ROTARY SWITCH-2POSITIONS, 4PDT, LATCHED, THROUGH HOLE-STRAIGHT, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | C&K |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | compli |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 执行器类型 | SCREW DRIVER SLOT |
| 其他特性 | PANEL MOUNTABLE |
| 主体宽度 | 22 mm |
| 主体长度或直径 | 25.8 mm |
| 触点(交流)最大额定R负载 | .15A@60VAC |
| 最大触点电流(交流) | 0.15 A |
| 最大触点电压(交流) | 60 V |
| 电气寿命 | 10000 Cycle(s) |
| 分度角 | 36 deg |
| JESD-609代码 | e3 |
| 制造商序列号 | RTA |
| 安装特点 | THROUGH HOLE-STRAIGHT |
| 位置数 | 2 |
| 开关段数量 | 1 |
| 最高工作温度 | 70 °C |
| 最低工作温度 | -20 °C |
| 表面贴装 | NO |
| 开关动作 | LATCHED |
| 开关功能 | 4PDT |
| 开关类型 | ROTARY SWITCH |
| 端子面层 | Matte Tin (Sn) |
| 端接类型 | SOLDER |

| RTAP44S02M25NS | RTAP4EW10R25NS | RTAP42S05M25NS | RTAP31S05M25NS | RTAP31S04M25NS | RTAP41S06M25NS | RTAP32S06M50NS | RTAP2DS13M25NS | RTAP31S02M25NS | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | ROTARY SWITCH-2POSITIONS, 4PDT, LATCHED, THROUGH HOLE-STRAIGHT, ROHS COMPLIANT | ROTARY SWITCH-10POSITIONS, DIRECT AND COMPLEMENT, LATCHED, THROUGH HOLE-STRAIGHT, ROHS COMPLIANT | ROTARY SWITCH-5POSITIONS, DP5T, LATCHED, THROUGH HOLE-STRAIGHT, ROHS COMPLIANT | ROTARY SWITCH-5POSITIONS, SP5T, LATCHED, THROUGH HOLE-STRAIGHT, ROHS COMPLIANT | ROTARY SWITCH-4POSITIONS, SP4T, LATCHED, THROUGH HOLE-STRAIGHT, ROHS COMPLIANT | ROTARY SWITCH-6POSITIONS, SP6T, LATCHED, THROUGH HOLE-STRAIGHT, ROHS COMPLIANT | ROTARY SWITCH-6POSITIONS, DP6T, LATCHED, THROUGH HOLE-STRAIGHT, ROHS COMPLIANT | ROTARY SWITCH-13POSITIONS, DIRECT AND COMPLEMENT, LATCHED, THROUGH HOLE-STRAIGHT, ROHS COMPLIANT | ROTARY SWITCH-2POSITIONS, SPDT, LATCHED, THROUGH HOLE-STRAIGHT, ROHS COMPLIANT |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | compli | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compli | compli |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 执行器类型 | SCREW DRIVER SLOT | SCREW DRIVER SLOT | SCREW DRIVER SLOT | SCREW DRIVER SLOT | SCREW DRIVER SLOT | SCREW DRIVER SLOT | SCREW DRIVER SLOT | SCREW DRIVER SLOT | SCREW DRIVER SLOT |
| 其他特性 | PANEL MOUNTABLE | PANEL MOUNTABLE | PANEL MOUNTABLE | PANEL MOUNTABLE | PANEL MOUNTABLE | PANEL MOUNTABLE | PANEL MOUNTABLE | PANEL MOUNTABLE | PANEL MOUNTABLE |
| 主体宽度 | 22 mm | 22 mm | 22 mm | 22 mm | 22 mm | 22 mm | 22 mm | 22 mm | 22 mm |
| 主体长度或直径 | 25.8 mm | 25.8 mm | 25.8 mm | 25.8 mm | 25.8 mm | 25.8 mm | 25.8 mm | 25.8 mm | 25.8 mm |
| 触点(交流)最大额定R负载 | .15A@60VAC | .15A@60VAC | .15A@60VAC | .15A@60VAC | .15A@60VAC | .15A@60VAC | .15A@60VAC | .15A@60VAC | .15A@60VAC |
| 最大触点电流(交流) | 0.15 A | 0.15 A | 0.15 A | 0.15 A | 0.15 A | 0.15 A | 0.15 A | 0.15 A | 0.15 A |
| 最大触点电压(交流) | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V |
| 电气寿命 | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) |
| 分度角 | 36 deg | 36 deg | 36 deg | 30 deg | 30 deg | 36 deg | 30 deg | 22.5 deg | 30 deg |
| JESD-609代码 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 |
| 制造商序列号 | RTA | RTA | RTA | RTA | RTA | RTA | RTA | RTA | RTA |
| 安装特点 | THROUGH HOLE-STRAIGHT | THROUGH HOLE-STRAIGHT | THROUGH HOLE-STRAIGHT | THROUGH HOLE-STRAIGHT | THROUGH HOLE-STRAIGHT | THROUGH HOLE-STRAIGHT | THROUGH HOLE-STRAIGHT | THROUGH HOLE-STRAIGHT | THROUGH HOLE-STRAIGHT |
| 位置数 | 2 | 10 | 5 | 5 | 4 | 6 | 6 | 13 | 2 |
| 开关段数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 最高工作温度 | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C |
| 最低工作温度 | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 开关动作 | LATCHED | LATCHED | LATCHED | LATCHED | LATCHED | LATCHED | LATCHED | LATCHED | LATCHED |
| 开关功能 | 4PDT | DIRECT AND COMPLEMENT | DP5T | SP5T | SP4T | SP6T | DP6T | DIRECT AND COMPLEMENT | SPDT |
| 开关类型 | ROTARY SWITCH | ROTARY SWITCH | ROTARY SWITCH | ROTARY SWITCH | ROTARY SWITCH | ROTARY SWITCH | ROTARY SWITCH | ROTARY SWITCH | ROTARY SWITCH |
| 端子面层 | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) |
| 端接类型 | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER |
| 厂商名称 | C&K | C&K | - | - | - | C&K | C&K | C&K | C&K |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved