IC VREG 1.2 V-33 V ADJUSTABLE POSITIVE REGULATOR, MBFM2, METAL CAN, TO-3, 2 PIN, Adjustable Positive Single Output Standard Regulator
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 含铅 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | Linear ( ADI ) |
| 零件包装代码 | TO-204AA |
| 包装说明 | TO-3, TO-204/-3 |
| 针数 | 2 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 可调性 | ADJUSTABLE |
| 标称回动电压 1 | 3 V |
| 最大差分输入-输出电压 | 35 V |
| 最小差分输入-输出电压 | 3 V |
| JESD-30 代码 | O-MBFM-P2 |
| JESD-609代码 | e0 |
| 最大电网调整率 (%/V) | 0.05 |
| 最大负载调整率 (%) | 1% |
| 湿度敏感等级 | 1 |
| 功能数量 | 1 |
| 输出次数 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 工作温度TJ-Max | 125 °C |
| 工作温度TJ-Min | |
| 最大输出电流 1 | 3 A |
| 最大输出电压 1 | 33 V |
| 最小输出电压 1 | 1.2 V |
| 封装主体材料 | METAL |
| 封装代码 | TO-3 |
| 封装等效代码 | TO-204/-3 |
| 封装形状 | ROUND |
| 封装形式 | FLANGE MOUNT |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 调节器类型 | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | BIPOLAR |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端子形式 | PIN/PEG |
| 端子位置 | BOTTOM |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| LT350AK | LM150K | LT150AK#PBF | LM350K | LT350AK#PBF | LT350AT#PBF | LT150AK | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | IC VREG 1.2 V-33 V ADJUSTABLE POSITIVE REGULATOR, MBFM2, METAL CAN, TO-3, 2 PIN, Adjustable Positive Single Output Standard Regulator | IC VREG ADJUSTABLE POSITIVE REGULATOR, MBFM2, METAL CAN, TO-3, 2 PIN, Adjustable Positive Single Output Standard Regulator | IC VREG ADJUSTABLE POSITIVE REGULATOR, MBFM2, METAL CAN, TO-3, 2 PIN, Adjustable Positive Single Output Standard Regulator | IC VREG 1.2 V-33 V ADJUSTABLE POSITIVE REGULATOR, MBFM2, METAL CAN, TO-3, 2 PIN, Adjustable Positive Single Output Standard Regulator | IC VREG 1.2 V-33 V ADJUSTABLE POSITIVE REGULATOR, MBFM2, METAL CAN, TO-3, 2 PIN, Adjustable Positive Single Output Standard Regulator | IC VREG 1.2 V-33 V ADJUSTABLE POSITIVE REGULATOR, PSFM3, PLASTIC, TO-220, 3 PIN, Adjustable Positive Single Output Standard Regulator | IC VREG ADJUSTABLE POSITIVE REGULATOR, MBFM2, METAL CAN, TO-3, 2 PIN, Adjustable Positive Single Output Standard Regulator |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 符合 | 不符合 | 符合 | 符合 | 不符合 |
| 厂商名称 | Linear ( ADI ) | Linear ( ADI ) | Linear ( ADI ) | Linear ( ADI ) | Linear ( ADI ) | Linear ( ADI ) | Linear ( ADI ) |
| 零件包装代码 | TO-204AA | TO-204AA | TO-204AA | TO-204AA | TO-204AA | SFM | TO-204AA |
| 包装说明 | TO-3, TO-204/-3 | METAL CAN, TO-3, 2 PIN | TO-3, | , TO-204/-3 | TO-3, | , SIP3,.1TB | TO-3, TO-204/-3 |
| 针数 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 |
| Reach Compliance Code | unknown | compliant | compliant | unknown | compliant | not_compliant | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 最大差分输入-输出电压 | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V |
| 最小差分输入-输出电压 | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V |
| JESD-30 代码 | O-MBFM-P2 | O-MBFM-P2 | O-MBFM-P2 | O-MBFM-P2 | O-MBFM-P2 | R-PSFM-T3 | O-MBFM-P2 |
| JESD-609代码 | e0 | e0 | e3 | e0 | e3 | e3 | e0 |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 |
| 工作温度TJ-Max | 125 °C | 150 °C | 150 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 150 °C |
| 最大输出电流 1 | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A |
| 封装主体材料 | METAL | METAL | METAL | METAL | METAL | PLASTIC/EPOXY | METAL |
| 封装形状 | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | RECTANGULAR | ROUND |
| 封装形式 | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | 250 | NOT SPECIFIED | 250 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 调节器类型 | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 技术 | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | MATTE TIN | Tin/Lead (Sn/Pb) | MATTE TIN | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端子形式 | PIN/PEG | PIN/PEG | PIN/PEG | PIN/PEG | PIN/PEG | THROUGH-HOLE | PIN/PEG |
| 端子位置 | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | SINGLE | BOTTOM |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 是否无铅 | 含铅 | - | 不含铅 | - | 不含铅 | 不含铅 | 含铅 |
| 可调性 | ADJUSTABLE | ADJUSTABLE | - | ADJUSTABLE | - | ADJUSTABLE | ADJUSTABLE |
| 标称回动电压 1 | 3 V | 3 V | - | 3 V | - | 3 V | 3 V |
| 最大电网调整率 (%/V) | 0.05 | 0.05 | - | 0.07 | - | 0.05 | 0.05 |
| 最大负载调整率 (%) | 1% | 1% | - | 1.5% | - | 1% | 1% |
| 湿度敏感等级 | 1 | 1 | - | - | - | 1 | 1 |
| 输出次数 | 1 | 1 | - | 1 | - | 1 | 1 |
| 最大输出电压 1 | 33 V | 33 V | - | 33 V | 33 V | 33 V | 33 V |
| 最小输出电压 1 | 1.2 V | 1.2 V | - | 1.2 V | 1.2 V | 1.2 V | 1.2 V |
| 封装代码 | TO-3 | - | TO-3 | - | TO-3 | - | TO-3 |
| 封装等效代码 | TO-204/-3 | TO-204/-3 | - | TO-204/-3 | - | SIP3,.1TB | TO-204/-3 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved