Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount, 5MMH RADIAL LEADED
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | Nichicon(尼吉康) |
| 包装说明 | , |
| Reach Compliance Code | compli |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 10-500KHZ |
| 电容 | 68 µF |
| 电容器类型 | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR |
| 介电材料 | ALUMINUM (WET) |
| JESD-609代码 | e0 |
| 漏电流 | 0.0068 mA |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT |
| 负容差 | 20% |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 105 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装形状 | CYLINDRICAL PACKAGE |
| 极性 | POLARIZED |
| 正容差 | 20% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 10 V |
| 纹波电流 | 230 mA |
| 表面贴装 | NO |
| Delta切线 | 0.2 |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端子形状 | WIRE |

| NSRZ680M10V6.3X5TR | NSRZ220M35V5X5TR | NSRZ560M6.3V5X5TR | NSRZ8R2M35V4X5TR | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount, 5MMH RADIAL LEADED | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount, 5MMH RADIAL LEADED | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 56uF, Through Hole Mount, 5MMH RADIAL LEADED | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 8.2uF, Through Hole Mount, 5MMH RADIAL LEADED |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 |
| 厂商名称 | Nichicon(尼吉康) | Nichicon(尼吉康) | Nichicon(尼吉康) | Nichicon(尼吉康) |
| Reach Compliance Code | compli | compli | compli | compli |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 其他特性 | RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 10-500KHZ | RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 10-500KHZ | RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 10-500KHZ | RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 10-500KHZ |
| 电容 | 68 µF | 22 µF | 56 µF | 8.2 µF |
| 电容器类型 | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR |
| 介电材料 | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) |
| JESD-609代码 | e0 | e0 | e0 | e0 |
| 漏电流 | 0.0068 mA | 0.0077 mA | 0.003528 mA | 0.00287 mA |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT |
| 负容差 | 20% | 20% | 20% | 20% |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 封装形状 | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE |
| 极性 | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED |
| 正容差 | 20% | 20% | 20% | 20% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 10 V | 35 V | 6.3 V | 35 V |
| 纹波电流 | 230 mA | 150 mA | 150 mA | 80 mA |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO |
| Delta切线 | 0.2 | 0.12 | 0.24 | 0.12 |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端子形状 | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved