Visible LED, White Diffused
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | FEMA Electronics Corporation |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 颜色@波长 | Red |
| 最大正向电压 | 3 V |
| JESD-609代码 | e0 |
| 透镜类型 | WHITE DIFFUSED |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 总高度 | 6.2 mm |
| 峰值波长 | 700 nm |
| 最大反向电压 | 5 V |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| LT5412G | LT1312 | LT1312G | LT5421 | LT5422 | LT4542 | LT711 | LT721 | LT741R | LT1241 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Visible LED, White Diffused | Visible LED, White Diffused | Visible LED, White Diffused | Visible LED, Diffused | Visible LED, White Diffused | Visible LED, White Diffused | Visible LED, Diffused | Visible LED, Diffused | Visible LED, Diffused | Visible LED, Diffused |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknow |
| 颜色@波长 | Red | Red | Red | Green | Green | Amber | Red | Green | Red | Ambe |
| 最大正向电压 | 3 V | 2 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 2 V | 3 V | 3 V | 3 V |
| JESD-609代码 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 |
| 透镜类型 | WHITE DIFFUSED | WHITE DIFFUSED | WHITE DIFFUSED | DIFFUSED | WHITE DIFFUSED | WHITE DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 总高度 | 6.2 mm | 7.3 mm | 7.3 mm | 6.2 mm | 6.2 mm | 8 mm | 9.5 mm | 9.5 mm | 9.5 mm | 6.3 mm |
| 峰值波长 | 700 nm | 655 nm | 700 nm | 567 nm | 567 nm | 635 nm | 655 nm | 567 nm | 635 nm | 635 nm |
| 最大反向电压 | 5 V | 3 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 3 V | 5 V | 5 V | 5 V |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 厂商名称 | FEMA Electronics Corporation | FEMA Electronics Corporation | FEMA Electronics Corporation | - | - | - | FEMA Electronics Corporation | FEMA Electronics Corporation | FEMA Electronics Corporation | FEMA Electronics Corporation |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved