Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 0.5A, 125VDC, 7.54mm, Screw Terminal, Hardened Steel Plunger Actuator, Panel Mount
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Honeywell |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 执行器行程 | 7.54 mm |
| 执行器类型 | HARDENED STEEL PLUNGER |
| 主体宽度 | 25.4 mm |
| 主体高度 | 45.72 mm |
| 主体长度或直径 | 76.45 mm |
| 触点(交流)最大额定R负载 | 15A@480VAC |
| 最大触点电流(交流) | 15 A |
| 最大触点电流(直流) | 0.5 A |
| 触点(直流)最大额定R负载 | .5A@125VDC |
| 最大触点电压(交流) | 480 V |
| 最大触点电压(直流) | 125 V |
| 制造商序列号 | BZE7-2RN |
| 安装特点 | PANEL MOUNT |
| 最大操作力 | 6.67 N |
| 最大预行程 | 1.98 mm |
| 表面贴装 | NO |
| 开关动作 | MOMENTARY |
| 开关功能 | SPDT |
| 开关类型 | SNAP ACTING/LIMIT SWITCH |
| 端接类型 | SCREW |
| BZE7-2RN-B | BZE7M-2RN-B | BZE7-2RN | BZE7-2RN-P.G.11 | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 0.5A, 125VDC, 7.54mm, Screw Terminal, Hardened Steel Plunger Actuator, Panel Mount | Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 0.5A, 125VDC, 7.54mm, Screw Terminal, Hardened Steel Plunger Actuator, Panel Mount | Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 0.5A, 125VDC, 7.54mm, Screw Terminal, Hardened Steel Plunger Actuator, Panel Mount | Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 0.5A, 125VDC, 7.54mm, Screw Terminal, Hardened Steel Plunger Actuator, Panel Mount |
| 厂商名称 | Honeywell | Honeywell | Honeywell | Honeywell |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 执行器行程 | 7.54 mm | 7.54 mm | 7.54 mm | 7.54 mm |
| 执行器类型 | HARDENED STEEL PLUNGER | HARDENED STEEL PLUNGER | HARDENED STEEL PLUNGER | HARDENED STEEL PLUNGER |
| 主体宽度 | 25.4 mm | 25.4 mm | 25.4 mm | 25.4 mm |
| 主体高度 | 45.72 mm | 45.72 mm | 45.72 mm | 45.72 mm |
| 主体长度或直径 | 76.45 mm | 76.45 mm | 76.45 mm | 76.45 mm |
| 触点(交流)最大额定R负载 | 15A@480VAC | 15A@480VAC | 15A@480VAC | 15A@480VAC |
| 最大触点电流(交流) | 15 A | 15 A | 15 A | 15 A |
| 最大触点电流(直流) | 0.5 A | 0.5 A | 0.5 A | 0.5 A |
| 触点(直流)最大额定R负载 | .5A@125VDC | .5A@125VDC | .5A@125VDC | .5A@125VDC |
| 最大触点电压(交流) | 480 V | 480 V | 480 V | 480 V |
| 最大触点电压(直流) | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V |
| 制造商序列号 | BZE7-2RN | BZE7-2RN | BZE7-2RN | BZE7-2RN |
| 安装特点 | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT |
| 最大操作力 | 6.67 N | 6.67 N | 6.67 N | 6.67 N |
| 最大预行程 | 1.98 mm | 1.98 mm | 1.98 mm | 1.98 mm |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO |
| 开关动作 | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY |
| 开关功能 | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT |
| 开关类型 | SNAP ACTING/LIMIT SWITCH | SNAP ACTING/LIMIT SWITCH | SNAP ACTING/LIMIT SWITCH | SNAP ACTING/LIMIT SWITCH |
| 端接类型 | SCREW | SCREW | SCREW | SCREW |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved