Power Bipolar Transistor, 2A I(C), 100V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon, Plastic/Epoxy, 8 Pin, 3 X 3 MM, ROHS COMPLIANT, CASE TLM833, 8 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Central Semiconductor |
| 零件包装代码 | SOT-23 |
| 包装说明 | SMALL OUTLINE, R-PDSO-N8 |
| 针数 | 8 |
| 制造商包装代码 | CASE TLM833 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 外壳连接 | COLLECTOR |
| 最大集电极电流 (IC) | 2 A |
| 集电极-发射极最大电压 | 100 V |
| 配置 | SINGLE |
| 最小直流电流增益 (hFE) | 100 |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-N8 |
| 湿度敏感等级 | 1 |
| 元件数量 | 1 |
| 端子数量 | 8 |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 260 |
| 极性/信道类型 | NPN |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 表面贴装 | YES |
| 端子形式 | NO LEAD |
| 端子位置 | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | 10 |
| 晶体管元件材料 | SILICON |
| 标称过渡频率 (fT) | 190 MHz |

| CTLT853-M833BK | CTLT853-M833TR | CTLT953-M833TR | CTLT953-M833BK | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | Power Bipolar Transistor, 2A I(C), 100V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon, Plastic/Epoxy, 8 Pin, 3 X 3 MM, ROHS COMPLIANT, CASE TLM833, 8 PIN | Power Bipolar Transistor, 2A I(C), 100V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon, Plastic/Epoxy, 8 Pin, 3 X 3 MM, ROHS COMPLIANT, CASE TLM833, 8 PIN | Power Bipolar Transistor, 1A I(C), 100V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon, Plastic/Epoxy, 8 Pin, 3 X 3 MM, ROHS COMPLIANT, CASE TLM833, 8 PIN | Power Bipolar Transistor, 1A I(C), 100V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon, Plastic/Epoxy, 8 Pin, 3 X 3 MM, ROHS COMPLIANT, CASE TLM833, 8 PIN |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 零件包装代码 | SOT-23 | SOT-23 | SOT-23 | SOT-23 |
| 包装说明 | SMALL OUTLINE, R-PDSO-N8 | SMALL OUTLINE, R-PDSO-N8 | SMALL OUTLINE, R-PDSO-N8 | SMALL OUTLINE, R-PDSO-N8 |
| 针数 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| 制造商包装代码 | CASE TLM833 | CASE TLM833 | CASE TLM833 | CASE TLM833 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 外壳连接 | COLLECTOR | COLLECTOR | COLLECTOR | COLLECTOR |
| 最大集电极电流 (IC) | 2 A | 2 A | 1 A | 1 A |
| 集电极-发射极最大电压 | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| 配置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| 最小直流电流增益 (hFE) | 100 | 100 | 100 | 100 |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-N8 | R-PDSO-N8 | R-PDSO-N8 | R-PDSO-N8 |
| 湿度敏感等级 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 元件数量 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 260 | 260 | 260 | 260 |
| 极性/信道类型 | NPN | NPN | PNP | PNP |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES |
| 端子形式 | NO LEAD | NO LEAD | NO LEAD | NO LEAD |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| 晶体管元件材料 | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON |
| 标称过渡频率 (fT) | 190 MHz | 190 MHz | 150 MHz | 150 MHz |
| 厂商名称 | Central Semiconductor | - | Central Semiconductor | Central Semiconductor |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved