Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 16VDC, Solder Terminal, Panel Mount-threaded
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | DIALIGHT |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 主体宽度 | 15.88 mm |
| 主体高度 | 37.85 mm |
| 主体长度或直径 | 15.88 mm |
| 最大触点电压(直流) | 16 V |
| JESD-609代码 | e0 |
| 制造商序列号 | 554 |
| 安装特点 | PANEL MOUNT-THREADED |
| 表面贴装 | NO |
| 开关动作 | MOMENTARY |
| 开关功能 | SPST |
| 开关类型 | PUSHBUTTON SWITCH |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端接类型 | SOLDER |

| 554-7321 | 554-7321-411 | 5540001100 | 554-7321-511 | 554-7321-211 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 16VDC, Solder Terminal, Panel Mount-threaded | Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 16VDC, Solder Terminal, Panel Mount-threaded | LED SWITCH BASE | Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 16VDC, Solder Terminal, Panel Mount-threaded | Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 16VDC, Solder Terminal, Panel Mount-threaded |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | - | 不符合 | 不符合 |
| 厂商名称 | DIALIGHT | DIALIGHT | - | - | DIALIGHT |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | - | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | - | EAR99 | EAR99 |
| 主体宽度 | 15.88 mm | 24.61 mm | - | 24.36 mm | 21.44 mm |
| 主体高度 | 37.85 mm | 52.83 mm | - | 52.83 mm | 52.83 mm |
| 主体长度或直径 | 15.88 mm | 24.61 mm | - | 30.45 mm | 21.44 mm |
| 最大触点电压(直流) | 16 V | 16 V | - | 16 V | 16 V |
| JESD-609代码 | e0 | e0 | - | e0 | e0 |
| 制造商序列号 | 554 | 554 | - | 554 | 554 |
| 安装特点 | PANEL MOUNT-THREADED | PANEL MOUNT-THREADED | - | PANEL MOUNT-THREADED | PANEL MOUNT-THREADED |
| 表面贴装 | NO | NO | - | NO | NO |
| 开关动作 | MOMENTARY | MOMENTARY | - | MOMENTARY | MOMENTARY |
| 开关功能 | SPST | SPST | - | SPST | SPST |
| 开关类型 | PUSHBUTTON SWITCH | PUSHBUTTON SWITCH | - | PUSHBUTTON SWITCH | PUSHBUTTON SWITCH |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | - | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端接类型 | SOLDER | SOLDER | - | SOLDER | SOLDER |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved