Board Connector, 20 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.05 inch Pitch, Solder Terminal, Plug
| 参数名称 | 属性值 |
| Reach Compliance Code | unknow |
| 板上安装选件 | PEG |
| 主体宽度 | 0.142 inch |
| 主体深度 | 0.173 inch |
| 主体长度 | 0.648 inch |
| 主体/外壳类型 | PLUG |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | AU |
| 触点性别 | FEMALE |
| 触点材料 | PHOSPHOR BRONZE |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 20 mΩ |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT |
| 介电耐压 | 300VAC V |
| 绝缘电阻 | 1000000000 Ω |
| 制造商序列号 | PRD002 |
| 插接触点节距 | 0.05 inch |
| 匹配触点行间距 | 0.05 inch |
| 安装方式 | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD |
| 连接器数 | ONE |
| PCB行数 | 2 |
| 装载的行数 | 2 |
| 最高工作温度 | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR |
| PCB触点行间距 | 1.27 mm |
| 电镀厚度 | FLASH inch |
| 额定电流(信号) | 1 A |
| 参考标准 | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端子节距 | 1.27 mm |
| 端接类型 | SOLDER |
| 触点总数 | 20 |
| Base Number Matches | 1 |
| PRD002-P1002GF-KP | MR10X4301FQL | PRD002-P4802GF-KP | PRD002-P2002GF-KP | PRD002-P0702GF-KP | PRD002-P1102GF-KP | PRD002-P1302GF-KP | PRD002-P1202GF-KP | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Board Connector, 20 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.05 inch Pitch, Solder Terminal, Plug | Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 4300ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210, CHIP | Board Connector, 96 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.05 inch Pitch, Solder Terminal, Plug | Board Connector, 40 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.05 inch Pitch, Solder Terminal, Plug | Board Connector, 14 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.05 inch Pitch, Solder Terminal, Plug | Board Connector, 22 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.05 inch Pitch, Solder Terminal, Plug | Board Connector, 26 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.05 inch Pitch, Solder Terminal, Plug | Board Connector, 24 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.05 inch Pitch, Solder Terminal, Plug |
| Reach Compliance Code | unknow | compliant | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 最高工作温度 | 105 °C | 155 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -55 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 参考标准 | UL | AEC-Q200 | UL | UL | UL | UL | UL | UL |
| 板上安装选件 | PEG | - | PEG | PEG | PEG | PEG | PEG | PEG |
| 主体宽度 | 0.142 inch | - | 0.142 inch | 0.142 inch | 0.142 inch | 0.142 inch | 0.142 inch | 0.142 inch |
| 主体深度 | 0.173 inch | - | 0.173 inch | 0.173 inch | 0.173 inch | 0.173 inch | 0.173 inch | 0.173 inch |
| 主体长度 | 0.648 inch | - | 2.548 inch | 1.148 inch | 0.498 inch | 0.698 inch | 0.798 inch | 0.748 inch |
| 主体/外壳类型 | PLUG | - | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR | - | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | AU | - | AU | AU | AU | AU | AU | AU |
| 触点性别 | FEMALE | - | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE |
| 触点材料 | PHOSPHOR BRONZE | - | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE |
| 触点模式 | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 20 mΩ | - | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT | - | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT |
| 介电耐压 | 300VAC V | - | 300VAC V | 300VAC V | 300VAC V | 300VAC V | 300VAC V | 300VAC V |
| 绝缘电阻 | 1000000000 Ω | - | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω |
| 制造商序列号 | PRD002 | - | PRD002 | PRD002 | PRD002 | PRD002 | PRD002 | PRD002 |
| 插接触点节距 | 0.05 inch | - | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch |
| 匹配触点行间距 | 0.05 inch | - | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch |
| 安装方式 | STRAIGHT | - | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD | - | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD |
| 连接器数 | ONE | - | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE |
| PCB行数 | 2 | - | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 装载的行数 | 2 | - | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| PCB触点行间距 | 1.27 mm | - | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm |
| 电镀厚度 | FLASH inch | - | FLASH inch | FLASH inch | FLASH inch | FLASH inch | FLASH inch | FLASH inch |
| 额定电流(信号) | 1 A | - | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A |
| 可靠性 | COMMERCIAL | - | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 端子节距 | 1.27 mm | - | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm |
| 端接类型 | SOLDER | - | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER |
| 触点总数 | 20 | - | 96 | 40 | 14 | 22 | 26 | 24 |
| Objectid | - | 145047755099 | - | - | 304299453 | 304299457 | 304299459 | 304299458 |
| ECCN代码 | - | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved