RESISTOR, WIRE WOUND, 2W, 10%, 800ppm, 0.22ohm, THROUGH HOLE MOUNT, AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | SEI(Stackpole Electronics Inc.) |
| 包装说明 | , |
| Reach Compliance Code | compli |
| ECCN代码 | EAR99 |
| JESD-609代码 | e3 |
| 制造商序列号 | CB |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 275 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装形状 | RECTANGULAR PACKAGE |
| 包装方法 | BULK |
| 额定功率耗散 (P) | 2 W |
| 额定温度 | 70 °C |
| 电阻 | 0.22 Ω |
| 电阻器类型 | FIXED RESISTOR |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | WIRE WOUND |
| 温度系数 | 800 ppm/°C |
| 端子面层 | Matte Tin (Sn) |
| 端子形状 | WIRE |
| 容差 | 10% |

| CB20.2210%B | CB30.15%B | CB50.115%B | CB50.125%B | CB50.15%B | CB30.115%B | CB30.125%B | CB50.135%B | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | RESISTOR, WIRE WOUND, 2W, 10%, 800ppm, 0.22ohm, THROUGH HOLE MOUNT, AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | RESISTOR, WIRE WOUND, 3W, 5%, 800ppm, 0.1ohm, THROUGH HOLE MOUNT, AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | RESISTOR, WIRE WOUND, 5W, 5%, 800ppm, 0.11ohm, THROUGH HOLE MOUNT, AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | RESISTOR, WIRE WOUND, 5W, 5%, 800ppm, 0.12ohm, THROUGH HOLE MOUNT, AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | RESISTOR, WIRE WOUND, 5W, 5%, 800ppm, 0.1ohm, THROUGH HOLE MOUNT, AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | RESISTOR, WIRE WOUND, 3W, 5%, 800ppm, 0.11ohm, THROUGH HOLE MOUNT, AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | RESISTOR, WIRE WOUND, 3W, 5%, 800ppm, 0.12ohm, THROUGH HOLE MOUNT, AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | RESISTOR, WIRE WOUND, 5W, 5%, 800ppm, 0.13ohm, THROUGH HOLE MOUNT, AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 厂商名称 | SEI(Stackpole Electronics Inc.) | SEI(Stackpole Electronics Inc.) | SEI(Stackpole Electronics Inc.) | SEI(Stackpole Electronics Inc.) | SEI(Stackpole Electronics Inc.) | SEI(Stackpole Electronics Inc.) | SEI(Stackpole Electronics Inc.) | SEI(Stackpole Electronics Inc.) |
| 包装说明 | , | , | , | AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | compli | compli | compli | compli | compli | compliant | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| JESD-609代码 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 |
| 制造商序列号 | CB | CB | CB | CB | CB | CB | CB | CB |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 275 °C | 275 °C | 275 °C | 275 °C | 275 °C | 275 °C | 275 °C | 275 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 封装形状 | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE |
| 包装方法 | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK |
| 额定功率耗散 (P) | 2 W | 3 W | 5 W | 5 W | 5 W | 3 W | 3 W | 5 W |
| 额定温度 | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C |
| 电阻 | 0.22 Ω | 0.1 Ω | 0.11 Ω | 0.12 Ω | 0.1 Ω | 0.11 Ω | 0.12 Ω | 0.13 Ω |
| 电阻器类型 | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 技术 | WIRE WOUND | WIRE WOUND | WIRE WOUND | WIRE WOUND | WIRE WOUND | WIRE WOUND | WIRE WOUND | WIRE WOUND |
| 温度系数 | 800 ppm/°C | 800 ppm/°C | 800 ppm/°C | 800 ppm/°C | 800 ppm/°C | 800 ppm/°C | 800 ppm/°C | 800 ppm/°C |
| 端子面层 | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) |
| 端子形状 | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE |
| 容差 | 10% | 5% | 5% | 5% | 5% | 5% | 5% | 5% |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved