
RESISTOR, THIN FILM, 0.063W, 0.1%, 25ppm, 2940ohm, SURFACE MOUNT, 0603, CHIP, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| Objectid | 1645455808 |
| 包装说明 | CHIP, ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| YTEOL | 8 |
| 其他特性 | SEMI PRECISION |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 155 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装形状 | RECTANGULAR PACKAGE |
| 包装方法 | TR |
| 物理尺寸 | 1.55mm x .8mm x .45mm |
| 额定功率耗散 (P) | 0.063 W |
| 电阻 | 2940 Ω |
| 电阻器类型 | FIXED RESISTOR |
| 尺寸代码 | 0603 |
| 表面贴装 | YES |
| 技术 | THIN FILM |
| 温度系数 | 25 ppm/°C |
| 端子形状 | WRAPAROUND |
| 容差 | 0.1% |

| 6-1879219-3 | CPF0603B2K94E | |
|---|---|---|
| 描述 | RESISTOR, THIN FILM, 0.063W, 0.1%, 25ppm, 2940ohm, SURFACE MOUNT, 0603, CHIP, ROHS COMPLIANT | RESISTOR, THIN FILM, 0.063W, 0.1%, 25ppm, 2940ohm, SURFACE MOUNT, 0603, CHIP, ROHS COMPLIANT |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 |
| 包装说明 | CHIP, ROHS COMPLIANT | SMT, 0603 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 |
| 其他特性 | SEMI PRECISION | PRECISION |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 端子数量 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 155 °C | 155 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C |
| 包装方法 | TR | TR, PAPER, 7 INCH |
| 额定功率耗散 (P) | 0.063 W | 0.063 W |
| 电阻 | 2940 Ω | 2940 Ω |
| 电阻器类型 | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR |
| 尺寸代码 | 0603 | 0603 |
| 表面贴装 | YES | YES |
| 技术 | THIN FILM | THIN FILM |
| 温度系数 | 25 ppm/°C | 25 ppm/°C |
| 端子形状 | WRAPAROUND | WRAPAROUND |
| 容差 | 0.1% | 0.1% |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved