Ferrite Chip, 1 Function(s), 0.4A, ROHS COMPLIANT, EIA STANDARD PACKAGE 1210, 2 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Nichicon(尼吉康) |
| 包装说明 | 1210 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| Factory Lead Time | 25 weeks 5 days |
| 外壳代码 | 1210 |
| 构造 | Chip Bead |
| 最大直流电阻 | 0.3 Ω |
| 滤波器类型 | FERRITE CHIP |
| 最大频率 | 100 MHz |
| 最小频率 | 100 MHz |
| 高度 | 1.5 mm |
| JESD-609代码 | e3 |
| 长度 | 3.2 mm |
| 制造商序列号 | NCB |
| 材料 | Ferrite |
| 安装类型 | SURFACE MOUNT |
| 功能数量 | 1 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 输出阻抗 | 90 OHM Ω |
| 包装方法 | TAPE AND REEL |
| 物理尺寸 | L3.2XB2.5XH1.5 (mm)/L0.126XB0.098XH0.059 (inch) |
| 额定电流 | 0.4 A |
| 系列 | NCB |
| 端子面层 | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier |
| 宽度 | 2.5 mm |

| NCB1210C900TR040F | NCB1210C310TR040F | NCB1210C600TR040F | NCB1210C800TR040F | NCB1210C202TR010F | NCB1210C320TR040F | NCB1210C520TR040F | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Ferrite Chip, 1 Function(s), 0.4A, ROHS COMPLIANT, EIA STANDARD PACKAGE 1210, 2 PIN | Ferrite Chip, 1 Function(s), 0.4A, ROHS COMPLIANT, EIA STANDARD PACKAGE 1210, 2 PIN | Ferrite Chip, 1 Function(s), 0.4A, ROHS COMPLIANT, EIA STANDARD PACKAGE 1210, 2 PIN | Ferrite Chip, 1 Function(s), 0.4A, ROHS COMPLIANT, EIA STANDARD PACKAGE 1210, 2 PIN | Ferrite Chip, 1 Function(s), 0.1A, ROHS COMPLIANT, EIA STANDARD PACKAGE 1210, 2 PIN | Ferrite Chip, 1 Function(s), 0.4A, ROHS COMPLIANT, EIA STANDARD PACKAGE 1210, 2 PIN | Ferrite Chip, 1 Function(s), 0.4A, ROHS COMPLIANT, EIA STANDARD PACKAGE 1210, 2 PIN |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 厂商名称 | Nichicon(尼吉康) | Nichicon(尼吉康) | Nichicon(尼吉康) | Nichicon(尼吉康) | Nichicon(尼吉康) | Nichicon(尼吉康) | Nichicon(尼吉康) |
| 包装说明 | 1210 | 1210 | 1210 | 1210 | 1210 | 1210 | 1210 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 外壳代码 | 1210 | 1210 | 1210 | 1210 | 1210 | 1210 | 1210 |
| 构造 | Chip Bead | Chip Bead | Chip Bead | Chip Bead | Chip Bead | Chip Bead | Chip Bead |
| 最大直流电阻 | 0.3 Ω | 0.3 Ω | 0.3 Ω | 0.3 Ω | 1.5 Ω | 0.3 Ω | 0.3 Ω |
| 滤波器类型 | FERRITE CHIP | FERRITE CHIP | FERRITE CHIP | FERRITE CHIP | FERRITE CHIP | FERRITE CHIP | FERRITE CHIP |
| 最大频率 | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |
| 最小频率 | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |
| 高度 | 1.5 mm | 1.5 mm | 1.5 mm | 1.5 mm | 1.5 mm | 1.5 mm | 1.5 mm |
| JESD-609代码 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 |
| 长度 | 3.2 mm | 3.2 mm | 3.2 mm | 3.2 mm | 3.2 mm | 3.2 mm | 3.2 mm |
| 制造商序列号 | NCB | NCB | NCB | NCB | NCB | NCB | NCB |
| 材料 | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| 安装类型 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 输出阻抗 | 90 OHM Ω | 31 OHM Ω | 60 OHM Ω | 80 OHM Ω | 2000 OHM Ω | 32 OHM Ω | 52 OHM Ω |
| 包装方法 | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL |
| 物理尺寸 | L3.2XB2.5XH1.5 (mm)/L0.126XB0.098XH0.059 (inch) | L3.2XB2.5XH1.5 (mm)/L0.126XB0.098XH0.059 (inch) | L3.2XB2.5XH1.5 (mm)/L0.126XB0.098XH0.059 (inch) | L3.2XB2.5XH1.5 (mm)/L0.126XB0.098XH0.059 (inch) | L3.2XB2.5XH1.5 (mm)/L0.126XB0.098XH0.059 (inch) | L3.2XB2.5XH1.5 (mm)/L0.126XB0.098XH0.059 (inch) | L3.2XB2.5XH1.5 (mm)/L0.126XB0.098XH0.059 (inch) |
| 额定电流 | 0.4 A | 0.4 A | 0.4 A | 0.4 A | 0.1 A | 0.4 A | 0.4 A |
| 系列 | NCB | NCB | NCB | NCB | NCB | NCB | NCB |
| 端子面层 | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier |
| 宽度 | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm |
| Factory Lead Time | 25 weeks 5 days | - | 12 weeks | - | 16 weeks 3 days | 16 weeks 3 days | 16 weeks 3 days |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved