LVDS Quad CMOS Differential Line Driver 16-CFP -55 to 125
| 参数名称 | 属性值 |
| Brand Name | Texas Instruments |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | Texas Instruments(德州仪器) |
| 零件包装代码 | SOIC |
| 包装说明 | CERAMIC, SOIC-16 |
| 针数 | 16 |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | LG_MAX |
| 差分输出 | YES |
| 驱动器位数 | 4 |
| 输入特性 | STANDARD |
| 接口集成电路类型 | LINE DRIVER |
| 接口标准 | IEEE 1596.3 |
| JESD-30 代码 | R-CDSO-G16 |
| 长度 | 9.91 mm |
| 湿度敏感等级 | 1 |
| 功能数量 | 4 |
| 端子数量 | 16 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装主体材料 | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| 封装代码 | SOP |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED |
| 认证状态 | Qualified |
| 筛选级别 | MIL-PRF-38535 Class V |
| 座面最大高度 | 2.33 mm |
| 最大供电电压 | 5.5 V |
| 最小供电电压 | 4.5 V |
| 标称供电电压 | 5 V |
| 电源电压1-最大 | 5.5 V |
| 电源电压1-分钟 | 4.5 V |
| 电源电压1-Nom | 5 V |
| 表面贴装 | YES |
| 技术 | CMOS |
| 温度等级 | MILITARY |
| 端子形式 | GULL WING |
| 端子节距 | 1.27 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| 总剂量 | 100k Rad(Si) V |
| 最大传输延迟 | 5 ns |
| 宽度 | 6.35 mm |
| Base Number Matches | 1 |
| 5962R9583301VZA | DS90C031E-QML | DS90C031W-QMLV | DS90C031WGRQMLV | DS90C031WRQMLV | 5962R9583301VFA | 5962-9583301Q2A | 5962-9583301VFA | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | LVDS Quad CMOS Differential Line Driver 16-CFP -55 to 125 | LVDS Quad CMOS Differential Line Driver 20-LCCC -55 to 125 | LVDS Quad CMOS Differential Line Driver 16-CFP -55 to 125 | LVDS Quad CMOS Differential Line Driver 16-CFP -55 to 125 | LVDS Quad CMOS Differential Line Driver 16-CFP -55 to 125 | LVDS Quad CMOS Differential Line Driver 16-CFP -55 to 125 | LVDS Quad CMOS Differential Line Driver 20-LCCC -55 to 125 | LVDS Quad CMOS Differential Line Driver 16-CFP -55 to 125 |
| Brand Name | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments |
| 厂商名称 | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) |
| 零件包装代码 | SOIC | QLCC | DFP | SOIC | DFP | DFP | QLCC | DFP |
| 针数 | 16 | 20 | 16 | 16 | 16 | 16 | 20 | 16 |
| Reach Compliance Code | not_compliant | _compli | _compli | _compli | _compli | not_compliant | not_compliant | not_compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 差分输出 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 驱动器位数 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| 输入特性 | STANDARD | STANDARD | STANDARD | STANDARD | STANDARD | STANDARD | STANDARD | STANDARD |
| 接口集成电路类型 | LINE DRIVER | LINE DRIVER | LINE DRIVER | LINE DRIVER | LINE DRIVER | LINE DRIVER | LINE DRIVER | LINE DRIVER |
| 接口标准 | IEEE 1596.3 | IEEE 1596.3 | IEEE 1596.3 | IEEE 1596.3 | IEEE 1596.3 | IEEE 1596.3 | IEEE 1596.3 | IEEE 1596.3 |
| JESD-30 代码 | R-CDSO-G16 | S-CQCC-N20 | R-CDFP-F16 | R-CDSO-G16 | R-CDFP-F16 | R-CDFP-F16 | S-CQCC-N20 | R-CDFP-F16 |
| 长度 | 9.91 mm | 8.89 mm | 9.906 mm | 9.91 mm | 9.906 mm | 9.906 mm | 8.89 mm | 9.906 mm |
| 湿度敏感等级 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 功能数量 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| 端子数量 | 16 | 20 | 16 | 16 | 16 | 16 | 20 | 16 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 封装主体材料 | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| 封装代码 | SOP | QCCN | DFP | SOP | DFP | DFP | QCCN | DFP |
| 封装形状 | RECTANGULAR | SQUARE | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | SQUARE | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE | CHIP CARRIER | FLATPACK | SMALL OUTLINE | FLATPACK | FLATPACK | CHIP CARRIER | FLATPACK |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 认证状态 | Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Qualified | Qualified | Qualified |
| 筛选级别 | MIL-PRF-38535 Class V | MIL-PRF-38535 Class Q | MIL-PRF-38535 Class V | MIL-PRF-38535 Class V | MIL-PRF-38535 Class V | MIL-PRF-38535 Class V | MIL-PRF-38535 Class Q | MIL-PRF-38535 Class V |
| 座面最大高度 | 2.33 mm | 1.91 mm | 2.032 mm | 2.33 mm | 2.032 mm | 2.032 mm | 1.91 mm | 2.032 mm |
| 最大供电电压 | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V |
| 最小供电电压 | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V |
| 标称供电电压 | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V |
| 电源电压1-最大 | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V |
| 电源电压1-分钟 | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V |
| 电源电压1-Nom | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 技术 | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS |
| 温度等级 | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY |
| 端子形式 | GULL WING | NO LEAD | FLAT | GULL WING | FLAT | FLAT | NO LEAD | FLAT |
| 端子节距 | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm |
| 端子位置 | DUAL | QUAD | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | QUAD | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 最大传输延迟 | 5 ns | 5 ns | 5 ns | 5 ns | 5 ns | 5 ns | 5 ns | 5 ns |
| 宽度 | 6.35 mm | 8.89 mm | 6.35 mm | 6.35 mm | 6.35 mm | 6.35 mm | 8.89 mm | 6.35 mm |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | - | 不符合 | - | - | 不符合 | 不符合 | 不符合 |
| 包装说明 | CERAMIC, SOIC-16 | CERAMIC, LCC-20 | - | CERAMIC, SOIC-16 | CERAMIC, DFP-16 | CERAMIC, DFP-16 | CERAMIC, LCC-20 | CERAMIC, DFP-16 |
| 其他特性 | LG_MAX | - | LG_MAX | LG_MAX | LG_MAX | LG_MAX | - | LG_MAX |
| 总剂量 | 100k Rad(Si) V | 100k Rad(Si) V | - | 100k Rad(Si) V | 100k Rad(Si) V | 100k Rad(Si) V | - | - |
| Base Number Matches | 1 | 1 | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 器件名 | 厂商 | 描述 |
|---|---|---|
| DS90C031WGRQMLV | Texas Instruments(德州仪器) | LVDS Quad CMOS Differential Line Driver 16-CFP -55 to 125 |
| DS90C031WGRQMLV/NOPB | National Semiconductor(TI ) | IC QUAD LINE DRIVER, CDSO16, CERAMIC, SOIC-16, Line Driver or Receiver |
| SN55LVDS31W | Texas Instruments(德州仪器) | Quad LVDS Transmitter 16-CFP -55 to 125 |
| SN75173N | Texas Instruments(德州仪器) | Quadruple Differential Line Receiver 16-PDIP 0 to 70 |
| MC3487D | Texas Instruments(德州仪器) | Quadruple Differential Line Driver 16-SOIC 0 to 70 |
| MC3486D | Texas Instruments(德州仪器) | Quadruple Differential Line Receiver With 3-State Outputs 16-SOIC 0 to 70 |
| AM26LS32SC | Rochester Electronics | Line Receiver, 4 Func, 4 Rcvr, BIPolar, PDSO16, SO-16 |
| SN65ALS172AN | Rochester Electronics | LINE DRIVER, PDIP16 |
| AM26LS31DC | Rochester Electronics | Line Driver, 4 Func, 4 Driver, BIPolar, CDIP16, CERAMIC, DIP-16 |
| ISL32272EIVZ | Rochester Electronics | SPECIALTY TELECOM CIRCUIT, PDSO16, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, TSSOP-16 |
| SNJ55LBC174J | Texas Instruments(德州仪器) | Quadruple Low-Power Differential Line Driver 16-CDIP -55 to 125 |
| AM26C31IDBRG4 | Texas Instruments(德州仪器) | Quadruple Differential Line Driver 16-SSOP -40 to 85 |
| SN65LVDS3486BD | Texas Instruments(德州仪器) | Quad LVDS Receiver with -2 to 4.4V Common-mode Range 16-SOIC -40 to 85 |
| SN75LBC175N | Texas Instruments(德州仪器) | Quadruple Low-Power Differential Line Receiver 16-PDIP 0 to 70 |
| AM26C31CDRE4 | Texas Instruments(德州仪器) | Quadruple Differential Line Driver 16-SOIC 0 to 70 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved