Adjustable Positive LDO Regulator, 1.5V Dropout, PSSO3, TO-263, 3 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | UNISONIC TECHNOLOGIES CO.,LTD |
| 零件包装代码 | D2PAK |
| 包装说明 | TO-263, 3 PIN |
| 针数 | 4 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 最大回动电压 1 | 1.5 V |
| 最大差分输入-输出电压 | 5.75 V |
| 最小差分输入-输出电压 | 1.5 V |
| JESD-30 代码 | R-PSSO-G3 |
| JESD-609代码 | e0 |
| 长度 | 10.1 mm |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 3 |
| 工作温度TJ-Max | 125 °C |
| 工作温度TJ-Min | |
| 最大输出电流 1 | 5 A |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | TO-263 |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 调节器类型 | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR |
| 座面最大高度 | 5.08 mm |
| 表面贴装 | YES |
| 端子面层 | TIN LEAD |
| 端子形式 | GULL WING |
| 端子节距 | 2.54 mm |
| 端子位置 | SINGLE |
| 宽度 | 9.02 mm |





| UZ1084-AD-TQ3-R | UZ1084-AD-TA3-T | UZ1084-AD-TF3-T | UZ1084-AD-TN3-R | UZ1084-AD-TQ2-R | UZ1084-AD-TQ2-T | UZ1084-AD-TQ3-T | UZ1084-50-TQ3-R | UZ1084-25-TQ3-T | UZ1084-15-TA3-T | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Adjustable Positive LDO Regulator, 1.5V Dropout, PSSO3, TO-263, 3 PIN | Adjustable Positive LDO Regulator, 1.5V Dropout, TO-220, 3 PIN | Adjustable Positive LDO Regulator, 1.5V Dropout, TO220F, 3 PIN | Adjustable Positive LDO Regulator, 1.5V Dropout, PSSO2, TO-252, 3 PIN | Adjustable Positive LDO Regulator, 1.5V Dropout, PSSO2, TO-263, 3 PIN | Adjustable Positive LDO Regulator, 1.5V Dropout, PSSO2, TO-263, 3 PIN | Adjustable Positive LDO Regulator, 1.5V Dropout, PSSO3, TO-263, 3 PIN | Regulator | Regulator | Regulator |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 厂商名称 | UNISONIC TECHNOLOGIES CO.,LTD | UNISONIC TECHNOLOGIES CO.,LTD | UNISONIC TECHNOLOGIES CO.,LTD | UNISONIC TECHNOLOGIES CO.,LTD | UNISONIC TECHNOLOGIES CO.,LTD | UNISONIC TECHNOLOGIES CO.,LTD | UNISONIC TECHNOLOGIES CO.,LTD | UNISONIC TECHNOLOGIES CO.,LTD | UNISONIC TECHNOLOGIES CO.,LTD | - |
| 零件包装代码 | D2PAK | SFM | SFM | TO-252 | D2PAK | D2PAK | D2PAK | - | - | - |
| 包装说明 | TO-263, 3 PIN | TO-220, 3 PIN | TO220F, 3 PIN | TO-252, 3 PIN | TO-263, 3 PIN | TO-263, 3 PIN | TO-263, 3 PIN | - | - | - |
| 针数 | 4 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | - | - | - |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | - | - | EAR99 |
| 最大回动电压 1 | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | - | - | - |
| 最大差分输入-输出电压 | 5.75 V | 5.75 V | 5.75 V | 5.75 V | 5.75 V | 5.75 V | 5.75 V | - | - | - |
| 最小差分输入-输出电压 | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | - | - | - |
| JESD-30 代码 | R-PSSO-G3 | R-XSFM-T3 | R-XSFM-T3 | R-PSSO-G2 | R-PSSO-G2 | R-PSSO-G2 | R-PSSO-G3 | - | - | - |
| JESD-609代码 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | - | - | - |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - | - |
| 端子数量 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | - | - | - |
| 工作温度TJ-Max | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | - | - | - |
| 最大输出电流 1 | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | - | - | - |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | - | - | - |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | - | - | - |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | - | - | - |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | - | - | - |
| 调节器类型 | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | - | - | - |
| 表面贴装 | YES | NO | NO | YES | YES | YES | YES | - | - | - |
| 端子面层 | TIN LEAD | TIN LEAD | TIN LEAD | TIN LEAD | TIN LEAD | TIN LEAD | TIN LEAD | - | - | - |
| 端子形式 | GULL WING | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | - | - | - |
| 端子位置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | - | - | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved