Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 36.5ohm, 100V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 包装说明 | CHIP |
| Reach Compliance Code | _compli |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | PRECISION |
| 构造 | Chi |
| JESD-609代码 | e0 |
| 制造商序列号 | RNC |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 155 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装高度 | 0.4 mm |
| 封装长度 | 2 mm |
| 封装形状 | RECTANGULAR PACKAGE |
| 封装形式 | SMT |
| 封装宽度 | 1.25 mm |
| 包装方法 | TR, 7 INCH |
| 额定功率耗散 (P) | 0.1 W |
| 额定温度 | 70 °C |
| 电阻 | 36.5 Ω |
| 电阻器类型 | FIXED RESISTOR |
| 系列 | RNC20(.5%,25/50TC) |
| 尺寸代码 | 0805 |
| 表面贴装 | YES |
| 技术 | THIN FILM |
| 温度系数 | 50 ppm/°C |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrie |
| 端子形状 | WRAPAROUND |
| 容差 | 0.5% |
| 工作电压 | 100 V |
| Base Number Matches | 1 |

| 器件名 | 厂商 | 描述 |
|---|---|---|
| CTTFR0805DTD36R5 | CT [ Central Technologies ] | RESISTOR, THIN FILM, 0.1W, 0.5%, 50ppm, 36.5ohm, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| CTTFR0805DTDX36R5 | CT [ Central Technologies ] | RESISTOR, THIN FILM, 0.1W, 0.5%, 50ppm, 36.5ohm, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| RNC20T236.50.5%I | SEI(Stackpole Electronics Inc.) | Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 36.5ohm, 100V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP |
| TFCR0805-10W-C-36R5DT | VENKEL LTD | Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 36.5ohm, 100V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| TFCR0805-10W-E-36R1BT | VENKEL LTD | Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 36.1ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| TFCR0805-10W-E-36R5BT | VENKEL LTD | Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 36.5ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| TFCR0805-10W-E-36R5DT | VENKEL LTD | Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 36.5ohm, 100V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| TFCR0805-8W-E-36R5FT | VENKEL LTD | Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 36.5ohm, 100V, 1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| TNPW080536R1BHTC | Vishay(威世) | RESISTOR, THIN FILM, 0.1 W, 0.1 %, 50 ppm, 36.1 ohm, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, LEAD |
| TNPW080536R1DETC | Vishay(威世) | RESISTOR, THIN FILM, 0.1 W, 0.5 %, 25 ppm, 36.1 ohm, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, LEAD |
| TNPW080536R5DT-2RT1 | Vishay(威世) | Film/Foil Resistor, RESISTOR, THIN FILM, 0.1 W, 0.5 %, 50 ppm, 36.5 ohm, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP |
| TNPW080536R5DT2RT1 | Vishay(威世) | RESISTOR, THIN FILM, 0.1W, 0.5%, 50ppm, 36.5ohm, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP |
| TNPW080536R5DT9RT1 | Vishay(威世) | RESISTOR, THIN FILM, 0.1W, 0.5%, 25ppm, 36.5ohm, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP |
| TNPW080536R5FEEA | Vishay(威世) | RESISTOR, THIN FILM, 0.125W, 1%, 25ppm, 36.5ohm, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| TNPW080536R5FEEC | Vishay(威世) | RESISTOR, THIN FILM, 0.125W, 1%, 25ppm, 36.5ohm, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| TNPW080536R5FETA | Vishay(威世) | RESISTOR, THIN FILM, 0.1W, 1%, 25ppm, 36.5ohm, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, LEAD |
| TPI-0805-36R5D | International Manufacturing Services Inc | Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 36.5ohm, 100V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| WF08T36R5DBL | Walsin_Technology_Corporation | Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 36.5ohm, 100V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| WF08T36R5DTL | Walsin_Technology_Corporation | Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 36.5ohm, 100V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, LEAD FREE |
| WF08U36R5BTL | Walsin_Technology_Corporation | Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 36.5ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, LEAD FREE |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved