Board Connector, 3 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.079 inch Pitch, Crimp Terminal, Locking, Black Insulator, Socket, LEAD FREE
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Harwin |
| 包装说明 | LEAD FREE |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 主体宽度 | 0.136 inch |
| 主体深度 | 0.321 inch |
| 主体长度 | 0.36 inch |
| 主体/外壳类型 | SOCKET |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 接触器设计 | PREASSEM CONN |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED |
| 联系完成终止 | Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier |
| 触点性别 | FEMALE |
| 触点材料 | COPPER ALLOY |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 25 mΩ |
| 触点样式 | RND PIN-SKT |
| DIN 符合性 | NO |
| 耐用性 | 500 Cycles |
| 滤波功能 | NO |
| IEC 符合性 | NO |
| 最大插入力 | 2.78 N |
| 绝缘电阻 | 100000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED POLYESTER |
| JESD-609代码 | e3 |
| MIL 符合性 | NO |
| 插接触点节距 | 0.079 inch |
| 混合触点 | NO |
| 安装选项1 | LOCKING |
| 安装类型 | CABLE |
| 连接器数 | ONE |
| 装载的行数 | 1 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE |
| 电镀厚度 | 12u inch |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING |
| 额定电流(信号) | 3 A |
| 参考标准 | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端接类型 | CRIMP |
| 触点总数 | 3 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 |
| 最大线径 | 22 AWG |
| 最小线径 | 22 AWG |
| 撤离力-最小值 | .1946 N |
| M80-8990301 | B5740-103-F-D-0 | B5740-105-F-D-0 | B5740-106-F-D-0 | B5740-102-F-D-0 | B5740-117-F-D-0 | B5740-104-F-D-0 | B5740-107-F-D-0 | M80-8990501 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Board Connector, 3 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.079 inch Pitch, Crimp Terminal, Locking, Black Insulator, Socket, LEAD FREE | Board Connector, 3 Contact(s), 1 Row(s), Female, Crimp Terminal, Socket, ROHS COMPLIANT | Board Connector, 5 Contact(s), 1 Row(s), Female, Crimp Terminal, Socket, ROHS COMPLIANT | Board Connector, 6 Contact(s), 1 Row(s), Female, Crimp Terminal, Socket, ROHS COMPLIANT | Board Connector, 2 Contact(s), 1 Row(s), Female, Crimp Terminal, Socket, ROHS COMPLIANT | Board Connector, 17 Contact(s), 1 Row(s), Female, Crimp Terminal, Socket, ROHS COMPLIANT | Board Connector, 4 Contact(s), 1 Row(s), Female, Crimp Terminal, Socket, ROHS COMPLIANT | Board Connector, 7 Contact(s), 1 Row(s), Female, Crimp Terminal, Socket, ROHS COMPLIANT | Board Connector, 5 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.079 inch Pitch, Crimp Terminal, Locking, Black Insulator, Socket, LEAD FREE |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 包装说明 | LEAD FREE | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | LEAD FREE |
| Reach Compliance Code | not_compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 主体/外壳类型 | SOCKET | SOCKET | SOCKET | SOCKET | SOCKET | SOCKET | SOCKET | SOCKET | SOCKET |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED | GOLD | GOLD | GOLD | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 联系完成终止 | Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | TIN | TIN | TIN | TIN | TIN | TIN | TIN | Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier |
| 触点性别 | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE |
| 触点材料 | COPPER ALLOY | BERYLLIUM COPPER | BERYLLIUM COPPER | BERYLLIUM COPPER | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| DIN 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 滤波功能 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| IEC 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| JESD-609代码 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 |
| MIL 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 混合触点 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 安装类型 | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE |
| 装载的行数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 选件 | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE |
| 端接类型 | CRIMP | CRIMP | CRIMP | CRIMP | CRIMP | CRIMP | CRIMP | CRIMP | CRIMP |
| 触点总数 | 3 | 3 | 5 | 6 | 2 | 17 | 4 | 7 | 5 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 |
| 厂商名称 | Harwin | - | - | - | Harwin | Harwin | Harwin | Harwin | Harwin |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved