
Analog Voltage Output Sensor, 1.716V Min, 1.79V Max, 3.5Cel, Rectangular, 5 Pin, Surface Mount, 2.90 X 2.80 MM, 1.25 MM HEIGHT, SSOP-5
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | ROHM(罗姆半导体) |
| 包装说明 | TSOP5/6,.11,37 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| 最大精度(摄氏度) | 3.5 Cel |
| 主体宽度 | 1.6 mm |
| 主体高度 | 1.25 mm |
| 主体长度或直径 | 2.9 mm |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT |
| 端子数量 | 5 |
| 最大工作电流 | 0.02 mA |
| 最高工作温度 | 130 °C |
| 最低工作温度 | -30 °C |
| 最大输出电压 | 1.79 V |
| 最小输出电压 | 1.716 V |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装等效代码 | TSOP5/6,.11,37 |
| 封装形状/形式 | RECTANGULAR |
| 电源 | 3 V |
| 传感器/换能器类型 | TEMPERATURE SENSOR,ANALOG,VOLTAGE OUTPUT |
| 最大供电电压 | 5.5 V |
| 最小供电电压 | 2.9 V |
| 表面贴装 | YES |
| 端接类型 | SOLDER |

| BDE0400G-TR | BDE0000G-TR | BDE0100G-TR | BDE1200G-TR | BDE9100G-TR | BDE0300G-TR | BDE9200G-TR | BDE0500G-TR | BDE0200G-TR | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Analog Voltage Output Sensor, 1.716V Min, 1.79V Max, 3.5Cel, Rectangular, 5 Pin, Surface Mount, 2.90 X 2.80 MM, 1.25 MM HEIGHT, SSOP-5 | Analog Voltage Output Sensor, 1.716V Min, 1.79V Max, 3.5Cel, Rectangular, 5 Pin, Surface Mount, 2.90 X 2.80 MM, 1.25 MM HEIGHT, SSOP-5 | Analog Voltage Output Sensor, 1.716V Min, 1.79V Max, 3.5Cel, Rectangular, 5 Pin, Surface Mount, 2.90 X 2.80 MM, 1.25 MM HEIGHT, SSOP-5 | Analog Voltage Output Sensor, 1.716V Min, 1.79V Max, 3.5Cel, Rectangular, 5 Pin, Surface Mount, 2.90 X 2.80 MM, 1.25 MM HEIGHT, SSOP-5 | Analog Voltage Output Sensor, 1.716V Min, 1.79V Max, 3.5Cel, Rectangular, 5 Pin, Surface Mount, 2.90 X 2.80 MM, 1.25 MM HEIGHT, SSOP-5 | Analog Voltage Output Sensor, 1.716V Min, 1.79V Max, 3.5Cel, Rectangular, 5 Pin, Surface Mount, 2.90 X 2.80 MM, 1.25 MM HEIGHT, SSOP-5 | Analog Voltage Output Sensor, 1.716V Min, 1.79V Max, 3.5Cel, Rectangular, 5 Pin, Surface Mount, 2.90 X 2.80 MM, 1.25 MM HEIGHT, SSOP-5 | Analog Voltage Output Sensor, 1.716V Min, 1.79V Max, 3.5Cel, Rectangular, 5 Pin, Surface Mount, 2.90 X 2.80 MM, 1.25 MM HEIGHT, SSOP-5 | Analog Voltage Output Sensor, 1.716V Min, 1.79V Max, 3.5Cel, Rectangular, 5 Pin, Surface Mount, 2.90 X 2.80 MM, 1.25 MM HEIGHT, SSOP-5 |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 包装说明 | TSOP5/6,.11,37 | TSOP5/6,.11,37 | TSOP5/6,.11,37 | TSOP5/6,.11,37 | TSOP5/6,.11,37 | TSOP5/6,.11,37 | TSOP5/6,.11,37 | TSOP5/6,.11,37 | TSOP5/6,.11,37 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 最大精度(摄氏度) | 3.5 Cel | 3.5 Cel | 3.5 Cel | 3.5 Cel | 3.5 Cel | 3.5 Cel | 3.5 Cel | 3.5 Cel | 3.5 Cel |
| 主体宽度 | 1.6 mm | 1.6 mm | 1.6 mm | 1.6 mm | 1.6 mm | 1.6 mm | 1.6 mm | 1.6 mm | 1.6 mm |
| 主体高度 | 1.25 mm | 1.25 mm | 1.25 mm | 1.25 mm | 1.25 mm | 1.25 mm | 1.25 mm | 1.25 mm | 1.25 mm |
| 主体长度或直径 | 2.9 mm | 2.9 mm | 2.9 mm | 2.9 mm | 2.9 mm | 2.9 mm | 2.9 mm | 2.9 mm | 2.9 mm |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 端子数量 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| 最大工作电流 | 0.02 mA | 0.02 mA | 0.02 mA | 0.02 mA | 0.02 mA | 0.02 mA | 0.02 mA | 0.02 mA | 0.02 mA |
| 最高工作温度 | 130 °C | 130 °C | 130 °C | 130 °C | 130 °C | 130 °C | 130 °C | 130 °C | 130 °C |
| 最低工作温度 | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C |
| 最大输出电压 | 1.79 V | 1.79 V | 1.79 V | 1.79 V | 1.79 V | 1.79 V | 1.79 V | 1.79 V | 1.79 V |
| 最小输出电压 | 1.716 V | 1.716 V | 1.716 V | 1.716 V | 1.716 V | 1.716 V | 1.716 V | 1.716 V | 1.716 V |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装等效代码 | TSOP5/6,.11,37 | TSOP5/6,.11,37 | TSOP5/6,.11,37 | TSOP5/6,.11,37 | TSOP5/6,.11,37 | TSOP5/6,.11,37 | TSOP5/6,.11,37 | TSOP5/6,.11,37 | TSOP5/6,.11,37 |
| 封装形状/形式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 电源 | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V |
| 最大供电电压 | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V |
| 最小供电电压 | 2.9 V | 2.9 V | 2.9 V | 2.9 V | 2.9 V | 2.9 V | 2.9 V | 2.9 V | 2.9 V |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 端接类型 | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER |
| 厂商名称 | ROHM(罗姆半导体) | ROHM(罗姆半导体) | ROHM(罗姆半导体) | - | - | ROHM(罗姆半导体) | ROHM(罗姆半导体) | ROHM(罗姆半导体) | ROHM(罗姆半导体) |
| 传感器/换能器类型 | TEMPERATURE SENSOR,ANALOG,VOLTAGE OUTPUT | TEMPERATURE SENSOR,ANALOG,VOLTAGE OUTPUT | TEMPERATURE SENSOR,ANALOG,VOLTAGE OUTPUT | TEMPERATURE SENSOR,ANALOG,VOLTAGE OUTPUT | TEMPERATURE SENSOR,ANALOG,VOLTAGE OUTPUT | TEMPERATURE SENSOR,ANALOG,VOLTAGE OUTPUT | TEMPERATURE SENSOR,ANALOG,VOLTAGE OUTPUT | TEMPERATURE SENSOR,ANALOG,VOLTAGE OUTPUT | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved