QUARTZ CRYSTAL RESONATOR, 8MHz, ROHS COMPLIANT, J-LEADED, SMD, 4 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Seiko Epson Corporation |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT, J-LEADED, SMD, 4 PIN |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 其他特性 | TAPE AND REEL |
| 老化 | 5 PPM/FIRST YEAR |
| 晶体/谐振器类型 | PARALLEL - FUNDAMENTAL |
| 驱动电平 | 10 µW |
| 频率稳定性 | 0.003% |
| 频率容差 | 50 ppm |
| JESD-609代码 | e3/e6 |
| 负载电容 | 12 pF |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT |
| 标称工作频率 | 8 MHz |
| 最高工作温度 | 70 °C |
| 最低工作温度 | -20 °C |
| 物理尺寸 | L11.7XB4.0XH3.7 (mm)/L0.461XB0.157XH0.146 (inch) |
| 串联电阻 | 80 Ω |
| 表面贴装 | YES |
| 端子面层 | TIN/TIN BISMUTH |

| MA-4068.0000M-W3:ROHS | MA-50620.0000M-C0:ROHS | MA-50632.0000M-C0 | |
|---|---|---|---|
| 描述 | QUARTZ CRYSTAL RESONATOR, 8MHz, ROHS COMPLIANT, J-LEADED, SMD, 4 PIN | Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 20MHz Nom, J-LEADED, SMD, 4 PIN | Parallel - 3Rd Overtone Quartz Crystal, |
| 厂商名称 | Seiko Epson Corporation | Seiko Epson Corporation | Seiko Epson Corporation |
| Reach Compliance Code | unknown | not_compliant | unknown |
| 晶体/谐振器类型 | PARALLEL - FUNDAMENTAL | PARALLEL - FUNDAMENTAL | PARALLEL - 3RD OVERTONE |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | - |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT, J-LEADED, SMD, 4 PIN | J-LEADED, SMD, 4 PIN | - |
| 其他特性 | TAPE AND REEL | TR | - |
| 老化 | 5 PPM/FIRST YEAR | 5 PPM/FIRST YEAR | - |
| 驱动电平 | 10 µW | 10 µW | - |
| 频率稳定性 | 0.003% | 0.003% | - |
| 频率容差 | 50 ppm | 50 ppm | - |
| JESD-609代码 | e3/e6 | e3/e6 | - |
| 负载电容 | 12 pF | 18 pF | - |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | - |
| 标称工作频率 | 8 MHz | 20 MHz | - |
| 最高工作温度 | 70 °C | 70 °C | - |
| 最低工作温度 | -20 °C | -20 °C | - |
| 物理尺寸 | L11.7XB4.0XH3.7 (mm)/L0.461XB0.157XH0.146 (inch) | L12.7XB5.08XH4.6 (mm)/L0.5XB0.2XH0.181 (inch) | - |
| 串联电阻 | 80 Ω | 40 Ω | - |
| 表面贴装 | YES | YES | - |
| 端子面层 | TIN/TIN BISMUTH | TIN/TIN BISMUTH | - |
| Base Number Matches | - | 1 | 1 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved