Registered Bus Transceiver, FCT Series, 1-Func, 8-Bit, True Output, CMOS, CDIP24, CERDIP-24
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | IDT (Integrated Device Technology) |
| 零件包装代码 | DIP |
| 包装说明 | DIP, |
| 针数 | 24 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 其他特性 | WITH INDEPENDENT OUTPUT ENABLE FOR EACH DIRECTION; WITH CLOCK ENABLE |
| 系列 | FCT |
| JESD-30 代码 | R-GDIP-T24 |
| JESD-609代码 | e0 |
| 长度 | 32.004 mm |
| 负载电容(CL) | 50 pF |
| 逻辑集成电路类型 | REGISTERED BUS TRANSCEIVER |
| 位数 | 8 |
| 功能数量 | 1 |
| 端口数量 | 2 |
| 端子数量 | 24 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 输出特性 | 3-STATE |
| 输出极性 | TRUE |
| 封装主体材料 | CERAMIC, GLASS-SEALED |
| 封装代码 | DIP |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | IN-LINE |
| 传播延迟(tpd) | 10 ns |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 5.08 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.25 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.75 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | CMOS |
| 温度等级 | INDUSTRIAL |
| 端子面层 | TIN LEAD |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE |
| 端子节距 | 2.54 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 宽度 | 7.62 mm |

| IDT29FCT52ATD | IDT29FCT52DTP | IDT29FCT52BTD | IDT29FCT52BTP | IDT29FCT52CTD | IDT29FCT52CTP | IDT29FCT52ATP | IDT29FCT52DTD | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Registered Bus Transceiver, FCT Series, 1-Func, 8-Bit, True Output, CMOS, CDIP24, CERDIP-24 | Registered Bus Transceiver, FCT Series, 1-Func, 8-Bit, True Output, CMOS, PDIP24, PLASTIC, DIP-24 | Registered Bus Transceiver, FCT Series, 1-Func, 8-Bit, True Output, CMOS, CDIP24, CERDIP-24 | Registered Bus Transceiver, FCT Series, 1-Func, 8-Bit, True Output, CMOS, PDIP24, PLASTIC, DIP-24 | Registered Bus Transceiver, FCT Series, 1-Func, 8-Bit, True Output, CMOS, CDIP24, CERDIP-24 | Registered Bus Transceiver, FCT Series, 1-Func, 8-Bit, True Output, CMOS, PDIP24, PLASTIC, DIP-24 | Registered Bus Transceiver, FCT Series, 1-Func, 8-Bit, True Output, CMOS, PDIP24, PLASTIC, DIP-24 | Registered Bus Transceiver, FCT Series, 1-Func, 8-Bit, True Output, CMOS, CDIP24, CERDIP-24 |
| 零件包装代码 | DIP | DIP | DIP | DIP | DIP | DIP | DIP | DIP |
| 包装说明 | DIP, | DIP, DIP24,.3 | DIP, | PLASTIC, DIP-24 | DIP, | PLASTIC, DIP-24 | DIP, DIP24,.3 | DIP, |
| 针数 | 24 | 24 | 24 | 24 | 24 | 24 | 24 | 24 |
| Reach Compliance Code | unknown | not_compliant | unknown | not_compliant | unknown | not_compliant | not_compliant | unknown |
| 厂商名称 | IDT (Integrated Device Technology) | IDT (Integrated Device Technology) | IDT (Integrated Device Technology) | IDT (Integrated Device Technology) | IDT (Integrated Device Technology) | IDT (Integrated Device Technology) | - | IDT (Integrated Device Technology) |
| 其他特性 | WITH INDEPENDENT OUTPUT ENABLE FOR EACH DIRECTION; WITH CLOCK ENABLE | - | WITH INDEPENDENT OUTPUT ENABLE FOR EACH DIRECTION; WITH CLOCK ENABLE | WITH INDEPENDENT OUTPUT ENABLE FOR EACH DIRECTION; WITH CLOCK ENABLE | WITH INDEPENDENT OUTPUT ENABLE FOR EACH DIRECTION; WITH CLOCK ENABLE | WITH INDEPENDENT OUTPUT ENABLE FOR EACH DIRECTION; WITH CLOCK ENABLE | WITH INDEPENDENT OUTPUT ENABLE FOR EACH DIRECTION; WITH CLOCK ENABLE | WITH INDEPENDENT OUTPUT ENABLE FOR EACH DIRECTION; WITH CLOCK ENABLE |
| 系列 | FCT | - | FCT | FCT | FCT | FCT | FCT | FCT |
| JESD-30 代码 | R-GDIP-T24 | - | R-GDIP-T24 | R-PDIP-T24 | R-GDIP-T24 | R-PDIP-T24 | R-PDIP-T24 | R-GDIP-T24 |
| JESD-609代码 | e0 | - | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 |
| 长度 | 32.004 mm | - | 32.004 mm | 31.75 mm | 32.004 mm | 31.75 mm | 31.75 mm | 32.004 mm |
| 负载电容(CL) | 50 pF | - | 50 pF | 50 pF | 50 pF | 50 pF | 50 pF | 50 pF |
| 逻辑集成电路类型 | REGISTERED BUS TRANSCEIVER | - | REGISTERED BUS TRANSCEIVER | REGISTERED BUS TRANSCEIVER | REGISTERED BUS TRANSCEIVER | REGISTERED BUS TRANSCEIVER | REGISTERED BUS TRANSCEIVER | REGISTERED BUS TRANSCEIVER |
| 位数 | 8 | - | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| 功能数量 | 1 | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端口数量 | 2 | - | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 端子数量 | 24 | - | 24 | 24 | 24 | 24 | 24 | 24 |
| 最高工作温度 | 85 °C | - | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | - | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 输出特性 | 3-STATE | - | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE |
| 输出极性 | TRUE | - | TRUE | TRUE | TRUE | TRUE | TRUE | TRUE |
| 封装主体材料 | CERAMIC, GLASS-SEALED | - | CERAMIC, GLASS-SEALED | PLASTIC/EPOXY | CERAMIC, GLASS-SEALED | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | CERAMIC, GLASS-SEALED |
| 封装代码 | DIP | - | DIP | DIP | DIP | DIP | DIP | DIP |
| 封装形状 | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | IN-LINE | - | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE |
| 传播延迟(tpd) | 10 ns | - | 7.5 ns | 7.5 ns | 6.3 ns | 6.3 ns | 10 ns | 4.5 ns |
| 认证状态 | Not Qualified | - | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 5.08 mm | - | 5.08 mm | 4.191 mm | 5.08 mm | 4.191 mm | 4.191 mm | 5.08 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.25 V | - | 5.25 V | 5.25 V | 5.25 V | 5.25 V | 5.25 V | 5.25 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.75 V | - | 4.75 V | 4.75 V | 4.75 V | 4.75 V | 4.75 V | 4.75 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V | - | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V |
| 表面贴装 | NO | - | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 技术 | CMOS | - | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS |
| 温度等级 | INDUSTRIAL | - | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL |
| 端子面层 | TIN LEAD | - | TIN LEAD | Tin/Lead (Sn85Pb15) | TIN LEAD | Tin/Lead (Sn85Pb15) | Tin/Lead (Sn85Pb15) | TIN LEAD |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE | - | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE |
| 端子节距 | 2.54 mm | - | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm |
| 端子位置 | DUAL | - | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL |
| 宽度 | 7.62 mm | - | 7.62 mm | 7.62 mm | 7.62 mm | 7.62 mm | 7.62 mm | 7.62 mm |
| Base Number Matches | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved