Board Connector, 70 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator, Plug,
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | SAMTEC |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 主体深度 | 0.378 inch |
| 主体长度 | 2.923 inch |
| 主体/外壳类型 | PLUG |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL |
| 联系完成终止 | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL |
| 触点性别 | MALE |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT |
| DIN 符合性 | NO |
| 滤波功能 | NO |
| IEC 符合性 | NO |
| 绝缘体颜色 | BLACK |
| JESD-609代码 | e4 |
| MIL 符合性 | NO |
| 插接触点节距 | 0.079 inch |
| 匹配触点行间距 | 0.079 inch |
| 混合触点 | NO |
| 安装选项1 | LOCKING |
| 安装方式 | RIGHT ANGLE |
| 安装类型 | BOARD |
| 连接器数 | ONE |
| PCB行数 | 2 |
| 装载的行数 | 2 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR |
| PCB触点行间距 | 2.0066 mm |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING |
| 参考标准 | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端子长度 | 0.096 inch |
| 端子节距 | 2 mm |
| 端接类型 | SOLDER |
| 触点总数 | 70 |

| TSH-135-01-P-RA | TSH-105-01-P-DH | TSH-115-01-P-DH | TSH-120-01-P-DH | TSH-125-01-P-DH | TSH-130-01-P-DH | TSH-135-01-P-DH | TSH-115-01-P-RA | TSH-120-01-P-RA | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Board Connector, 70 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator, Plug, | Board Connector, 10 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator, Plug, | Board Connector, 30 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator, Plug, | Board Connector, 40 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator, Plug, | Board Connector, 50 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator, Plug, | Board Connector, 60 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator, Plug, | Board Connector, 70 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator, Plug, | Board Connector, 30 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator, Plug, | Board Connector, 40 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator, Plug, |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compli | compli |
| 主体深度 | 0.378 inch | 0.494 inch | 0.494 inch | 0.494 inch | 0.494 inch | 0.494 inch | 0.494 inch | 0.378 inch | 0.378 inch |
| 主体长度 | 2.923 inch | 0.553 inch | 1.343 inch | 1.738 inch | 2.133 inch | 2.528 inch | 2.923 inch | 1.343 inch | 1.738 inch |
| 主体/外壳类型 | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL |
| 联系完成终止 | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL | GOLD OVER PALLADIUM NICKEL |
| 触点性别 | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE |
| 触点模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT |
| DIN 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 滤波功能 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| IEC 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 绝缘体颜色 | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK |
| JESD-609代码 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 |
| MIL 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 插接触点节距 | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch |
| 匹配触点行间距 | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch |
| 混合触点 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 安装选项1 | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING |
| 安装方式 | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE |
| 安装类型 | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD |
| 连接器数 | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE |
| PCB行数 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 装载的行数 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| PCB触点行间距 | 2.0066 mm | 3.6068 mm | 3.6068 mm | 3.6068 mm | 3.6068 mm | 3.6068 mm | 3.6068 mm | 2.0066 mm | 2.0066 mm |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING |
| 参考标准 | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 端子节距 | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm |
| 端接类型 | SOLDER | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SOLDER | SOLDER |
| 触点总数 | 70 | 10 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 30 | 40 |
| 厂商名称 | SAMTEC | - | SAMTEC | SAMTEC | SAMTEC | SAMTEC | SAMTEC | SAMTEC | SAMTEC |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved