RF F Connector, Male, Board Mount, Solder Terminal, Plug, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Rosenberger |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | compliant |
| 其他特性 | VSWR MAX AT: 4 GHZ |
| 主体/外壳类型 | PLUG |
| 特性阻抗 | 50 Ω |
| 连接器类型 | RF F CONNECTOR |
| 联系完成配合 | GOLD |
| 联系完成终止 | GOLD |
| 触点性别 | MALE |
| 耦合类型 | SNAP |
| DIN 符合性 | NO |
| 滤波功能 | NO |
| IEC 符合性 | NO |
| 插入损耗 | 0.24 dB |
| 绝缘体材料 | PA6.6T |
| JESD-609代码 | e4 |
| MIL 符合性 | NO |
| 制造商序列号 | 59S2AA-400A5 |
| 安装方式 | RIGHT ANGLE |
| 安装类型 | BOARD |
| 最大工作频率 | 6 GHz |
| 选件 | GENERAL PURPOSE |
| 面板安装 | NO |
| 端接类型 | SOLDER |
| 电压驻波比 | 1.38 |

| 59S2AA-400A5-D | 59S2AA-400A5-E | 59S2AA-400A5-F | 59S2AA-400A5-G | 59S2AA-400A5-H | 59S2AA-400A5-I | 59S2AA-400A5-K | 59S2AA-400A5-Z | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | RF F Connector, Male, Board Mount, Solder Terminal, Plug, ROHS COMPLIANT | RF F Connector, Male, Board Mount, Solder Terminal, Plug, ROHS COMPLIANT | RF F Connector, Male, Board Mount, Solder Terminal, Plug, ROHS COMPLIANT | RF F Connector, Male, Board Mount, Solder Terminal, Plug, ROHS COMPLIANT | RF F Connector, Male, Board Mount, Solder Terminal, Plug, ROHS COMPLIANT | RF F Connector, Male, Board Mount, Solder Terminal, Plug, ROHS COMPLIANT | RF F Connector, Male, Board Mount, Solder Terminal, Plug, ROHS COMPLIANT | RF F Connector, Male, Board Mount, Solder Terminal, Plug, ROHS COMPLIANT |
| 厂商名称 | Rosenberger | Rosenberger | Rosenberger | Rosenberger | Rosenberger | Rosenberger | Rosenberger | Rosenberger |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 其他特性 | VSWR MAX AT: 4 GHZ | VSWR MAX AT: 4 GHZ | VSWR MAX AT: 4 GHZ | VSWR MAX AT: 4 GHZ | VSWR MAX AT: 4 GHZ | VSWR MAX AT: 4 GHZ | VSWR MAX AT: 4 GHZ | VSWR MAX AT: 4 GHZ |
| 主体/外壳类型 | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG |
| 特性阻抗 | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω |
| 连接器类型 | RF F CONNECTOR | RF F CONNECTOR | RF F CONNECTOR | RF F CONNECTOR | RF F CONNECTOR | RF F CONNECTOR | RF F CONNECTOR | RF F CONNECTOR |
| 联系完成配合 | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD |
| 联系完成终止 | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD |
| 触点性别 | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE |
| 耦合类型 | SNAP | SNAP | SNAP | SNAP | SNAP | SNAP | SNAP | SNAP |
| DIN 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 滤波功能 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| IEC 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 插入损耗 | 0.24 dB | 0.24 dB | 0.24 dB | 0.24 dB | 0.24 dB | 0.24 dB | 0.24 dB | 0.24 dB |
| 绝缘体材料 | PA6.6T | PA6.6T | PA6.6T | PA6.6T | PA6.6T | PA6.6T | PA6.6T | PA6.6T |
| JESD-609代码 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 |
| MIL 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 制造商序列号 | 59S2AA-400A5 | 59S2AA-400A5 | 59S2AA-400A5 | 59S2AA-400A5 | 59S2AA-400A5 | 59S2AA-400A5 | 59S2AA-400A5 | 59S2AA-400A5 |
| 安装方式 | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE |
| 安装类型 | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD |
| 最大工作频率 | 6 GHz | 6 GHz | 6 GHz | 6 GHz | 6 GHz | 6 GHz | 6 GHz | 6 GHz |
| 选件 | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE |
| 面板安装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 端接类型 | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER |
| 电压驻波比 | 1.38 | 1.38 | 1.38 | 1.38 | 1.38 | 1.38 | 1.38 | 1.38 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved