Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 0.1A, 30VDC, 3.3mm, Wire Terminal, Roller Lever Actuator, Panel Mount
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Honeywell |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 执行器行程 | 3.3 mm |
| 执行器类型 | ROLLER LEVER |
| 主体宽度 | 6.4 mm |
| 主体高度 | 11.01 mm |
| 主体长度或直径 | 19.8 mm |
| 触点(交流)最大额定R负载 | .1A@250VAC |
| 最大触点电流(交流) | 0.1 A |
| 最大触点电流(直流) | 0.1 A |
| 触点(直流)最大额定R负载 | .1A@30VDC |
| 最大触点电压(交流) | 250 V |
| 最大触点电压(直流) | 30 V |
| 制造商序列号 | UM |
| 安装特点 | PANEL MOUNT |
| 最大操作力 | 0.58 N |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 最大预行程 | 2.5 mm |
| 密封 | IP67 |
| 表面贴装 | NO |
| 开关动作 | MOMENTARY |
| 开关功能 | SPDT |
| 开关类型 | SNAP ACTING/LIMIT SWITCH |
| 端接类型 | WIRE |
| UM10E90FS1 | UM35E90FS1 | UML10001 | UML10003 | UML10004 | UML10002 | UML10000 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 0.1A, 30VDC, 3.3mm, Wire Terminal, Roller Lever Actuator, Panel Mount | Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 2A, 30VDC, 3.3mm, Wire Terminal, Roller Lever Actuator, Panel Mount | Snap Acting/Limit Switch, Momentary, 4mm, Wire Terminal, Simulatted Roller Lever Actuator, Panel Mount | Snap Acting/Limit Switch, Momentary, 4mm, Wire Terminal, Flat Lever Actuator, Panel Mount | Snap Acting/Limit Switch, Momentary, 5.1mm, Wire Terminal, Flat Lever Actuator, Panel Mount | Snap Acting/Limit Switch, Momentary, 3.3mm, Wire Terminal, Flat Lever Actuator, Panel Mount | Snap Acting/Limit Switch, Momentary, 3.3mm, Wire Terminal, Roller Lever Actuator, Panel Mount |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 执行器行程 | 3.3 mm | 3.3 mm | 4 mm | 4 mm | 5.1 mm | 3.3 mm | 3.3 mm |
| 执行器类型 | ROLLER LEVER | ROLLER LEVER | SIMULATTED ROLLER LEVER | FLAT LEVER | FLAT LEVER | FLAT LEVER | ROLLER LEVER |
| 主体宽度 | 6.4 mm | 6.4 mm | 6.4 mm | 6.4 mm | 6.4 mm | 6.4 mm | 6.4 mm |
| 主体高度 | 11.01 mm | 11.01 mm | 9.2 mm | 9.2 mm | 9.2 mm | 9.2 mm | 9.2 mm |
| 主体长度或直径 | 19.8 mm | 19.8 mm | 21.7 mm | 21.7 mm | 21.7 mm | 21.7 mm | 21.7 mm |
| 触点(交流)最大额定R负载 | .1A@250VAC | 2A@250VAC | 2A@250VAC | 2A@250VAC | 2A@250VAC | 2A@250VAC | 2A@250VAC |
| 最大触点电流(交流) | 0.1 A | 2 A | 2 A | 2 A | 2 A | 2 A | 2 A |
| 最大触点电压(交流) | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V |
| 制造商序列号 | UM | UM | UM | UM | UM | UM | UM |
| 安装特点 | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT |
| 最大操作力 | 0.58 N | 0.58 N | 0.54 N | 0.54 N | 0.44 N | 0.59 N | 0.59 N |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 82 °C | 82 °C | 82 °C | 82 °C | 82 °C |
| 最大预行程 | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.8 mm | 2.8 mm | 3.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 开关动作 | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY |
| 开关类型 | SNAP ACTING/LIMIT SWITCH | SNAP ACTING/LIMIT SWITCH | SNAP ACTING/LIMIT SWITCH | SNAP ACTING/LIMIT SWITCH | SNAP ACTING/LIMIT SWITCH | SNAP ACTING/LIMIT SWITCH | SNAP ACTING/LIMIT SWITCH |
| 端接类型 | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE |
| 厂商名称 | Honeywell | - | - | Honeywell | Honeywell | Honeywell | Honeywell |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved