Single Color LED, Green, Diffused, T-1, 3mm,
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Kingbright |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | IC COMPATIBLE, HIGH RELIABILITY |
| 颜色 | GREEN |
| 配置 | SINGLE |
| 最大正向电流 | 0.025 A |
| 透镜类型 | DIFFUSED |
| 标称发光强度 | 20.0 mcd |
| 安装特点 | RADIAL MOUNT |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 11.43 mm |
| 包装方法 | BULK |
| 峰值波长 | 565 nm |
| 形状 | ROUND |
| 尺寸 | 3 mm |
| 表面贴装 | NO |
| T代码 | T-1 |
| 端子节距 | 2.54 mm |
| 视角 | 60 deg |

| L-934ZH/1GD | P-1005H2641ABTF | L-934ZH/1ID | L-934ZH/1YD | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | Single Color LED, Green, Diffused, T-1, 3mm, | Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2640ohm, 100V, 0.05% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1005, CHIP | Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused Red, T-1, 3mm, | Single Color LED, Yellow, Diffused, T-1, 3mm, |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 不符合 | 符合 | 符合 |
| Reach Compliance Code | compliant | not_compliant | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 其他特性 | IC COMPATIBLE, HIGH RELIABILITY | ANTI-SULFUR, FLAME PROOF, NON-INDUCTIVE | IC COMPATIBLE, HIGH RELIABILITY | IC COMPATIBLE, HIGH RELIABILITY |
| 安装特点 | RADIAL MOUNT | SURFACE MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 155 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -55 °C | -40 °C | -40 °C |
| 包装方法 | BULK | TR | BULK | BULK |
| 表面贴装 | NO | YES | NO | NO |
| 是否无铅 | 不含铅 | - | 不含铅 | 不含铅 |
| 颜色 | GREEN | - | HIGH EFFICIENCY RED | YELLOW |
| 配置 | SINGLE | - | SINGLE | SINGLE |
| 最大正向电流 | 0.025 A | - | 0.03 A | 0.03 A |
| 透镜类型 | DIFFUSED | - | DIFFUSED RED | DIFFUSED |
| 标称发光强度 | 20.0 mcd | - | 25.0 mcd | 15.0 mcd |
| 功能数量 | 1 | - | 1 | 1 |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED | - | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 11.43 mm | - | 11.43 mm | 11.43 mm |
| 峰值波长 | 565 nm | - | 627 nm | 590 nm |
| 形状 | ROUND | - | ROUND | ROUND |
| 尺寸 | 3 mm | - | 3 mm | 3 mm |
| T代码 | T-1 | - | T-1 | T-1 |
| 端子节距 | 2.54 mm | - | 2.54 mm | 2.54 mm |
| 视角 | 60 deg | - | 60 deg | 60 deg |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved