Wet Tantalum Capacitors with Epoxy End-Fill, Sintered Anode, TANTALEX Capacitors CECC 30202-013 Approved
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 含铅 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | Vishay(威世) |
| 包装说明 | , |
| Reach Compliance Code | compli |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 电容 | 30 µF |
| 电容器类型 | TANTALUM CAPACITOR |
| 直径 | 4.9 mm |
| 介电材料 | TANTALUM (WET) |
| 漏电流 | 0.001 mA |
| 长度 | 13.6 mm |
| 制造商序列号 | 769D |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT |
| 负容差 | 20% |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装形状 | TUBULAR PACKAGE |
| 封装形式 | Axial |
| 包装方法 | TRAY, PLASTIC |
| 极性 | POLARIZED |
| 正容差 | 20% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 6 V |
| 纹波电流 | 70 mA |
| 系列 | 769D |
| 表面贴装 | NO |
| Delta切线 | 0.08 |
| 端子形状 | WIRE |

| 769D306X0006A0 | 769D306X5006A0 | 769D306X5006A2 | 769D306X9006A0 | 769D306X9006A2 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Wet Tantalum Capacitors with Epoxy End-Fill, Sintered Anode, TANTALEX Capacitors CECC 30202-013 Approved | Wet Tantalum Capacitors with Epoxy End-Fill, Sintered Anode, TANTALEX Capacitors CECC 30202-013 Approved | Wet Tantalum Capacitors with Epoxy End-Fill, Sintered Anode, TANTALEX Capacitors CECC 30202-013 Approved | Wet Tantalum Capacitors with Epoxy End-Fill, Sintered Anode, TANTALEX Capacitors CECC 30202-013 Approved | Wet Tantalum Capacitors with Epoxy End-Fill, Sintered Anode, TANTALEX Capacitors CECC 30202-013 Approved |
| 是否无铅 | 含铅 | 含铅 | 含铅 | 含铅 | 含铅 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 |
| 厂商名称 | Vishay(威世) | Vishay(威世) | Vishay(威世) | Vishay(威世) | Vishay(威世) |
| Reach Compliance Code | compli | compli | compli | compli | compli |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 电容 | 30 µF | 30 µF | 30 µF | 30 µF | 30 µF |
| 电容器类型 | TANTALUM CAPACITOR | TANTALUM CAPACITOR | TANTALUM CAPACITOR | TANTALUM CAPACITOR | TANTALUM CAPACITOR |
| 直径 | 4.9 mm | 4.9 mm | 4.9 mm | 4.9 mm | 4.9 mm |
| 介电材料 | TANTALUM (WET) | TANTALUM (WET) | TANTALUM (WET) | TANTALUM (WET) | TANTALUM (WET) |
| 漏电流 | 0.001 mA | 0.001 mA | 0.001 mA | 0.001 mA | 0.001 mA |
| 长度 | 13.6 mm | 13.6 mm | 13.6 mm | 13.6 mm | 13.6 mm |
| 制造商序列号 | 769D | 769D | 769D | 769D | 769D |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT |
| 负容差 | 20% | 5% | 5% | 10% | 10% |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 封装形状 | TUBULAR PACKAGE | TUBULAR PACKAGE | TUBULAR PACKAGE | TUBULAR PACKAGE | TUBULAR PACKAGE |
| 封装形式 | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| 包装方法 | TRAY, PLASTIC | TRAY, PLASTIC | TRAY, PLASTIC | TRAY, PLASTIC | TRAY, PLASTIC |
| 极性 | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED |
| 正容差 | 20% | 5% | 5% | 10% | 10% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 6 V | 6 V | 6 V | 6 V | 6 V |
| 纹波电流 | 70 mA | 70 mA | 70 mA | 70 mA | 70 mA |
| 系列 | 769D | 769D | 769D | 769D | 769D |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO |
| Delta切线 | 0.08 | 0.08 | 0.08 | 0.08 | 0.08 |
| 端子形状 | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved