
IC VREG 6 V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 0.65 V DROPOUT, PSFM3, 2.54 MM PITCH, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, TO-220, HSIP-3, Fixed Positive Single Output LDO Regulator
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Toshiba(东芝) |
| 零件包装代码 | SFM |
| 包装说明 | 2.54 MM PITCH, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, TO-220, HSIP-3 |
| 针数 | 3 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 可调性 | FIXED |
| 最大回动电压 1 | 0.65 V |
| 标称回动电压 1 | 0.42 V |
| 最大绝对输入电压 | 29 V |
| 最大输入电压 | 26 V |
| 最小输入电压 | 7 V |
| JESD-30 代码 | R-PSFM-T3 |
| 最大电网调整率 | 0.03% |
| 最大负载调整率 | 0.06% |
| 功能数量 | 1 |
| 输出次数 | 1 |
| 端子数量 | 3 |
| 工作温度TJ-Max | 105 °C |
| 工作温度TJ-Min | -40 °C |
| 最高工作温度 | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 最大输出电流 1 | 0.25 A |
| 最大输出电压 1 | 6.24 V |
| 最小输出电压 1 | 5.76 V |
| 标称输出电压 1 | 6 V |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装等效代码 | SIP3,.1ISO-TB |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | FLANGE MOUNT |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 调节器类型 | FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | BIPOLAR |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE |
| 端子节距 | 2.54 mm |
| 端子位置 | SINGLE |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| 最大电压容差 | 4% |

| TA58M06S(Q) | TA58M12S(Q) | TA58M05S(Q) | TA58M08S(Q) | TA58M09S(Q) | TA58M10S(Q) | TA58M15S(Q) | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | IC VREG 6 V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 0.65 V DROPOUT, PSFM3, 2.54 MM PITCH, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, TO-220, HSIP-3, Fixed Positive Single Output LDO Regulator | IC VREG 12 V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 0.65 V DROPOUT, PSFM3, 2.54 MM PITCH, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, TO-220, HSIP-3, Fixed Positive Single Output LDO Regulator | IC VREG 5 V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 0.65 V DROPOUT, PSFM3, 2.54 MM PITCH, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, TO-220, HSIP-3, Fixed Positive Single Output LDO Regulator | IC VREG 8 V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 0.65 V DROPOUT, PSFM3, 2.54 MM PITCH, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, TO-220, HSIP-3, Fixed Positive Single Output LDO Regulator | IC VREG 9 V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 0.65 V DROPOUT, PSFM3, 2.54 MM PITCH, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, TO-220, HSIP-3, Fixed Positive Single Output LDO Regulator | IC VREG 10 V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 0.65 V DROPOUT, PSFM3, 2.54 MM PITCH, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, TO-220, HSIP-3, Fixed Positive Single Output LDO Regulator | IC VREG 15 V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 0.65 V DROPOUT, PSFM3, 2.54 MM PITCH, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, TO-220, HSIP-3, Fixed Positive Single Output LDO Regulator |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 厂商名称 | Toshiba(东芝) | Toshiba(东芝) | Toshiba(东芝) | Toshiba(东芝) | Toshiba(东芝) | Toshiba(东芝) | Toshiba(东芝) |
| 零件包装代码 | SFM | SFM | SFM | SFM | SFM | SFM | SFM |
| 包装说明 | 2.54 MM PITCH, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, TO-220, HSIP-3 | 2.54 MM PITCH, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, TO-220, HSIP-3 | 2.54 MM PITCH, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, TO-220, HSIP-3 | 2.54 MM PITCH, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, TO-220, HSIP-3 | 2.54 MM PITCH, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, TO-220, HSIP-3 | 2.54 MM PITCH, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, TO-220, HSIP-3 | 2.54 MM PITCH, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, TO-220, HSIP-3 |
| 针数 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 可调性 | FIXED | FIXED | FIXED | FIXED | FIXED | FIXED | FIXED |
| 最大回动电压 1 | 0.65 V | 0.65 V | 0.65 V | 0.65 V | 0.65 V | 0.65 V | 0.65 V |
| 标称回动电压 1 | 0.42 V | 0.42 V | 0.42 V | 0.42 V | 0.42 V | 0.42 V | 0.42 V |
| 最大绝对输入电压 | 29 V | 29 V | 29 V | 29 V | 29 V | 29 V | 29 V |
| 最大输入电压 | 26 V | 26 V | 26 V | 26 V | 26 V | 26 V | 26 V |
| 最小输入电压 | 7 V | 13 V | 6 V | 9 V | 10 V | 11 V | 16 V |
| JESD-30 代码 | R-PSFM-T3 | R-PSFM-T3 | R-PSFM-T3 | R-PSFM-T3 | R-PSFM-T3 | R-PSFM-T3 | R-PSFM-T3 |
| 最大电网调整率 | 0.03% | 0.04% | 0.03% | 0.03% | 0.03% | 0.04% | 0.04% |
| 最大负载调整率 | 0.06% | 0.08% | 0.06% | 0.07% | 0.07% | 0.08% | 0.1% |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 输出次数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| 工作温度TJ-Max | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C |
| 工作温度TJ-Min | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 最大输出电流 1 | 0.25 A | 0.25 A | 0.25 A | 0.25 A | 0.25 A | 0.25 A | 0.25 A |
| 最大输出电压 1 | 6.24 V | 12.48 V | 5.2 V | 8.32 V | 9.36 V | 10.4 V | 15.6 V |
| 最小输出电压 1 | 5.76 V | 11.52 V | 4.8 V | 7.68 V | 8.64 V | 9.6 V | 14.4 V |
| 标称输出电压 1 | 6 V | 12 V | 5 V | 8 V | 9 V | 10 V | 15 V |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装等效代码 | SIP3,.1ISO-TB | SIP3,.1ISO-TB | SIP3,.1ISO-TB | SIP3,.1ISO-TB | SIP3,.1ISO-TB | SIP3,.1ISO-TB | SIP3,.1ISO-TB |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 调节器类型 | FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 技术 | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE |
| 端子节距 | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm |
| 端子位置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 最大电压容差 | 4% | 4% | 4% | 4% | 4% | 4% | 4% |
| 最高工作温度 | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | - | 105 °C | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | - | -40 °C | -40 °C |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved