Board Connector, 17 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Wire Wrap Terminal, Black Insulator, Receptacle
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Adam Tech |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | ROHS COMPLIANT |
| 主体宽度 | 0.094 inch |
| 主体深度 | 0.433 inch |
| 主体长度 | 1.72 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | AU ON NI |
| 联系完成终止 | Tin (Sn) |
| 触点性别 | FEMALE |
| 触点材料 | BRASS |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 20 mΩ |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT |
| 介电耐压 | 500VAC V |
| 最大插入力 | 1.668 N |
| 绝缘电阻 | 5000000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE |
| JESD-609代码 | e3 |
| 制造商序列号 | RS |
| 插接触点节距 | 0.1 inch |
| 安装方式 | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD |
| 连接器数 | ONE |
| PCB行数 | 1 |
| 装载的行数 | 1 |
| 最高工作温度 | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR |
| 电镀厚度 | FLASH inch |
| 额定电流(信号) | 3 A |
| 参考标准 | UL, CSA |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端子长度 | 0.315 inch |
| 端子节距 | 2.54 mm |
| 端接类型 | WIRE WRAP |
| 触点总数 | 17 |
| 撤离力-最小值 | .556 N |
| RSE1-1-17-SG-2 | RSE1-1-33-SG-2 | RSE1-1-21-SG-2 | RSE1-1-19-SG-2 | RSE1-1-36-SG-2 | RSE1-1-16-SG-2 | RSE1-1-25-SG-2 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Board Connector, 17 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Wire Wrap Terminal, Black Insulator, Receptacle | Board Connector, 33 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Wire Wrap Terminal, Black Insulator, Receptacle | Board Connector, 21 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Wire Wrap Terminal, Black Insulator, Receptacle | Board Connector, 19 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Wire Wrap Terminal, Black Insulator, Receptacle | Board Connector, 36 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Wire Wrap Terminal, Black Insulator, Receptacle | Board Connector, 16 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Wire Wrap Terminal, Black Insulator, Receptacle | Board Connector, 25 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Wire Wrap Terminal, Black Insulator, Receptacle |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 其他特性 | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT |
| 主体宽度 | 0.094 inch | 0.094 inch | 0.094 inch | 0.094 inch | 0.094 inch | 0.094 inch | 0.094 inch |
| 主体深度 | 0.433 inch | 0.433 inch | 0.433 inch | 0.433 inch | 0.433 inch | 0.433 inch | 0.433 inch |
| 主体长度 | 1.72 inch | 3.32 inch | 2.12 inch | 1.92 inch | 3.62 inch | 1.62 inch | 2.52 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | AU ON NI | AU ON NI | AU ON NI | AU ON NI | AU ON NI | AU ON NI | AU ON NI |
| 联系完成终止 | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) |
| 触点性别 | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE |
| 触点材料 | BRASS | BRASS | BRASS | BRASS | BRASS | BRASS | BRASS |
| 触点模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT |
| 介电耐压 | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V |
| 最大插入力 | 1.668 N | 1.668 N | 1.668 N | 1.668 N | 1.668 N | 1.668 N | 1.668 N |
| 绝缘电阻 | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE | GLASS FILLED POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE | GLASS FILLED POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE | GLASS FILLED POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE | GLASS FILLED POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE | GLASS FILLED POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE | GLASS FILLED POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE |
| JESD-609代码 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 |
| 制造商序列号 | RS | RS | RS | RS | RS | RS | RS |
| 插接触点节距 | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch |
| 安装方式 | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD |
| 连接器数 | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE |
| PCB行数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 装载的行数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 最高工作温度 | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 电镀厚度 | FLASH inch | FLASH inch | FLASH inch | FLASH inch | FLASH inch | FLASH inch | FLASH inch |
| 额定电流(信号) | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A |
| 参考标准 | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA |
| 可靠性 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 端子长度 | 0.315 inch | 0.315 inch | 0.315 inch | 0.315 inch | 0.315 inch | 0.315 inch | 0.315 inch |
| 端子节距 | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm |
| 端接类型 | WIRE WRAP | WIRE WRAP | WIRE WRAP | WIRE WRAP | WIRE WRAP | WIRE WRAP | WIRE WRAP |
| 触点总数 | 17 | 33 | 21 | 19 | 36 | 16 | 25 |
| 撤离力-最小值 | .556 N | .556 N | .556 N | .556 N | .556 N | .556 N | .556 N |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved