Parallel In Parallel Out, S Series, 8-Bit, Bidirectional, True Output, TTL, CDIP20, CERAMIC, DIP-20
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Rochester Electronics |
| 包装说明 | DIP, |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 其他特性 | HOLD MODE |
| 计数方向 | BIDIRECTIONAL |
| 系列 | S |
| JESD-30 代码 | R-GDIP-T20 |
| 长度 | 24.195 mm |
| 逻辑集成电路类型 | PARALLEL IN PARALLEL OUT |
| 位数 | 8 |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 20 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 输出特性 | 3-STATE |
| 输出极性 | TRUE |
| 封装主体材料 | CERAMIC, GLASS-SEALED |
| 封装代码 | DIP |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | IN-LINE |
| 传播延迟(tpd) | 21 ns |
| 筛选级别 | MIL-PRF-38535 |
| 座面最大高度 | 5.08 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.5 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | TTL |
| 温度等级 | MILITARY |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE |
| 端子节距 | 2.54 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 触发器类型 | POSITIVE EDGE |
| 宽度 | 7.62 mm |
| 最小 fmax | 50 MHz |

| SNJ54S299J | SN74S299N3 | SN74S299DW | SN74S299DWR | SNJ54S299FK | SNJ54S299W | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Parallel In Parallel Out, S Series, 8-Bit, Bidirectional, True Output, TTL, CDIP20, CERAMIC, DIP-20 | Parallel In Parallel Out, S Series, 8-Bit, Bidirectional, True Output, TTL, PDIP20, PLASTIC, DIP-20 | Parallel In Parallel Out, S Series, 8-Bit, Bidirectional, True Output, TTL, PDSO20, PLASTIC, SOIC-20 | Parallel In Parallel Out, S Series, 8-Bit, Bidirectional, True Output, TTL, PDSO20, PLASTIC, SOIC-20 | Parallel In Parallel Out, S Series, 8-Bit, Bidirectional, True Output, TTL, CQCC20, CERAMIC, LCC-20 | Parallel In Parallel Out, S Series, 8-Bit, Bidirectional, True Output, TTL, CDFP20, CERAMIC, DFP-20 |
| 厂商名称 | Rochester Electronics | Rochester Electronics | Rochester Electronics | Rochester Electronics | Rochester Electronics | Rochester Electronics |
| 包装说明 | DIP, | DIP, | SOP, | SOP, | QCCN, | DFP, |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 其他特性 | HOLD MODE | HOLD MODE | HOLD MODE | HOLD MODE | HOLD MODE | HOLD MODE |
| 计数方向 | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL |
| 系列 | S | S | S | S | S | S |
| JESD-30 代码 | R-GDIP-T20 | R-PDIP-T20 | R-PDSO-G20 | R-PDSO-G20 | S-CQCC-N20 | R-GDFP-F20 |
| 长度 | 24.195 mm | 25.4 mm | 12.8 mm | 12.8 mm | 8.89 mm | 13.09 mm |
| 逻辑集成电路类型 | PARALLEL IN PARALLEL OUT | PARALLEL IN PARALLEL OUT | PARALLEL IN PARALLEL OUT | PARALLEL IN PARALLEL OUT | PARALLEL IN PARALLEL OUT | PARALLEL IN PARALLEL OUT |
| 位数 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 125 °C | 125 °C |
| 输出特性 | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE |
| 输出极性 | TRUE | TRUE | TRUE | TRUE | TRUE | TRUE |
| 封装主体材料 | CERAMIC, GLASS-SEALED | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, GLASS-SEALED |
| 封装代码 | DIP | DIP | SOP | SOP | QCCN | DFP |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | SQUARE | RECTANGULAR |
| 封装形式 | IN-LINE | IN-LINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | CHIP CARRIER | FLATPACK |
| 传播延迟(tpd) | 21 ns | 21 ns | 21 ns | 21 ns | 21 ns | 21 ns |
| 座面最大高度 | 5.08 mm | 5.08 mm | 2.65 mm | 2.65 mm | 2.03 mm | 2.45 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V | 5.25 V | 5.25 V | 5.25 V | 5.5 V | 5.5 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.5 V | 4.75 V | 4.75 V | 4.75 V | 4.5 V | 4.5 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V |
| 表面贴装 | NO | NO | YES | YES | YES | YES |
| 技术 | TTL | TTL | TTL | TTL | TTL | TTL |
| 温度等级 | MILITARY | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | MILITARY | MILITARY |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | GULL WING | GULL WING | NO LEAD | FLAT |
| 端子节距 | 2.54 mm | 2.54 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | QUAD | DUAL |
| 触发器类型 | POSITIVE EDGE | POSITIVE EDGE | POSITIVE EDGE | POSITIVE EDGE | POSITIVE EDGE | POSITIVE EDGE |
| 宽度 | 7.62 mm | 7.62 mm | 7.5 mm | 7.5 mm | 8.89 mm | 6.92 mm |
| 最小 fmax | 50 MHz | 50 MHz | 50 MHz | 50 MHz | 50 MHz | 50 MHz |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved