
ROTARY SWITCH-6POSITIONS, DP6T, LATCHED, 0.02A, 20VDC, THROUGH HOLE-STRAIGHT, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | TE Connectivity(泰科) |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| Factory Lead Time | 18 weeks |
| 执行器长度 | 0.75 inch |
| 执行器材料 | POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE |
| 执行器类型 | ROTARY SHAFT |
| 主体高度 | 11 mm |
| 主体长度或直径 | 12.7 mm |
| 喷头长度 | 0.26 inch |
| 套管类型 | 1/4-40 |
| 中心触点材料 | PHOSPHOR BRONZE |
| 中心触点镀层 | GOLD OVER NICKEL |
| 触点(交流)最大额定功率R负载 | 0.4VA@20VAC |
| 触点(交流)最大额定R负载 | .02A@20VAC |
| 最大触点电流(交流) | 0.02 A |
| 最大触点电流(直流) | 0.02 A |
| 触点(直流)最大额定R负载 | .02A@20VDC |
| 触点电阻 | 0.03 mΩ |
| 触点时间 | BREAK-BEFORE-MAKE |
| 最大触点电压(交流) | 20 V |
| 最大触点电压(直流) | 20 V |
| 介质耐电压 | 1000VRMS V |
| 电气寿命 | 10000 Cycle(s) |
| 末端触点材料 | BRASS |
| 末端触点镀层 | GOLD OVER NICKEL |
| 分度角 | 30 deg |
| 绝缘电阻 | 10000000000 Ω |
| JESD-609代码 | e3 |
| 安装特点 | THROUGH HOLE-STRAIGHT |
| 位置数 | 6 |
| 开关段数量 | 1 |
| 最高工作温度 | 70 °C |
| 最低工作温度 | -20 °C |
| PCB 孔数 | 14 |
| 表面贴装 | NO |
| 开关动作 | LATCHED |
| 开关功能 | DP6T |
| 开关类型 | ROTARY SWITCH |
| 端子面层 | Tin (Sn) |
| 端子长度 | 0.14 inch |
| 端子材料 | BRASS |
| 端接类型 | SOLDER |
| MRJ2604 | BD034-14-I-092-0-0630-N-E | 1825535-1 | 1825535-4 | 1825535-2 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | ROTARY SWITCH-6POSITIONS, DP6T, LATCHED, 0.02A, 20VDC, THROUGH HOLE-STRAIGHT, ROHS COMPLIANT | Board Connector, 14 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.05 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator, Receptacle, | ROTARY SWITCH-12POSITIONS, SP12T, LATCHED, 0.02A, 20VDC, THROUGH HOLE-STRAIGHT, ROHS COMPLIANT | ROTARY SWITCH-3POSITIONS, 4P3T, LATCHED, 0.02A, 20VDC, THROUGH HOLE-STRAIGHT, ROHS COMPLIANT | ROTARY SWITCH-6POSITIONS, DP6T, LATCHED, 0.02A, 20VDC, THROUGH HOLE-STRAIGHT, ROHS COMPLIANT |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 不符合 | 符合 | 符合 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | unknown | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 最高工作温度 | 70 °C | 105 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C |
| 最低工作温度 | -20 °C | -40 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C |
| 端接类型 | SOLDER | SURFACE MOUNT | SOLDER AND WIRE | SOLDER | SOLDER |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT | - | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT |
| 主体高度 | 11 mm | - | 10.92 mm | 10.92 mm | 10.92 mm |
| 主体长度或直径 | 12.7 mm | - | 12.7 mm | 12.7 mm | 12.7 mm |
| 触点(交流)最大额定R负载 | .02A@20VAC | - | .02A@20VAC | .02A@20VAC | .02A@20VAC |
| 最大触点电流(交流) | 0.02 A | - | 0.4 A | 0.02 A | 0.02 A |
| 最大触点电流(直流) | 0.02 A | - | 0.4 A | 0.02 A | 0.02 A |
| 触点(直流)最大额定R负载 | .02A@20VDC | - | .02A@20VDC | .02A@20VDC | .02A@20VDC |
| 最大触点电压(交流) | 20 V | - | 20 V | 20 V | 20 V |
| 最大触点电压(直流) | 20 V | - | 20 V | 20 V | 20 V |
| 电气寿命 | 10000 Cycle(s) | - | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) |
| 分度角 | 30 deg | - | 30 deg | 30 deg | 30 deg |
| JESD-609代码 | e3 | e3 | - | e4 | e4 |
| 安装特点 | THROUGH HOLE-STRAIGHT | - | PANEL MOUNT | THROUGH HOLE-STRAIGHT | THROUGH HOLE-STRAIGHT |
| 位置数 | 6 | - | 12 | 3 | 6 |
| 开关段数量 | 1 | - | 12 | 1 | 1 |
| 表面贴装 | NO | - | NO | NO | NO |
| 开关动作 | LATCHED | - | LATCHED | LATCHED | LATCHED |
| 开关功能 | DP6T | - | SP12T | 4P3T | DP6T |
| 开关类型 | ROTARY SWITCH | - | ROTARY SWITCH | ROTARY SWITCH | ROTARY SWITCH |
| 端子面层 | Tin (Sn) | - | - | Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier | Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier |
| Objectid | - | 1171686514 | 1679567645 | 1887695304 | 1887695302 |
| 制造商序列号 | - | BD034 | - | 1825535 | 1825535 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved