Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 30A, 60V V(RRM), Silicon, PLASTIC, TO-3P, 3 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Promax-Johnton Electronic Corporation |
| 零件包装代码 | TO-3P |
| 包装说明 | R-PSFM-T3 |
| 针数 | 3 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | FREE WHEELING DIODE, LOW POWER LOSS |
| 应用 | EFFICIENCY |
| 配置 | COMMON CATHODE, 2 ELEMENTS |
| 二极管元件材料 | SILICON |
| 二极管类型 | RECTIFIER DIODE |
| JESD-30 代码 | R-PSFM-T3 |
| 最大非重复峰值正向电流 | 275 A |
| 元件数量 | 2 |
| 相数 | 1 |
| 端子数量 | 3 |
| 最大输出电流 | 30 A |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | FLANGE MOUNT |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 参考标准 | MIL-19500/228 |
| 最大重复峰值反向电压 | 60 V |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | SCHOTTKY |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE |
| 端子位置 | SINGLE |

| SB3060PT | SB3040PT | SB3050PT | SB3030PT | SB3035PT | SB3020PT | SB3045PT | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 30A, 60V V(RRM), Silicon, PLASTIC, TO-3P, 3 PIN | Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 30A, 40V V(RRM), Silicon, PLASTIC, TO-3P, 3 PIN | Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 30A, 50V V(RRM), Silicon, PLASTIC, TO-3P, 3 PIN | Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 30A, 30V V(RRM), Silicon, PLASTIC, TO-3P, 3 PIN | Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 30A, 35V V(RRM), Silicon, PLASTIC, TO-3P, 3 PIN | Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 30A, 20V V(RRM), Silicon, PLASTIC, TO-3P, 3 PIN | Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 30A, 45V V(RRM), Silicon, PLASTIC, TO-3P, 3 PIN |
| 零件包装代码 | TO-3P | TO-3P | TO-3P | TO-3P | TO-3P | TO-3P | TO-3P |
| 包装说明 | R-PSFM-T3 | R-PSFM-T3 | R-PSFM-T3 | R-PSFM-T3 | R-PSFM-T3 | R-PSFM-T3 | R-PSFM-T3 |
| 针数 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 其他特性 | FREE WHEELING DIODE, LOW POWER LOSS | FREE WHEELING DIODE, LOW POWER LOSS | FREE WHEELING DIODE, LOW POWER LOSS | FREE WHEELING DIODE, LOW POWER LOSS | FREE WHEELING DIODE, LOW POWER LOSS | FREE WHEELING DIODE, LOW POWER LOSS | FREE WHEELING DIODE, LOW POWER LOSS |
| 应用 | EFFICIENCY | EFFICIENCY | EFFICIENCY | EFFICIENCY | EFFICIENCY | EFFICIENCY | EFFICIENCY |
| 配置 | COMMON CATHODE, 2 ELEMENTS | COMMON CATHODE, 2 ELEMENTS | COMMON CATHODE, 2 ELEMENTS | COMMON CATHODE, 2 ELEMENTS | COMMON CATHODE, 2 ELEMENTS | COMMON CATHODE, 2 ELEMENTS | COMMON CATHODE, 2 ELEMENTS |
| 二极管元件材料 | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON |
| 二极管类型 | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE |
| JESD-30 代码 | R-PSFM-T3 | R-PSFM-T3 | R-PSFM-T3 | R-PSFM-T3 | R-PSFM-T3 | R-PSFM-T3 | R-PSFM-T3 |
| 最大非重复峰值正向电流 | 275 A | 275 A | 275 A | 275 A | 275 A | 275 A | 275 A |
| 元件数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 相数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| 最大输出电流 | 30 A | 30 A | 30 A | 30 A | 30 A | 30 A | 30 A |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 参考标准 | MIL-19500/228 | MIL-19500/228 | MIL-19500/228 | MIL-19500/228 | MIL-19500/228 | MIL-19500/228 | MIL-19500/228 |
| 最大重复峰值反向电压 | 60 V | 40 V | 50 V | 30 V | 35 V | 20 V | 45 V |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 技术 | SCHOTTKY | SCHOTTKY | SCHOTTKY | SCHOTTKY | SCHOTTKY | SCHOTTKY | SCHOTTKY |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE |
| 端子位置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| 厂商名称 | Promax-Johnton Electronic Corporation | - | Promax-Johnton Electronic Corporation | Promax-Johnton Electronic Corporation | Promax-Johnton Electronic Corporation | Promax-Johnton Electronic Corporation | Promax-Johnton Electronic Corporation |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved