SINGLE COLOR LED, YELLOW, 2.4 mm, SMT, 2 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Osram Opto Semiconductor |
| 包装说明 | SMT, 2 PIN |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 颜色 | YELLOW |
| 配置 | SINGLE |
| 最大正向电流 | 0.03 A |
| 透镜类型 | COLORLESS CLEAR |
| 标称发光强度 | 5.325 mcd |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 100 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 4 mm |
| 包装方法 | TAPE AND REEL |
| 峰值波长 | 586 nm |
| 形状 | ROUND |
| 尺寸 | 2.4 mm |
| 表面贴装 | YES |
| 视角 | 120 deg |

| LYA67K-H2J2-26 | LSY876-P1Q2-1 | LWA67C-T1U2-3C5D | LWA67C-S1T1-3C5D | LYY876-P1Q1-26 | LBY87S-K1L1-35 | LOA67B-T1U2-24 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | SINGLE COLOR LED, YELLOW, 2.4 mm, SMT, 2 PIN | SINGLE COLOR LED, SUPER RED, 1.7mm, SMT, 2 PIN | SINGLE COLOR LED, WHITE, 2.4 mm, SMT, 2 PIN | SINGLE COLOR LED, WHITE, 2.4 mm, SMT, 2 PIN | SINGLE COLOR LED, YELLOW, 1.7mm, SMT, 2 PIN | SINGLE COLOR LED, BLUE, 1.7 mm, SMT, 2 PIN | SINGLE COLOR LED, ORANGE, 2.4 mm, SMT, 2 PIN |
| 厂商名称 | Osram Opto Semiconductor | Osram Opto Semiconductor | Osram Opto Semiconductor | Osram Opto Semiconductor | Osram Opto Semiconductor | Osram Opto Semiconductor | Osram Opto Semiconductor |
| 包装说明 | SMT, 2 PIN | SMT, 2 PIN | SMT, 2 PIN | SMT, 2 PIN | SMT, 2 PIN | SMT, 2 PIN | SMT, 2 PIN |
| Reach Compliance Code | unknown | compliant | unknown | unknown | compliant | unknown | unknown |
| 颜色 | YELLOW | SUPER RED | WHITE | WHITE | YELLOW | BLUE | ORANGE |
| 配置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| 透镜类型 | COLORLESS CLEAR | COLORLESS CLEAR | DIFFUSED | DIFFUSED | COLORLESS CLEAR | COLORLESS CLEAR | COLORLESS CLEAR |
| 标称发光强度 | 5.325 mcd | 78.5 mcd | 495.0 mcd | 267.5 mcd | 67.5 mcd | 10.55 mcd | 495.0 mcd |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 4 mm | 1.2 mm | 4 mm | 4 mm | 1.2 mm | 1.2 mm | 4 mm |
| 包装方法 | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL |
| 形状 | ROUND | RECTANGULAR | ROUND | ROUND | RECTANGULAR | RECTANGULAR | ROUND |
| 尺寸 | 2.4 mm | 1.7 mm | 2.4 mm | 2.4 mm | 1.7 mm | 1.7 mm | 2.4 mm |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 视角 | 120 deg | 120 deg | 120 deg | 120 deg | 120 deg | 120 deg | 120 deg |
| 最大正向电流 | 0.03 A | 0.03 A | - | - | 0.03 A | 0.02 A | 0.03 A |
| 最高工作温度 | 100 °C | 100 °C | - | - | 100 °C | 100 °C | 100 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | - | - | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 峰值波长 | 586 nm | 645 nm | - | - | 586 nm | 465 nm | 610 nm |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved