Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 1206, CHIP
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 包装说明 | , 1206 |
| Reach Compliance Code | compli |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 电容 | 0.1 µF |
| 电容器类型 | CERAMIC CAPACITOR |
| 介电材料 | CERAMIC |
| JESD-609代码 | e3 |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT |
| 多层 | Yes |
| 负容差 | 20% |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装形状 | RECTANGULAR PACKAGE |
| 包装方法 | TR, BLISTER, 13 INCH |
| 正容差 | 20% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 100 V |
| 尺寸代码 | 1206 |
| 表面贴装 | YES |
| 温度特性代码 | X7R |
| 温度系数 | 15% ppm/°C |
| 端子面层 | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrie |
| 端子形状 | WRAPAROUND |
| Base Number Matches | 1 |

| 器件名 | 厂商 | 描述 |
|---|---|---|
| C1206F104M1RACAUTO7800 | KEMET(基美) | Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 1206, CHIP |
| VJ1206Y104MFBAB4X | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y104MFBAB5H | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y104MFBAC | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y104MFBAI | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y104MFBAO | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y104MFBAP | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y104MFBMC | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y104MFBMI | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y104MFBMO | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y104MFBMP | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y104MFBMR | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y104MFBMT | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y104MNBAB | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y104MXBAC | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y104MXBAP | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y104MXBAW4X | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y104MXBAW5H | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y104MXBMC | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y104MXBMP | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 100 V, X7R, 0.1 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved