Diffuse Photoelectric Sensor, 3.81mm Min, 3.81mm Max, 0.05mA, Rectangular, Through Hole Mount
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Honeywell |
| Objectid | 1959463285 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| compound_id | 8869430 |
| 其他特性 | 100NA DARK CURRENT |
| 主体宽度 | 5.08 mm |
| 主体高度 | 15.24 mm |
| 主体长度或直径 | 17.33 mm |
| 外壳 | PLASTIC |
| 最大测量范围(毫米) | 3.81 mm |
| 最小测量范围(毫米) | 3.81 mm |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT |
| 最大工作电流 | 40 mA |
| 输出范围 | 0.05mA |
| 输出类型 | ANALOG CURRENT |
| 封装形状/形式 | RECTANGULAR |
| 传感器/温度传感器类型 | LINEAR POSITION SENSOR,PHOTOELECTRIC,DIFFUSE |
| 最大供电电压 | 1.6 V |
| 表面贴装 | NO |
| 端接类型 | SOLDER |
| R-205-B-W | R-200-B-W | R-200-A-W | |
|---|---|---|---|
| 描述 | Diffuse Photoelectric Sensor, 3.81mm Min, 3.81mm Max, 0.05mA, Rectangular, Through Hole Mount | Diffuse Photoelectric Sensor, 3.81mm Min, 3.81mm Max, 0.04mA, Rectangular, Through Hole Mount | Diffuse Photoelectric Sensor, 3.81mm Min, 3.81mm Max, 0.16mA, Rectangular, Through Hole Mount |
| 厂商名称 | Honeywell | Honeywell | Honeywell |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown |
| 其他特性 | 100NA DARK CURRENT | 100NA DARK CURRENT | 100NA DARK CURRENT |
| 主体宽度 | 5.08 mm | 5.08 mm | 5.08 mm |
| 主体高度 | 15.24 mm | 15.24 mm | 15.24 mm |
| 主体长度或直径 | 17.33 mm | 17.33 mm | 17.33 mm |
| 外壳 | PLASTIC | PLASTIC | PLASTIC |
| 最大测量范围(毫米) | 3.81 mm | 3.81 mm | 3.81 mm |
| 最小测量范围(毫米) | 3.81 mm | 3.81 mm | 3.81 mm |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT |
| 最大工作电流 | 40 mA | 40 mA | 40 mA |
| 输出范围 | 0.05mA | 0.04mA | 0.16mA |
| 输出类型 | ANALOG CURRENT | ANALOG CURRENT | ANALOG CURRENT |
| 封装形状/形式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 最大供电电压 | 1.6 V | 1.6 V | 1.6 V |
| 表面贴装 | NO | NO | NO |
| 端接类型 | SOLDER | SOLDER | SOLDER |
| 传感器/温度传感器类型 | LINEAR POSITION SENSOR,PHOTOELECTRIC,DIFFUSE | - | LINEAR POSITION SENSOR,PHOTOELECTRIC,DIFFUSE |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved