General Purpose Inductor, 1uH, 25%, 1 Element, SMD, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | SUMIDA |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 直流电阻 | 63.8 Ω |
| 标称电感 (L) | 1 µH |
| 电感器应用 | POWER INDUCTOR |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| 制造商序列号 | CDRH |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最大额定电流 | 1.8 A |
| 形状/尺寸说明 | RECTANGULAR PACKAGE |
| 屏蔽 | YES |
| 表面贴装 | YES |
| 端子位置 | DUAL ENDED |
| 端子形状 | WRAPAROUND |
| 测试频率 | 0.1 MHz |
| 容差 | 25% |

| CDRH26D11NP-1R0PC | CDRH26D11NP-1R4PC | CDRH26D11NP-1R0PB | CDRH26D11NP-1R4PB | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | General Purpose Inductor, 1uH, 25%, 1 Element, SMD, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 1.4uH, 25%, 1 Element, SMD, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 1uH, 25%, 1 Element, SMD, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 1.4uH, 25%, 1 Element, SMD, ROHS COMPLIANT |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 直流电阻 | 63.8 Ω | 71.1 Ω | 63.8 Ω | 71.1 Ω |
| 标称电感 (L) | 1 µH | 1.4 µH | 1 µH | 1.4 µH |
| 电感器应用 | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| 制造商序列号 | CDRH | CDRH | CDRH | CDRH |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最大额定电流 | 1.8 A | 1.7 A | 1.8 A | 1.7 A |
| 形状/尺寸说明 | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE |
| 屏蔽 | YES | YES | YES | YES |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES |
| 端子位置 | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED |
| 端子形状 | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND |
| 测试频率 | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz |
| 容差 | 25% | 25% | 25% | 25% |
| Base Number Matches | - | 1 | 1 | 1 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved