ALS SERIES, SYN POSITIVE EDGE TRIGGERED 8-BIT BIDIRECTIONAL BINARY COUNTER, CDIP24
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | Texas Instruments(德州仪器) |
| 包装说明 | DIP, DIP24,.6 |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| 其他特性 | TCO OUTPUT; COUNT ENABLE INPUTS |
| 计数方向 | BIDIRECTIONAL |
| 系列 | ALS |
| JESD-30 代码 | R-GDIP-T24 |
| 长度 | 32.005 mm |
| 负载电容(CL) | 500 pF |
| 负载/预设输入 | YES |
| 逻辑集成电路类型 | BINARY COUNTER |
| 最大I(ol) | 0.004 A |
| 工作模式 | SYNCHRONOUS |
| 位数 | 8 |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 24 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装主体材料 | CERAMIC, GLASS-SEALED |
| 封装代码 | DIP |
| 封装等效代码 | DIP24,.6 |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | IN-LINE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 筛选级别 | 38535Q/M;38534H;883B |
| 座面最大高度 | 5.08 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.5 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | TTL |
| 温度等级 | MILITARY |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE |
| 端子节距 | 2.54 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| 触发器类型 | POSITIVE EDGE |
| 宽度 | 7.62 mm |
| 最小 fmax | 45 MHz |
| SNJ54ALS869JT | SNJ54ALS869FK | SNJ54ALS867FK | SN74ALS867DWR | SNJ54ALS867JT | |
|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | ALS SERIES, SYN POSITIVE EDGE TRIGGERED 8-BIT BIDIRECTIONAL BINARY COUNTER, CDIP24 | ALS SERIES, SYN POSITIVE EDGE TRIGGERED 8-BIT BIDIRECTIONAL BINARY COUNTER, CQCC28 | ALS SERIES, SYN POSITIVE EDGE TRIGGERED 8-BIT BIDIRECTIONAL BINARY COUNTER, CQCC28 | ALS SERIES, SYN POSITIVE EDGE TRIGGERED 8-BIT BIDIRECTIONAL BINARY COUNTER, PDSO24 | ALS SERIES, SYN POSITIVE EDGE TRIGGERED 8-BIT BIDIRECTIONAL BINARY COUNTER, CDIP24 |
| 厂商名称 | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) |
| Reach Compliance Code | not_compliant | not_compliant | not_compliant | unknown | not_compliant |
| 其他特性 | TCO OUTPUT; COUNT ENABLE INPUTS | TCO OUTPUT; COUNT ENABLE INPUTS | TCO OUTPUT | TCO OUTPUT | TCO OUTPUT |
| 计数方向 | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL |
| 系列 | ALS | ALS | ALS | ALS | ALS |
| JESD-30 代码 | R-GDIP-T24 | S-CQCC-N28 | S-CQCC-N28 | R-PDSO-G24 | R-GDIP-T24 |
| 长度 | 32.005 mm | 11.43 mm | 11.43 mm | 15.4 mm | 32.005 mm |
| 负载电容(CL) | 500 pF | 500 pF | 500 pF | 500 pF | 500 pF |
| 负载/预设输入 | YES | YES | YES | YES | YES |
| 逻辑集成电路类型 | BINARY COUNTER | BINARY COUNTER | BINARY COUNTER | BINARY COUNTER | BINARY COUNTER |
| 工作模式 | SYNCHRONOUS | SYNCHRONOUS | SYNCHRONOUS | SYNCHRONOUS | SYNCHRONOUS |
| 位数 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 24 | 28 | 28 | 24 | 24 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 70 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | - | -55 °C |
| 封装主体材料 | CERAMIC, GLASS-SEALED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | PLASTIC/EPOXY | CERAMIC, GLASS-SEALED |
| 封装代码 | DIP | QCCN | QCCN | SOP | DIP |
| 封装形状 | RECTANGULAR | SQUARE | SQUARE | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | IN-LINE | CHIP CARRIER | CHIP CARRIER | SMALL OUTLINE | IN-LINE |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 5.08 mm | 2.03 mm | 2.03 mm | 2.65 mm | 5.08 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V |
| 表面贴装 | NO | YES | YES | YES | NO |
| 技术 | TTL | TTL | TTL | TTL | TTL |
| 温度等级 | MILITARY | MILITARY | MILITARY | COMMERCIAL | MILITARY |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE | NO LEAD | NO LEAD | GULL WING | THROUGH-HOLE |
| 端子节距 | 2.54 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 2.54 mm |
| 端子位置 | DUAL | QUAD | QUAD | DUAL | DUAL |
| 触发器类型 | POSITIVE EDGE | POSITIVE EDGE | POSITIVE EDGE | POSITIVE EDGE | POSITIVE EDGE |
| 宽度 | 7.62 mm | 11.43 mm | 11.43 mm | 7.5 mm | 7.62 mm |
| 最小 fmax | 45 MHz | 45 MHz | 45 MHz | 45 MHz | 45 MHz |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | - | 不符合 |
| 包装说明 | DIP, DIP24,.6 | - | - | SOP, | DIP, DIP24,.3 |
| 最大I(ol) | 0.004 A | 0.004 A | 0.004 A | - | 0.004 A |
| 封装等效代码 | DIP24,.6 | LCC28,.45SQ | LCC28,.45SQ | - | DIP24,.3 |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | - | NOT SPECIFIED |
| 筛选级别 | 38535Q/M;38534H;883B | 38535Q/M;38534H;883B | 38535Q/M;38534H;883B | - | 38535Q/M;38534H;883B |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | - | NOT SPECIFIED |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved