Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 5V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB, HALOGEN FREE, SMCJ, 2 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | AVX |
| 零件包装代码 | DO-214AB |
| 包装说明 | R-PDSO-C2 |
| 针数 | 2 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| Factory Lead Time | 12 weeks |
| 其他特性 | HIGH RELIABILITY |
| 最大击穿电压 | 7 V |
| 最小击穿电压 | 6.4 V |
| 击穿电压标称值 | 6.7 V |
| 最大钳位电压 | 9.2 V |
| 配置 | SINGLE |
| 二极管元件材料 | SILICON |
| 二极管类型 | TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE |
| JEDEC-95代码 | DO-214AB |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-C2 |
| 湿度敏感等级 | 1 |
| 最大非重复峰值反向功率耗散 | 1500 W |
| 元件数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 150 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED |
| 极性 | BIDIRECTIONAL |
| 最大功率耗散 | 6.5 W |
| 最大重复峰值反向电压 | 5 V |
| 表面贴装 | YES |
| 技术 | AVALANCHE |
| 端子形式 | C BEND |
| 端子位置 | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |

| SMCJ5.0CA | A20110207AB | SMCJ90A | SMAJ26CA | SMCJ12CA | SMBJ90A | SMCJ5.0A | SMAJ12CA | SMCJ18CA | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 5V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB, HALOGEN FREE, SMCJ, 2 PIN | Single Row Terminal Blocks | Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 90V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB, HALOGEN FREE, SMCJ, 2 PIN | Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 26V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC, HALOGEN FREE, SMAJ, 2 PIN | Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 12V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB, HALOGEN FREE, SMCJ, 2 PIN | Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 90V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA, HALOGEN FREE, SMBJ, 2 PIN | Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 5V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB, HALOGEN FREE, SMCJ, 2 PIN | Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 12V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC, HALOGEN FREE, SMAJ, 2 PIN | Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 18V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB, HALOGEN FREE, SMCJ, 2 PIN |
| 是否无铅 | 不含铅 | - | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | - | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 厂商名称 | AVX | - | AVX | AVX | AVX | AVX | AVX | AVX | AVX |
| 零件包装代码 | DO-214AB | - | DO-214AB | DO-214AC | DO-214AB | DO-214AA | DO-214AB | DO-214AC | DO-214AB |
| 包装说明 | R-PDSO-C2 | - | R-PDSO-C2 | R-PDSO-C2 | R-PDSO-C2 | R-PDSO-C2 | R-PDSO-C2 | R-PDSO-C2 | R-PDSO-C2 |
| 针数 | 2 | - | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Reach Compliance Code | compliant | - | compliant | not_compliant | compliant | compliant | compliant | not_compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | - | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| Factory Lead Time | 12 weeks | - | 12 weeks | 12 weeks | 12 weeks | 12 weeks | 12 weeks | 12 weeks | 12 weeks |
| 其他特性 | HIGH RELIABILITY | - | HIGH RELIABILITY | HIGH RELIABILITY | HIGH RELIABILITY | HIGH RELIABILITY | HIGH RELIABILITY | HIGH RELIABILITY | HIGH RELIABILITY |
| 最大击穿电压 | 7 V | - | 111 V | 31.9 V | 14.7 V | 111 V | 7 V | 14.7 V | 22.1 V |
| 最小击穿电压 | 6.4 V | - | 100 V | 28.9 V | 13.3 V | 100 V | 6.4 V | 13.3 V | 20 V |
| 击穿电压标称值 | 6.7 V | - | 105.5 V | 30.4 V | 14 V | 105.5 V | 6.7 V | 14 V | 21.1 V |
| 最大钳位电压 | 9.2 V | - | 146 V | 42.1 V | 19.9 V | 146 V | 9.2 V | 19.9 V | 29.2 V |
| 配置 | SINGLE | - | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| 二极管元件材料 | SILICON | - | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON |
| 二极管类型 | TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE | - | TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE | TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE | TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE | TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE | TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE | TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE | TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE |
| JEDEC-95代码 | DO-214AB | - | DO-214AB | DO-214AC | DO-214AB | DO-214AA | DO-214AB | DO-214AC | DO-214AB |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-C2 | - | R-PDSO-C2 | R-PDSO-C2 | R-PDSO-C2 | R-PDSO-C2 | R-PDSO-C2 | R-PDSO-C2 | R-PDSO-C2 |
| 湿度敏感等级 | 1 | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 最大非重复峰值反向功率耗散 | 1500 W | - | 1500 W | 400 W | 1500 W | 600 W | 1500 W | 400 W | 1500 W |
| 元件数量 | 1 | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | - | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 150 °C | - | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | - | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | - | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE | - | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED | - | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 极性 | BIDIRECTIONAL | - | UNIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | UNIDIRECTIONAL | UNIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL |
| 最大功率耗散 | 6.5 W | - | 6.5 W | 1 W | 6.5 W | 5 W | 6.5 W | 1 W | 6.5 W |
| 最大重复峰值反向电压 | 5 V | - | 90 V | 26 V | 12 V | 90 V | 5 V | 12 V | 18 V |
| 表面贴装 | YES | - | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 技术 | AVALANCHE | - | AVALANCHE | AVALANCHE | AVALANCHE | AVALANCHE | AVALANCHE | AVALANCHE | AVALANCHE |
| 端子形式 | C BEND | - | C BEND | C BEND | C BEND | C BEND | C BEND | C BEND | C BEND |
| 端子位置 | DUAL | - | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED | - | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved