Single Color LED, Brilliant Green, Water Clear, 2.4mm, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, LCC-2
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | EVERLIGHT |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT, PLASTIC, LCC-2 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| 颜色 | BRILLIANT GREEN |
| 配置 | SINGLE |
| 最大正向电流 | 0.025 A |
| 透镜类型 | WATER CLEAR |
| 标称发光强度 | 500.0 mcd |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 1.9 mm |
| 包装方法 | TAPE AND REEL |
| 峰值波长 | 518 nm |
| 形状 | ROUND |
| 尺寸 | 2.4 mm |
| 表面贴装 | YES |
| 端子节距 | 3 mm |
| 视角 | 120 deg |

| 67-21SUGC/S400-X6/TR8 | 67-21SUGC/S400-A4/TR8 | 67-21SUGC/S400-A5/TR8 | |
|---|---|---|---|
| 描述 | Single Color LED, Brilliant Green, Water Clear, 2.4mm, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, LCC-2 | Single Color LED, Brilliant Green, Water Clear, 2.4mm, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, LCC-2 | Single Color LED, Brilliant Green, Water Clear, 2.4mm, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, LCC-2 |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 厂商名称 | EVERLIGHT | EVERLIGHT | EVERLIGHT |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT, PLASTIC, LCC-2 | ROHS COMPLIANT, PLASTIC, LCC-2 | ROHS COMPLIANT, PLASTIC, LCC-2 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant |
| 颜色 | BRILLIANT GREEN | BRILLIANT GREEN | BRILLIANT GREEN |
| 配置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| 最大正向电流 | 0.025 A | 0.025 A | 0.025 A |
| 透镜类型 | WATER CLEAR | WATER CLEAR | WATER CLEAR |
| 标称发光强度 | 500.0 mcd | 279.0 mcd | 432.0 mcd |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 1.9 mm | 1.9 mm | 1.9 mm |
| 包装方法 | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL |
| 峰值波长 | 518 nm | 518 nm | 518 nm |
| 形状 | ROUND | ROUND | ROUND |
| 尺寸 | 2.4 mm | 2.4 mm | 2.4 mm |
| 表面贴装 | YES | YES | YES |
| 端子节距 | 3 mm | 3 mm | 3 mm |
| 视角 | 120 deg | 120 deg | 120 deg |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved