CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 200V, X7R, 0.0039uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP
| 参数名称 | 属性值 |
| 包装说明 | , 1206 |
| Reach Compliance Code | unknow |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 电容 | 0.0039 µF |
| 电容器类型 | CERAMIC CAPACITOR |
| 介电材料 | CERAMIC |
| 制造商序列号 | X7R |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT |
| 多层 | Yes |
| 负容差 | 10% |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装形状 | RECTANGULAR PACKAGE |
| 包装方法 | TR, PAPER, 7 INCH |
| 正容差 | 10% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 200 V |
| 尺寸代码 | 1206 |
| 表面贴装 | YES |
| 温度特性代码 | X7R |
| 温度系数 | 15% ppm/°C |
| 端子形状 | WRAPAROUND |
| Base Number Matches | 1 |
| 器件名 | 厂商 | 描述 |
|---|---|---|
| 1206B392K201CT | Walsin_Technology_Corporation | Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0039uF, Surface Mount, 1206, CHIP |
| 1206J2000392KDT | Syfer | Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0039uF, Surface Mount, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| AP062C392KQT2A | AVX | Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0039uF, Surface Mount, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| AP062C392KQT4A | AVX | Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0039uF, Surface Mount, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| AP062C392KQU4A | AVX | Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0039uF, Surface Mount, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| AP062C392KQZ2A | AVX | Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0039uF, Surface Mount, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| AP062C392KQZ4A | AVX | Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0039uF, Surface Mount, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| LD31B392K201LG | Walsin_Technology_Corporation | Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0039uF, Surface Mount, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| LD31B392K201LT | Walsin_Technology_Corporation | Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0039uF, Surface Mount, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| NMC-H1206X7R392K200TRPF | Nichicon(尼吉康) | Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0039uF, Surface Mount, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| NMC-H1206X7R392K200TRPLPF | Nichicon(尼吉康) | Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0039uF, Surface Mount, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| SH31B392K201CG | Walsin_Technology_Corporation | Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0039uF, Surface Mount, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| SH31B392K201CT | Walsin_Technology_Corporation | Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0039uF, Surface Mount, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y392KFCAB4X | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 200 V, X7R, 0.0039 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y392KFCAB5H | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 200 V, X7R, 0.0039 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y392KNCAB | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 200 V, X7R, 0.0039 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y392KXCAR | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 200 V, X7R, 0.0039 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y392KXCAW5H | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 200 V, X7R, 0.0039 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y392KXCMR | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 200 V, X7R, 0.0039 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| VJ1206Y392KXCMT | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 200 V, X7R, 0.0039 uF, SURFACE MOUNT, 1206, CHIP, ROHS COMPLIANT |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved