
Octal D-Type Flip-Flops With Clear 20-SSOP -40 to 85
| 参数名称 | 属性值 |
| Brand Name | Texas Instruments |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Texas Instruments(德州仪器) |
| 零件包装代码 | SSOP |
| 包装说明 | SSOP, SSOP20,.3 |
| 针数 | 20 |
| Reach Compliance Code | compli |
| ECCN代码 | EAR99 |
| Factory Lead Time | 1 week |
| 其他特性 | DUMMY VAL |
| 系列 | HC |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-G20 |
| JESD-609代码 | e4 |
| 长度 | 7.2 mm |
| 负载电容(CL) | 50 pF |
| 逻辑集成电路类型 | D FLIP-FLOP |
| 最大频率@ Nom-Su | 21000000 Hz |
| 最大I(ol) | 0.0052 A |
| 湿度敏感等级 | 1 |
| 位数 | 8 |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 20 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 输出极性 | TRUE |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | SSOP |
| 封装等效代码 | SSOP20,.3 |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE, SHRINK PITCH |
| 包装方法 | TR |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 260 |
| 电源 | 2/6 V |
| 最大电源电流(ICC) | 0.08 mA |
| Prop。Delay @ Nom-Su | 200 ns |
| 传播延迟(tpd) | 200 ns |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 2 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 6 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 2 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V |
| 表面贴装 | YES |
| 技术 | CMOS |
| 温度等级 | INDUSTRIAL |
| 端子面层 | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| 端子形式 | GULL WING |
| 端子节距 | 0.65 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| 触发器类型 | POSITIVE EDGE |
| 宽度 | 5.3 mm |
| 最小 fmax | 25 MHz |
| Base Number Matches | 1 |
| SN74HC273DBR | PCA9534ADWR | PCA9534DWR | SN74HC02D | SN74HC08D | SN74HC138DBR | TL750L05CKTTR | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Octal D-Type Flip-Flops With Clear 20-SSOP -40 to 85 | Remote 8-Bit I2C and Low-Power I/O Expander With Interrupt Output and Configuration Registers 16-SOIC -40 to 85 | Remote 8-Bit I2C and Low-Power I/O Expander With Interrupt Output and Configuration Registers 16-SOIC -40 to 85 | Quadruple 2-Input Positive-NOR Gates 14-SOIC -40 to 85 | AND Gate 4-Element 2-IN CMOS 14-Pin SOIC Tube | 3-Line To 8-Line Decoders/Demultiplexers 16-SSOP -40 to 85 | 150-mA, 30-V, Low-Dropout Voltage Regulator 3-DDPAK/TO-263 0 to 125 |
| Brand Name | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 零件包装代码 | SSOP | SOIC | SOIC | SOIC | SOIC | SOIC | D2PAK |
| 包装说明 | SSOP, SSOP20,.3 | SOIC-16 | SOIC-16 | SOIC-14 | SOIC-14 | SSOP-16 | TO-263, SMSIP3H,.55TB |
| 针数 | 20 | 16 | 16 | 14 | 14 | 16 | 4 |
| Reach Compliance Code | compli | compliant | compliant | compli | compliant | compliant | compli |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| Factory Lead Time | 1 week | 1 week | 6 weeks | 1 week | 1 week | 1 week | 6 weeks |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-G20 | R-PDSO-G16 | R-PDSO-G16 | R-PDSO-G14 | R-PDSO-G14 | R-PDSO-G16 | R-PSSO-G3 |
| JESD-609代码 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 | e3 |
| 长度 | 7.2 mm | 10.3 mm | 10.3 mm | 8.65 mm | 8.65 mm | 6.2 mm | 10.18 mm |
| 湿度敏感等级 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 |
| 端子数量 | 20 | 16 | 16 | 14 | 14 | 16 | 3 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | - |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | SSOP | SOP | SOP | SOP | SOP | SSOP | TO-263 |
| 封装等效代码 | SSOP20,.3 | SOP16,.4 | SOP16,.4 | SOP14,.25 | SOP14,.25 | SSOP16,.3 | SMSIP3H,.55TB |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 260 | 260 | 260 | 260 | 260 | 260 | 245 |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 2 mm | 2.65 mm | 2.65 mm | 1.75 mm | 1.75 mm | 2 mm | 4.83 mm |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 技术 | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | BIPOLAR |
| 端子面层 | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Matte Tin (Sn) |
| 端子形式 | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING |
| 端子节距 | 0.65 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 0.65 mm | 2.54 mm |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | SINGLE |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 宽度 | 5.3 mm | 7.5 mm | 7.5 mm | 3.91 mm | 3.91 mm | 5.3 mm | 8.41 mm |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 厂商名称 | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | - |
| 系列 | HC | - | - | HC | HC/UH | HC/UH | - |
| 负载电容(CL) | 50 pF | - | - | 50 pF | 50 pF | 50 pF | - |
| 逻辑集成电路类型 | D FLIP-FLOP | - | - | NOR GATE | AND GATE | OTHER DECODER/DRIVER | - |
| 最大I(ol) | 0.0052 A | - | - | 0.0052 A | 0.0052 A | 0.0052 A | - |
| 位数 | 8 | 8 | 8 | - | - | 8 | - |
| 功能数量 | 1 | - | - | 4 | 4 | 1 | 1 |
| 包装方法 | TR | - | - | TUBE | TUBE | TR | TR |
| 电源 | 2/6 V | 2.5/5 V | 2.5/5 V | 2/6 V | 2/6 V | 2/6 V | - |
| 最大电源电流(ICC) | 0.08 mA | - | - | 0.02 mA | 0.02 mA | 0.08 mA | - |
| 传播延迟(tpd) | 200 ns | - | - | 115 ns | 125 ns | 225 ns | - |
| 最大供电电压 (Vsup) | 6 V | - | - | 6 V | 6 V | 6 V | - |
| 最小供电电压 (Vsup) | 2 V | - | - | 2 V | 2 V | 2 V | - |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V | - | - | 5 V | 5 V | 5 V | - |
| 温度等级 | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | - |
| Is Samacsys | - | N | N | - | N | N | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved