RESISTOR, METAL GLAZE/THICK FILM, 300W, 5%, 150ppm, 430ohm, CHASSIS MOUNT
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | TE Connectivity(泰科) |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | RATED POWER IS DISSIPATED USING HEATSINK |
| 制造商序列号 | BDS300 |
| 安装特点 | CHASSIS MOUNT |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 150 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装形状 | RECTANGULAR PACKAGE |
| 额定功率耗散 (P) | 300 W |
| 额定温度 | 85 °C |
| 电阻 | 430 Ω |
| 电阻器类型 | FIXED RESISTOR |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | METAL GLAZE/THICK FILM |
| 温度系数 | 150 ppm/°C |
| 端子形状 | FLEXIBLE WIRE |
| 容差 | 5% |
| 工作电压 | 5000 V |

| BDS2A300430J | BDS2A30012R0J | BDS2A30012R0K | BDS2A300680K | BDS2A300620J | BDS2A300680J | BDS2A30011R0J | BDS2A30043K0J | BDS2A30043R0J | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | RESISTOR, METAL GLAZE/THICK FILM, 300W, 5%, 150ppm, 430ohm, CHASSIS MOUNT | RESISTOR, METAL GLAZE/THICK FILM, 300W, 5%, 150ppm, 12ohm, CHASSIS MOUNT | RESISTOR, METAL GLAZE/THICK FILM, 300W, 10%, 150ppm, 12ohm, CHASSIS MOUNT | RESISTOR, METAL GLAZE/THICK FILM, 300W, 10%, 150ppm, 680ohm, CHASSIS MOUNT | RESISTOR, METAL GLAZE/THICK FILM, 300W, 5%, 150ppm, 620ohm, CHASSIS MOUNT | RESISTOR, METAL GLAZE/THICK FILM, 300W, 5%, 150ppm, 680ohm, CHASSIS MOUNT | RESISTOR, METAL GLAZE/THICK FILM, 300W, 5%, 150ppm, 11ohm, CHASSIS MOUNT | RESISTOR, METAL GLAZE/THICK FILM, 300W, 5%, 150ppm, 43000ohm, CHASSIS MOUNT | RESISTOR, METAL GLAZE/THICK FILM, 300W, 5%, 150ppm, 43ohm, CHASSIS MOUNT |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 其他特性 | RATED POWER IS DISSIPATED USING HEATSINK | RATED POWER IS DISSIPATED USING HEATSINK | RATED POWER IS DISSIPATED USING HEATSINK | RATED POWER IS DISSIPATED USING HEATSINK | RATED POWER IS DISSIPATED USING HEATSINK | RATED POWER IS DISSIPATED USING HEATSINK | RATED POWER IS DISSIPATED USING HEATSINK | RATED POWER IS DISSIPATED USING HEATSINK | RATED POWER IS DISSIPATED USING HEATSINK |
| 制造商序列号 | BDS300 | BDS300 | BDS300 | BDS300 | BDS300 | BDS300 | BDS300 | BDS300 | BDS300 |
| 安装特点 | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 封装形状 | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE |
| 额定功率耗散 (P) | 300 W | 300 W | 300 W | 300 W | 300 W | 300 W | 300 W | 300 W | 300 W |
| 额定温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 电阻 | 430 Ω | 12 Ω | 12 Ω | 680 Ω | 620 Ω | 680 Ω | 11 Ω | 43000 Ω | 43 Ω |
| 电阻器类型 | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 技术 | METAL GLAZE/THICK FILM | METAL GLAZE/THICK FILM | METAL GLAZE/THICK FILM | METAL GLAZE/THICK FILM | METAL GLAZE/THICK FILM | METAL GLAZE/THICK FILM | METAL GLAZE/THICK FILM | METAL GLAZE/THICK FILM | METAL GLAZE/THICK FILM |
| 温度系数 | 150 ppm/°C | 150 ppm/°C | 150 ppm/°C | 150 ppm/°C | 150 ppm/°C | 150 ppm/°C | 150 ppm/°C | 150 ppm/°C | 150 ppm/°C |
| 端子形状 | FLEXIBLE WIRE | FLEXIBLE WIRE | FLEXIBLE WIRE | FLEXIBLE WIRE | FLEXIBLE WIRE | FLEXIBLE WIRE | FLEXIBLE WIRE | FLEXIBLE WIRE | FLEXIBLE WIRE |
| 容差 | 5% | 5% | 10% | 10% | 5% | 5% | 5% | 5% | 5% |
| 工作电压 | 5000 V | 5000 V | 5000 V | 5000 V | 5000 V | 5000 V | 5000 V | 5000 V | 5000 V |
| 厂商名称 | TE Connectivity(泰科) | - | TE Connectivity(泰科) | TE Connectivity(泰科) | - | TE Connectivity(泰科) | TE Connectivity(泰科) | TE Connectivity(泰科) | TE Connectivity(泰科) |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | - | EAR99 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved