake Up and Brown Out Detector | 8-bit Microcontroller with with Multi-Input Wake Up and Brown Detecter | 8-bit Microcontroller with with Multi-Input Wake Up and Brown Detecter | 8-bit Microcontroller with with Multi-Input Wake Up and Brown Detecter | 8-bit Microcontroller with with Multi-Input Wake Up and Brown Detecter | 8-bit Microcontroller with with Multi-Input Wake Up and Brown Detecter | 8-bit Microcontroller with with Multi-Input Wake Up and Brown Detecter | 8-bit Microcontroller with with Multi-Input Wake Up and Brown Detecter | 8-bit Microcontroller with with Multi-Input Wake Up and Brown Detecter |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | - | 不符合 | - | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 |
| 厂商名称 | National Semiconductor(TI ) | - | National Semiconductor(TI ) | - | National Semiconductor(TI ) | National Semiconductor(TI ) | National Semiconductor(TI ) | National Semiconductor(TI ) | National Semiconductor(TI ) | National Semiconductor(TI ) |
| 包装说明 | SOP, SOP28,.4 | - | SOP, SOP28,.4 | - | DIP, DIP28,.6 | SOP, SOP20,.4 | SOP, SOP20,.4 | DIP, DIP20,.3 | DIP, DIP20,.3 | DIP, DIP20,.3 |
| Reach Compliance Code | unknow | - | unknow | - | unknow | unknow | unknow | unknow | unknow | unknow |
| 具有ADC | NO | - | NO | - | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 位大小 | 8 | - | 8 | - | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| CPU系列 | COP800 | - | COP800 | - | COP800 | COP800 | COP800 | COP800 | COP800 | COP800 |
| 最大时钟频率 | 10 MHz | - | 10 MHz | - | 10 MHz | 10 MHz | 10 MHz | 10 MHz | 10 MHz | 10 MHz |
| DAC 通道 | NO | - | NO | - | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| DMA 通道 | NO | - | NO | - | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-G28 | - | R-PDSO-G28 | - | R-PDIP-T28 | R-PDSO-G20 | R-PDSO-G20 | R-PDIP-T20 | R-PDIP-T20 | R-PDIP-T20 |
| JESD-609代码 | e0 | - | e0 | - | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 |
| 长度 | 17.9 mm | - | 17.9 mm | - | 35.725 mm | 12.8015 mm | 12.8015 mm | 26.075 mm | 26.075 mm | 26.075 mm |
| I/O 线路数量 | 24 | - | 24 | - | 24 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| 端子数量 | 28 | - | 28 | - | 28 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| 最高工作温度 | 85 °C | - | 85 °C | - | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | - | -40 °C | - | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| PWM 通道 | YES | - | YES | - | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | - | PLASTIC/EPOXY | - | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | SOP | - | SOP | - | DIP | SOP | SOP | DIP | DIP | DIP |
| 封装等效代码 | SOP28,.4 | - | SOP28,.4 | - | DIP28,.6 | SOP20,.4 | SOP20,.4 | DIP20,.3 | DIP20,.3 | DIP20,.3 |
| 封装形状 | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE | - | SMALL OUTLINE | - | IN-LINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED | - | NOT SPECIFIED | - | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 电源 | 3/5 V | - | 3/5 V | - | 3/5 V | 3/5 V | 3/5 V | 3/5 V | 3/5 V | 3/5 V |
| 认证状态 | Not Qualified | - | Not Qualified | - | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| RAM(字节) | 64 | - | 64 | - | 64 | 64 | 64 | 64 | 64 | 64 |
| ROM(单词) | 1024 | - | 1024 | - | 1024 | 1024 | 1024 | 1024 | 1024 | 1024 |
| ROM可编程性 | OTPROM | - | OTPROM | - | OTPROM | OTPROM | OTPROM | OTPROM | OTPROM | OTPROM |
| 座面最大高度 | 2.65 mm | - | 2.65 mm | - | 5.334 mm | 2.642 mm | 2.642 mm | 5.08 mm | 5.08 mm | 5.08 mm |
| 速度 | 10 MHz | - | 10 MHz | - | 10 MHz | 10 MHz | 10 MHz | 10 MHz | 10 MHz | 10 MHz |
| 最大压摆率 | 10 mA | - | 10 mA | - | 10 mA | 10 mA | 10 mA | 10 mA | 10 mA | 10 mA |
| 最大供电电压 | 5.5 V | - | 5.5 V | - | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V |
| 最小供电电压 | 2.7 V | - | 2.7 V | - | 2.7 V | 2.7 V | 2.7 V | 2.7 V | 2.7 V | 2.7 V |
| 标称供电电压 | 4 V | - | 4 V | - | 4 V | 4 V | 4 V | 4 V | 4 V | 4 V |
| 表面贴装 | YES | - | YES | - | NO | YES | YES | NO | NO | NO |
| 技术 | CMOS | - | CMOS | - | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS |
| 温度等级 | INDUSTRIAL | - | INDUSTRIAL | - | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) | - | Tin/Lead (Sn/Pb) | - | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端子形式 | GULL WING | - | GULL WING | - | THROUGH-HOLE | GULL WING | GULL WING | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE |
| 端子节距 | 1.27 mm | - | 1.27 mm | - | 2.54 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm |
| 端子位置 | DUAL | - | DUAL | - | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED | - | NOT SPECIFIED | - | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 宽度 | 7.5 mm | - | 7.5 mm | - | 15.24 mm | 7.493 mm | 7.493 mm | 7.62 mm | 7.62 mm | 7.62 mm |
| uPs/uCs/外围集成电路类型 | MICROCONTROLLER | - | MICROCONTROLLER | - | MICROCONTROLLER | MICROCONTROLLER | MICROCONTROLLER | MICROCONTROLLER | MICROCONTROLLER | MICROCONTROLLER |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved