Card Edge Connector, 23 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.012 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Beige Insulator, LEAD FREE
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Molex |
| 包装说明 | LEAD FREE |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | ROHS AND ELV COMPLIANT |
| 板上安装选件 | FITTING NAIL |
| 主体宽度 | 0.077 inch |
| 主体深度 | 0.173 inch |
| 主体长度 | 0.37 inch |
| 连接器类型 | FFC/FPC CONNECTOR |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED |
| 触点性别 | FEMALE |
| 触点材料 | NOT SPECIFIED |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 80 mΩ |
| 触点样式 | SINGLE PRONG |
| DIN 符合性 | NO |
| 介电耐压 | 250VAC V |
| 耐用性 | 20 Cycles |
| 滤波功能 | NO |
| IEC 符合性 | NO |
| 最大插入力 | ZIF N |
| 绝缘电阻 | 50000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BEIGE |
| 绝缘体材料 | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) |
| MIL 符合性 | NO |
| 插接触点节距 | 0.012 inch |
| 混合触点 | NO |
| 安装选项1 | LOCKING |
| 安装方式 | RIGHT ANGLE |
| 安装类型 | BOARD |
| PCB行数 | 2 |
| 装载的行数 | 1 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -20 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE |
| PCB接触模式 | STAGGERED |
| PCB触点行间距 | 4.1402 mm |
| 电镀厚度 | 8u inch |
| 额定电流(信号) | 0.2 A |
| 参考标准 | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端子节距 | 0.3 mm |
| 端接类型 | SURFACE MOUNT |
| 触点总数 | 23 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 |
| 撤离力-最小值 | ZIF N |
| 54393-2318 | 54393-3318 | 54393-3918 | 54393-4518 | 54393-5118 | 54393-1718 | 54393-2118 | 54393-2718 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Card Edge Connector, 23 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.012 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Beige Insulator, LEAD FREE | Card Edge Connector, 33 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.012 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Beige Insulator, LEAD FREE | Card Edge Connector, 39 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.012 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Beige Insulator, LEAD FREE | Card Edge Connector, 45 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.012 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Beige Insulator, LEAD FREE | Card Edge Connector, 51 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.012 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Beige Insulator, LEAD FREE | Card Edge Connector, 17 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.012 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Beige Insulator, LEAD FREE | Card Edge Connector, 21 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.012 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Beige Insulator, LEAD FREE | Card Edge Connector, 27 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.012 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Beige Insulator, LEAD FREE |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 包装说明 | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 其他特性 | ROHS AND ELV COMPLIANT | ROHS AND ELV COMPLIANT | ROHS AND ELV COMPLIANT | ROHS AND ELV COMPLIANT | ROHS AND ELV COMPLIANT | ROHS AND ELV COMPLIANT | ROHS AND ELV COMPLIANT | ROHS AND ELV COMPLIANT |
| 板上安装选件 | FITTING NAIL | FITTING NAIL | FITTING NAIL | FITTING NAIL | FITTING NAIL | FITTING NAIL | FITTING NAIL | FITTING NAIL |
| 主体宽度 | 0.077 inch | 0.077 inch | 0.077 inch | 0.077 inch | 0.077 inch | 0.077 inch | 0.077 inch | 0.077 inch |
| 主体深度 | 0.173 inch | 0.173 inch | 0.173 inch | 0.173 inch | 0.173 inch | 0.173 inch | 0.173 inch | 0.173 inch |
| 主体长度 | 0.37 inch | 0.488 inch | 0.559 inch | 0.63 inch | 0.701 inch | 0.299 inch | 0.346 inch | 0.417 inch |
| 连接器类型 | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 触点性别 | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE |
| 触点材料 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 触点模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 80 mΩ | 80 mΩ | 80 mΩ | 80 mΩ | 80 mΩ | 80 mΩ | 80 mΩ | 80 mΩ |
| 触点样式 | SINGLE PRONG | SINGLE PRONG | SINGLE PRONG | SINGLE PRONG | SINGLE PRONG | SINGLE PRONG | SINGLE PRONG | SINGLE PRONG |
| DIN 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 介电耐压 | 250VAC V | 250VAC V | 250VAC V | 250VAC V | 250VAC V | 250VAC V | 250VAC V | 250VAC V |
| 耐用性 | 20 Cycles | 20 Cycles | 20 Cycles | 20 Cycles | 20 Cycles | 20 Cycles | 20 Cycles | 20 Cycles |
| 滤波功能 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| IEC 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 最大插入力 | ZIF N | ZIF N | ZIF N | ZIF N | ZIF N | ZIF N | ZIF N | ZIF N |
| 绝缘电阻 | 50000000 Ω | 50000000 Ω | 50000000 Ω | 50000000 Ω | 50000000 Ω | 50000000 Ω | 50000000 Ω | 50000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BEIGE | BEIGE | BEIGE | BEIGE | BEIGE | BEIGE | BEIGE | BEIGE |
| 绝缘体材料 | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) |
| MIL 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 插接触点节距 | 0.012 inch | 0.012 inch | 0.012 inch | 0.012 inch | 0.012 inch | 0.012 inch | 0.012 inch | 0.012 inch |
| 混合触点 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 安装选项1 | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING |
| 安装方式 | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE |
| 安装类型 | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD |
| PCB行数 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 装载的行数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE |
| PCB接触模式 | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED |
| PCB触点行间距 | 4.1402 mm | 4.1402 mm | 4.1402 mm | 4.1402 mm | 4.1402 mm | 4.1402 mm | 4.1402 mm | 4.1402 mm |
| 电镀厚度 | 8u inch | 8u inch | 8u inch | 8u inch | 8u inch | 8u inch | 8u inch | 8u inch |
| 额定电流(信号) | 0.2 A | 0.2 A | 0.2 A | 0.2 A | 0.2 A | 0.2 A | 0.2 A | 0.2 A |
| 参考标准 | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 端子节距 | 0.3 mm | 0.3 mm | 0.3 mm | 0.3 mm | 0.3 mm | 0.3 mm | 0.3 mm | 0.3 mm |
| 端接类型 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 触点总数 | 23 | 33 | 39 | 45 | 51 | 17 | 21 | 27 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 |
| 撤离力-最小值 | ZIF N | ZIF N | ZIF N | ZIF N | ZIF N | ZIF N | ZIF N | ZIF N |
| 厂商名称 | Molex | Molex | - | - | Molex | Molex | Molex | Molex |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved