Single Color LED, Amber, Untinted, 5mm
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Allegro |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 颜色 | AMBER |
| 配置 | SINGLE |
| 最大正向电流 | 0.03 A |
| 透镜类型 | UNTINTED |
| 标称发光强度 | 1000 mcd |
| 安装特点 | RADIAL MOUNT |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -30 °C |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 9.4 mm |
| 包装方法 | BULK |
| 峰值波长 | 615 nm |
| 形状 | ROUND |
| 尺寸 | 5 mm |
| 表面贴装 | NO |
| 端子节距 | 2.54 mm |

| SELU1850CM | SELU1E53BMKT | SELU1750CM | SELU1910CXM | SELU1253CM | SELU1753CM | SELU1953CM | SELU1710CXM | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Single Color LED, Amber, Untinted, 5mm | Single Color LED, Blue, Tinted, 5.6mm | Single Color LED, Yellow Green, Untinted, 5mm | Single Color LED, Orange, Untinted, 5mm | Single Color LED, Red, Untinted, 5mm | Single Color LED, Yellow Green, Untinted, 5mm | Single Color LED, Orange, Untinted, 5mm | Single Color LED, Yellow Green, Untinted, 5mm |
| 厂商名称 | Allegro | Allegro | Allegro | Allegro | Allegro | Allegro | Allegro | Allegro |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 颜色 | AMBER | BLUE | YELLOW GREEN | ORANGE | RED | YELLOW GREEN | ORANGE | YELLOW GREEN |
| 配置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| 最大正向电流 | 0.03 A | 0.03 A | 0.03 A | 0.03 A | 0.03 A | 0.03 A | 0.03 A | 0.03 A |
| 透镜类型 | UNTINTED | TINTED | UNTINTED | UNTINTED | UNTINTED | UNTINTED | UNTINTED | UNTINTED |
| 标称发光强度 | 1000 mcd | 600 mcd | 500 mcd | 600 mcd | 300 mcd | 200 mcd | 400 mcd | 300 mcd |
| 安装特点 | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 9.4 mm | 7.7 mm | 9.4 mm | 7.9 mm | 8.6 mm | 8.6 mm | 8.6 mm | 7.9 mm |
| 包装方法 | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK |
| 峰值波长 | 615 nm | 470 nm | 570 nm | 590 nm | 635 nm | 570 nm | 590 nm | 570 nm |
| 形状 | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND |
| 尺寸 | 5 mm | 5.6 mm | 5 mm | 5 mm | 5 mm | 5 mm | 5 mm | 5 mm |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 端子节距 | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved