Bridge Rectifier Diode, 1 Phase, 6A, 800V V(RRM), Silicon, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, RS-6, 4 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Micro Commercial Components (MCC) |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT, PLASTIC, RS-6, 4 PIN |
| 针数 | 4 |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | UL RECOGNIZED |
| 最小击穿电压 | 800 V |
| 配置 | BRIDGE, 4 ELEMENTS |
| 二极管元件材料 | SILICON |
| 二极管类型 | BRIDGE RECTIFIER DIODE |
| JESD-30 代码 | R-PSFM-W4 |
| JESD-609代码 | e3 |
| 湿度敏感等级 | 1 |
| 最大非重复峰值正向电流 | 300 A |
| 元件数量 | 4 |
| 相数 | 1 |
| 端子数量 | 4 |
| 最大输出电流 | 6 A |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | FLANGE MOUNT |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 最大重复峰值反向电压 | 800 V |
| 表面贴装 | NO |
| 端子面层 | Matte Tin (Sn) |
| 端子形式 | WIRE |
| 端子位置 | SINGLE |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |

| RS806-BP | RS807-BP | RS801-BP | RS805-BP | RS802-BP | RS803-BP | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Bridge Rectifier Diode, 1 Phase, 6A, 800V V(RRM), Silicon, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, RS-6, 4 PIN | Bridge Rectifier Diode, 1 Phase, 6A, 1000V V(RRM), Silicon, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, RS-6, 4 PIN | Bridge Rectifier Diode, 1 Phase, 6A, 50V V(RRM), Silicon, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, RS-6, 4 PIN | Bridge Rectifier Diode, 1 Phase, 6A, 600V V(RRM), Silicon, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, RS-6, 4 PIN | Bridge Rectifier Diode, 1 Phase, 6A, 100V V(RRM), Silicon, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, RS-6, 4 PIN | Bridge Rectifier Diode, 1 Phase, 6A, 200V V(RRM), Silicon, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, RS-6, 4 PIN |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT, PLASTIC, RS-6, 4 PIN | ROHS COMPLIANT, PLASTIC, RS-6, 4 PIN | ROHS COMPLIANT, PLASTIC, RS-6, 4 PIN | ROHS COMPLIANT, PLASTIC, RS-6, 4 PIN | ROHS COMPLIANT, PLASTIC, RS-6, 4 PIN | ROHS COMPLIANT, PLASTIC, RS-6, 4 PIN |
| 针数 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Reach Compliance Code | not_compliant | not_compliant | not_compliant | not_compliant | not_compliant | not_compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 其他特性 | UL RECOGNIZED | UL RECOGNIZED | UL RECOGNIZED | UL RECOGNIZED | UL RECOGNIZED | UL RECOGNIZED |
| 最小击穿电压 | 800 V | 1000 V | 50 V | 600 V | 100 V | 200 V |
| 配置 | BRIDGE, 4 ELEMENTS | BRIDGE, 4 ELEMENTS | BRIDGE, 4 ELEMENTS | BRIDGE, 4 ELEMENTS | BRIDGE, 4 ELEMENTS | BRIDGE, 4 ELEMENTS |
| 二极管元件材料 | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON |
| 二极管类型 | BRIDGE RECTIFIER DIODE | BRIDGE RECTIFIER DIODE | BRIDGE RECTIFIER DIODE | BRIDGE RECTIFIER DIODE | BRIDGE RECTIFIER DIODE | BRIDGE RECTIFIER DIODE |
| JESD-30 代码 | R-PSFM-W4 | R-PSFM-W4 | R-PSFM-W4 | R-PSFM-W4 | R-PSFM-W4 | R-PSFM-W4 |
| JESD-609代码 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 |
| 湿度敏感等级 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 最大非重复峰值正向电流 | 300 A | 300 A | 300 A | 300 A | 300 A | 300 A |
| 元件数量 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| 相数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| 最大输出电流 | 6 A | 6 A | 6 A | 6 A | 6 A | 6 A |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 最大重复峰值反向电压 | 800 V | 1000 V | 50 V | 600 V | 100 V | 200 V |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 端子面层 | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) |
| 端子形式 | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE |
| 端子位置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 厂商名称 | Micro Commercial Components (MCC) | - | Micro Commercial Components (MCC) | Micro Commercial Components (MCC) | Micro Commercial Components (MCC) | Micro Commercial Components (MCC) |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved