SINGLE COLOR LED, BLUE, 2.4mm, ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Osram Opto Semiconductor |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN |
| Reach Compliance Code | compliant |
| 其他特性 | SUPPORTS INFRARED |
| 颜色 | BLUE |
| 颜色@波长 | Blue |
| 配置 | SINGLE WITH BUILT-IN DIODE |
| 最大正向电流 | 0.05 A |
| 最大正向电压 | 3.7 V |
| 透镜类型 | DIFFUSED |
| 标称发光强度 | 1180.0 mcd |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 110 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 4 mm |
| 包装方法 | TAPE AND REEL 13\" |
| 形状 | ROUND |
| 尺寸 | 2.4 mm |
| 表面贴装 | YES |
| 端子节距 | 2.5 mm |
| 视角 | 120 deg |

| LCBA6SG-U2AB-5K6L | LCBA6SG-U2AB-4K5L | LCBA6SG-U2AB-3J4K | LCBA6SG-U2AB-6K7L | LCBA6SG-U2AB-7J8K | LCBA6SG-U2AB-4J5K | LCBA6SG-U2AB-5J6K | LCBA6SG-U2AB-3K4L | LCBA6SG-U2AB-7K8L | LCBA6SG-U2AB-6J7K | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | SINGLE COLOR LED, BLUE, 2.4mm, ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN | SINGLE COLOR LED, BLUE, 2.4mm, ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN | SINGLE COLOR LED, BLUE, 2.4mm, ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN | SINGLE COLOR LED, BLUE, 2.4mm, ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN | SINGLE COLOR LED, BLUE, 2.4mm, ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN | SINGLE COLOR LED, BLUE, 2.4mm, ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN | SINGLE COLOR LED, BLUE, 2.4mm, ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN | SINGLE COLOR LED, BLUE, 2.4mm, ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN | SINGLE COLOR LED, BLUE, 2.4mm, ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN | SINGLE COLOR LED, BLUE, 2.4mm, ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN | ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN | ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN | ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN | ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN | ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN | ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN | ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN | ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN | ROHS COMPLIANT, SMT, 2 PIN |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 其他特性 | SUPPORTS INFRARED | SUPPORTS INFRARED | SUPPORTS INFRARED | SUPPORTS INFRARED | SUPPORTS INFRARED | SUPPORTS INFRARED | SUPPORTS INFRARED | SUPPORTS INFRARED | SUPPORTS INFRARED | SUPPORTS INFRARED |
| 颜色 | BLUE | BLUE | BLUE | BLUE | BLUE | BLUE | BLUE | BLUE | BLUE | BLUE |
| 颜色@波长 | Blue | Blue | Blue | Blue | Blue | Blue | Blue | Blue | Blue | Blue |
| 配置 | SINGLE WITH BUILT-IN DIODE | SINGLE WITH BUILT-IN DIODE | SINGLE WITH BUILT-IN DIODE | SINGLE WITH BUILT-IN DIODE | SINGLE WITH BUILT-IN DIODE | SINGLE WITH BUILT-IN DIODE | SINGLE WITH BUILT-IN DIODE | SINGLE WITH BUILT-IN DIODE | SINGLE WITH BUILT-IN DIODE | SINGLE WITH BUILT-IN DIODE |
| 最大正向电流 | 0.05 A | 0.05 A | 0.05 A | 0.05 A | 0.05 A | 0.05 A | 0.05 A | 0.05 A | 0.05 A | 0.05 A |
| 最大正向电压 | 3.7 V | 3.7 V | 3.7 V | 3.7 V | 3.7 V | 3.7 V | 3.7 V | 3.7 V | 3.7 V | 3.7 V |
| 透镜类型 | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED |
| 标称发光强度 | 1180.0 mcd | 1180.0 mcd | 1180.0 mcd | 1180.0 mcd | 1180.0 mcd | 1180.0 mcd | 1180.0 mcd | 1180.0 mcd | 1180.0 mcd | 1180.0 mcd |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 110 °C | 110 °C | 110 °C | 110 °C | 110 °C | 110 °C | 110 °C | 110 °C | 110 °C | 110 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 4 mm | 4 mm | 4 mm | 4 mm | 4 mm | 4 mm | 4 mm | 4 mm | 4 mm | 4 mm |
| 包装方法 | TAPE AND REEL 13\" | TAPE AND REEL 13" | TAPE AND REEL 13" | TAPE AND REEL 13\" | TAPE AND REEL 13\" | TAPE AND REEL 13\" | TAPE AND REEL 13\" | TAPE AND REEL 13\" | TAPE AND REEL 13\" | TAPE AND REEL 13\" |
| 形状 | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND |
| 尺寸 | 2.4 mm | 2.4 mm | 2.4 mm | 2.4 mm | 2.4 mm | 2.4 mm | 2.4 mm | 2.4 mm | 2.4 mm | 2.4 mm |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 端子节距 | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm |
| 视角 | 120 deg | 120 deg | 120 deg | 120 deg | 120 deg | 120 deg | 120 deg | 120 deg | 120 deg | 120 deg |
| 厂商名称 | Osram Opto Semiconductor | - | - | Osram Opto Semiconductor | Osram Opto Semiconductor | Osram Opto Semiconductor | Osram Opto Semiconductor | Osram Opto Semiconductor | Osram Opto Semiconductor | Osram Opto Semiconductor |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved