General Purpose Inductor, 2uH, 20%, 2726,
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Fenghua (HK) Electronics Ltd |
| 包装说明 | 2726 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 大小写代码 | 2726 |
| 构造 | Magnetic Shielded |
| 直流电阻 | 0.012 Ω |
| 标称电感 (L) | 2 µH |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| 制造商序列号 | HC |
| 封装高度 | 5 mm |
| 封装长度 | 6.85 mm |
| 封装形式 | SMT |
| 封装宽度 | 6.5 mm |
| 包装方法 | Bulk |
| 最大额定电流 | 12 A |
| 系列 | HC |
| 屏蔽 | YES |
| 容差 | 20% |

| HC65-2R0MB | HC125-1R5MB | HC125-1R5MT | HC65-2R7MT | HC65-2R2MT | HC65-2R0MT | HC65-2R2MB | HC65-2R7MB | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | General Purpose Inductor, 2uH, 20%, 2726, | General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 5250, | General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 5250, | General Purpose Inductor, 2.7uH, 20%, 2726, | General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 2726, | General Purpose Inductor, 2uH, 20%, 2726, | General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 2726, | General Purpose Inductor, 2.7uH, 20%, 2726, |
| 厂商名称 | Fenghua (HK) Electronics Ltd | Fenghua (HK) Electronics Ltd | Fenghua (HK) Electronics Ltd | Fenghua (HK) Electronics Ltd | Fenghua (HK) Electronics Ltd | Fenghua (HK) Electronics Ltd | Fenghua (HK) Electronics Ltd | Fenghua (HK) Electronics Ltd |
| 包装说明 | 2726 | 5250 | 5250 | 2726 | 2726 | 2726 | 2726 | 2726 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 大小写代码 | 2726 | 5250 | 5250 | 2726 | 2726 | 2726 | 2726 | 2726 |
| 构造 | Magnetic Shielded | Magnetic Shielded | Magnetic Shielded | Magnetic Shielded | Magnetic Shielded | Magnetic Shielded | Magnetic Shielded | Magnetic Shielded |
| 直流电阻 | 0.012 Ω | 0.003 Ω | 0.003 Ω | 0.0179 Ω | 0.0156 Ω | 0.012 Ω | 0.0156 Ω | 0.0179 Ω |
| 标称电感 (L) | 2 µH | 1.5 µH | 1.5 µH | 2.7 µH | 2.2 µH | 2 µH | 2.2 µH | 2.7 µH |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| 封装高度 | 5 mm | 6.5 mm | 6.5 mm | 5 mm | 5 mm | 5 mm | 5 mm | 5 mm |
| 封装长度 | 6.85 mm | 13.2 mm | 13.2 mm | 6.85 mm | 6.85 mm | 6.85 mm | 6.85 mm | 6.85 mm |
| 封装形式 | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT |
| 封装宽度 | 6.5 mm | 12.6 mm | 12.6 mm | 6.5 mm | 6.5 mm | 6.5 mm | 6.5 mm | 6.5 mm |
| 包装方法 | Bulk | Bulk | TR | TR | TR | TR | Bulk | Bulk |
| 最大额定电流 | 12 A | 25 A | 25 A | 10.4 A | 11.4 A | 12 A | 11.4 A | 10.4 A |
| 屏蔽 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 容差 | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% |
| 制造商序列号 | HC | HC | HC | HC | - | HC | HC | HC |
| 系列 | HC | HC | HC | HC | - | HC | HC | HC |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved