POW-R-BLOKTM Single & Dual Diode Isolated Module 100 Amperes / Up to 1800 Volts
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | POWEREX |
| 包装说明 | MODULE-3 |
| Reach Compliance Code | unknow |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | UL RECOGNIZED |
| 应用 | GENERAL PURPOSE |
| 外壳连接 | ISOLATED |
| 配置 | COMMON ANODE, 2 ELEMENTS |
| 二极管元件材料 | SILICON |
| 二极管类型 | RECTIFIER DIODE |
| 最大正向电压 (VF) | 1.55 V |
| JESD-30 代码 | R-PUFM-X3 |
| 最大非重复峰值正向电流 | 2600 A |
| 元件数量 | 2 |
| 相数 | 1 |
| 端子数量 | 3 |
| 最高工作温度 | 150 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 最大输出电流 | 100 A |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | FLANGE MOUNT |
| 最大重复峰值反向电压 | 800 V |
| 最大反向电流 | 8000 µA |
| 表面贴装 | NO |
| 端子形式 | UNSPECIFIED |
| 端子位置 | UPPER |

| CN410899C | UCC28730_15 | CS410899C | CC410899C | CD411099C | CD411299C | CD411499C | P2010C2803CGWA | CD411699C | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | POW-R-BLOKTM Single & Dual Diode Isolated Module 100 Amperes / Up to 1800 Volts | Zero-Power Standby PSR Flyback Controller with CVCC and Wake-Up Monitoring | POW-R-BLOKTM Single & Dual Diode Isolated Module 100 Amperes / Up to 1800 Volts | POW-R-BLOKT Single & Dual Diode Isolated Module 100 Amperes / Up to 1800 Volts | DIODE MODULE 1KV 100A | DIODE MODULE 1.2KV 100A | DIODE MODULE 1.4KV 100A | Fixed Resistor, Thin Film, 1W, 280000ohm, 300V, 0.25% +/-Tol, 5ppm/Cel, Surface Mount, 2010, CHIP | DIODE MODULE 1.6KV 100A |
| 包装说明 | MODULE-3 | - | R-PUFM-X2 | MODULE-3 | - | MODULE-3 | MODULE-3 | CHIP | R-PUFM-X3 |
| Reach Compliance Code | unknow | - | unknow | unknow | - | unknown | unknown | compliant | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | - | EAR99 | EAR99 | - | EAR99 | EAR99 | - | EAR99 |
| 其他特性 | UL RECOGNIZED | - | UL RECOGNIZED | UL RECOGNIZED | - | UL RECOGNIZED | UL RECOGNIZED | AEC-Q200, ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION | UL RECOGNIZED |
| 应用 | GENERAL PURPOSE | - | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | - | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | - | GENERAL PURPOSE |
| 外壳连接 | ISOLATED | - | ISOLATED | ISOLATED | - | ISOLATED | ISOLATED | - | ISOLATED |
| 配置 | COMMON ANODE, 2 ELEMENTS | - | SINGLE | COMMON CATHODE, 2 ELEMENTS | - | SERIES CONNECTED, CENTER TAP, 2 ELEMENTS | SERIES CONNECTED, CENTER TAP, 2 ELEMENTS | - | SERIES CONNECTED, CENTER TAP, 2 ELEMENTS |
| 二极管元件材料 | SILICON | - | SILICON | SILICON | - | SILICON | SILICON | - | SILICON |
| 二极管类型 | RECTIFIER DIODE | - | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | 标准 | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | - | RECTIFIER DIODE |
| 最大正向电压 (VF) | 1.55 V | - | 1.55 V | 1.55 V | - | 1.55 V | 1.55 V | - | 1.55 V |
| JESD-30 代码 | R-PUFM-X3 | - | R-PUFM-X2 | R-PUFM-X3 | - | R-PUFM-X3 | R-PUFM-X3 | - | R-PUFM-X3 |
| 最大非重复峰值正向电流 | 2600 A | - | 2600 A | 2600 A | - | 2600 A | 2600 A | - | 2600 A |
| 元件数量 | 2 | - | 1 | 2 | - | 2 | 2 | - | 2 |
| 相数 | 1 | - | 1 | 1 | - | 1 | 1 | - | 1 |
| 端子数量 | 3 | - | 2 | 3 | - | 3 | 3 | 2 | 3 |
| 最高工作温度 | 150 °C | - | 150 °C | 150 °C | - | 150 °C | 150 °C | 155 °C | 150 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | - | -40 °C | -40 °C | - | -40 °C | -40 °C | -55 °C | -40 °C |
| 最大输出电流 | 100 A | - | 100 A | 100 A | - | 100 A | 100 A | - | 100 A |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | - | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | - | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | - | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR |
| 封装形式 | FLANGE MOUNT | - | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | - | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | SMT | FLANGE MOUNT |
| 最大重复峰值反向电压 | 800 V | - | 800 V | 800 V | - | 1200 V | 1400 V | - | 1600 V |
| 最大反向电流 | 8000 µA | - | 8000 µA | 8000 µA | - | 8000 µA | 8000 µA | - | 8000 µA |
| 表面贴装 | NO | - | NO | NO | - | NO | NO | YES | NO |
| 端子形式 | UNSPECIFIED | - | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | - | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | - | UNSPECIFIED |
| 端子位置 | UPPER | - | UPPER | UPPER | - | UPPER | UPPER | - | UPPER |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved