Card Edge Connector, 6 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking
| 参数名称 | 属性值 |
| Reach Compliance Code | compli |
| 主体宽度 | 0.114 inch |
| 主体深度 | 0.232 inch |
| 主体长度 | 0.477 inch |
| 连接器类型 | FFC/FPC CONNECTOR |
| 联系完成配合 | SN ON NI |
| 触点材料 | PHOSPHOR BRONZE |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 20 mΩ |
| 触点样式 | BELLOWED TYPE |
| 介电耐压 | 500VAC V |
| 最大插入力 | ZIF N |
| 绝缘电阻 | 500000000 Ω |
| 绝缘体材料 | THERMOPLASTIC |
| 插接触点节距 | 0.039 inch |
| 安装选项1 | LOCKING |
| 安装方式 | RIGHT ANGLE |
| 安装类型 | BOARD |
| PCB行数 | 1 |
| 装载的行数 | 1 |
| 最高工作温度 | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR |
| 额定电流(信号) | 0.5 A |
| 参考标准 | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端子节距 | 0.9906 mm |
| 端接类型 | SURFACE MOUNT |
| 触点总数 | 6 |
| Base Number Matches | 1 |

| 55320610ST | 55320410ST | 55320910TR | 55320710ST | 55320710TR | 55321210TR | 55321210ST | 55321310TR | 55321310ST | 55320510ST | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Card Edge Connector, 6 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking | Card Edge Connector, 4 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking | Card Edge Connector, 9 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking | Card Edge Connector, 7 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking | Card Edge Connector, 7 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking | Card Edge Connector, 12 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking | Card Edge Connector, 12 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking | Card Edge Connector, 13 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking | Card Edge Connector, 13 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking | Card Edge Connector, 5 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking |
| Reach Compliance Code | compli | compli | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 主体宽度 | 0.114 inch | 0.114 inch | 0.114 inch | 0.114 inch | 0.114 inch | 0.114 inch | 0.114 inch | 0.114 inch | 0.114 inch | 0.114 inch |
| 主体深度 | 0.232 inch | 0.232 inch | 0.232 inch | 0.232 inch | 0.232 inch | 0.232 inch | 0.232 inch | 0.232 inch | 0.232 inch | 0.232 inch |
| 主体长度 | 0.477 inch | 0.398 inch | 0.594 inch | 0.516 inch | 0.516 inch | 0.713 inch | 0.713 inch | 0.752 inch | 0.752 inch | 0.437 inch |
| 连接器类型 | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR |
| 联系完成配合 | SN ON NI | SN ON NI | SN ON NI | SN ON NI | SN ON NI | SN ON NI | SN ON NI | SN ON NI | SN ON NI | SN ON NI |
| 触点材料 | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE |
| 触点模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ |
| 触点样式 | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE |
| 介电耐压 | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V |
| 最大插入力 | ZIF N | ZIF N | ZIF N | ZIF N | ZIF N | ZIF N | ZIF N | ZIF N | ZIF N | ZIF N |
| 绝缘电阻 | 500000000 Ω | 500000000 Ω | 500000000 Ω | 500000000 Ω | 500000000 Ω | 500000000 Ω | 500000000 Ω | 500000000 Ω | 500000000 Ω | 500000000 Ω |
| 绝缘体材料 | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC |
| 插接触点节距 | 0.039 inch | 0.039 inch | 0.039 inch | 0.039 inch | 0.039 inch | 0.039 inch | 0.039 inch | 0.039 inch | 0.039 inch | 0.039 inch |
| 安装选项1 | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING |
| 安装方式 | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE |
| 安装类型 | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD |
| PCB行数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 装载的行数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 最高工作温度 | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 额定电流(信号) | 0.5 A | 0.5 A | 0.5 A | 0.5 A | 0.5 A | 0.5 A | 0.5 A | 0.5 A | 0.5 A | 0.5 A |
| 参考标准 | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 端子节距 | 0.9906 mm | 0.9906 mm | 0.9906 mm | 0.9906 mm | 0.9906 mm | 0.9906 mm | 0.9906 mm | 0.9906 mm | 0.9906 mm | 0.9906 mm |
| 端接类型 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 触点总数 | 6 | 4 | 9 | 7 | 7 | 12 | 12 | 13 | 13 | 5 |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - | - |
| 厂商名称 | - | - | W+P Products GmbH | W+P Products GmbH | W+P Products GmbH | W+P Products GmbH | W+P Products GmbH | W+P Products GmbH | W+P Products GmbH | W+P Products GmbH |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved