Rectifier Diode, Avalanche, 1 Element, 1A, Silicon, SIMILAR TO DO-41, 2 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Unitrode Corporation |
| 包装说明 | O-XALF-W2 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 其他特性 | METALLURGICALLY BONDED |
| 外壳连接 | ISOLATED |
| 配置 | SINGLE |
| 二极管元件材料 | SILICON |
| 二极管类型 | RECTIFIER DIODE |
| JESD-30 代码 | O-XALF-W2 |
| 元件数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 175 °C |
| 最低工作温度 | -65 °C |
| 最大输出电流 | 1 A |
| 封装主体材料 | UNSPECIFIED |
| 封装形状 | ROUND |
| 封装形式 | LONG FORM |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 参考标准 | MIL-19500/359 |
| 最大反向恢复时间 | 0.15 µs |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | AVALANCHE |
| 端子形式 | WIRE |
| 端子位置 | AXIAL |
| JAN1N4944 | JANTX1N4946 | JANTXV1N4942 | JANTX1N4944 | JANTXV1N4946 | JANTX1N4942 | JAN1N4942 | JAN1N4946 | JANTXV1N4944 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Rectifier Diode, Avalanche, 1 Element, 1A, Silicon, SIMILAR TO DO-41, 2 PIN | Rectifier Diode, Avalanche, 1 Element, 1A, Silicon, SIMILAR TO DO-41, 2 PIN | Rectifier Diode, Avalanche, 1 Element, 1A, Silicon, SIMILAR TO DO-41, 2 PIN | Rectifier Diode, Avalanche, 1 Element, 1A, Silicon, SIMILAR TO DO-41, 2 PIN | Rectifier Diode, Avalanche, 1 Element, 1A, Silicon, SIMILAR TO DO-41, 2 PIN | Rectifier Diode, Avalanche, 1 Element, 1A, Silicon, SIMILAR TO DO-41, 2 PIN | Rectifier Diode, Avalanche, 1 Element, 1A, Silicon, SIMILAR TO DO-41, 2 PIN | Rectifier Diode, Avalanche, 1 Element, 1A, Silicon, SIMILAR TO DO-41, 2 PIN | Rectifier Diode, Avalanche, 1 Element, 1A, Silicon, SIMILAR TO DO-41, 2 PIN |
| 包装说明 | O-XALF-W2 | SIMILAR TO DO-41, 2 PIN | SIMILAR TO DO-41, 2 PIN | O-XALF-W2 | O-XALF-W2 | SIMILAR TO DO-41, 2 PIN | O-XALF-W2 | O-XALF-W2 | O-XALF-W2 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 其他特性 | METALLURGICALLY BONDED | METALLURGICALLY BONDED | METALLURGICALLY BONDED | METALLURGICALLY BONDED | METALLURGICALLY BONDED | METALLURGICALLY BONDED | METALLURGICALLY BONDED | METALLURGICALLY BONDED | METALLURGICALLY BONDED |
| 外壳连接 | ISOLATED | ISOLATED | ISOLATED | ISOLATED | ISOLATED | ISOLATED | ISOLATED | ISOLATED | ISOLATED |
| 配置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| 二极管元件材料 | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON |
| 二极管类型 | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE |
| JESD-30 代码 | O-XALF-W2 | O-XALF-W2 | O-XALF-W2 | O-XALF-W2 | O-XALF-W2 | O-XALF-W2 | O-XALF-W2 | O-XALF-W2 | O-XALF-W2 |
| 元件数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 175 °C | 175 °C | 175 °C | 175 °C | 175 °C | 175 °C | 175 °C | 175 °C | 175 °C |
| 最低工作温度 | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C |
| 最大输出电流 | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A |
| 封装主体材料 | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED |
| 封装形状 | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND |
| 封装形式 | LONG FORM | LONG FORM | LONG FORM | LONG FORM | LONG FORM | LONG FORM | LONG FORM | LONG FORM | LONG FORM |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 参考标准 | MIL-19500/359 | MIL-19500/359 | MIL-19500/359 | MIL-19500/359 | MIL-19500/359 | MIL-19500/359 | MIL-19500/359F | MIL-19500/359 | MIL-19500/359 |
| 最大反向恢复时间 | 0.15 µs | 0.25 µs | 0.15 µs | 0.15 µs | 0.25 µs | 0.15 µs | 0.15 µs | 0.25 µs | 0.15 µs |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 技术 | AVALANCHE | AVALANCHE | AVALANCHE | AVALANCHE | AVALANCHE | AVALANCHE | AVALANCHE | AVALANCHE | AVALANCHE |
| 端子形式 | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE |
| 端子位置 | AXIAL | AXIAL | AXIAL | AXIAL | AXIAL | AXIAL | AXIAL | AXIAL | AXIAL |
| 厂商名称 | Unitrode Corporation | - | Unitrode Corporation | Unitrode Corporation | Unitrode Corporation | Unitrode Corporation | Unitrode Corporation | Unitrode Corporation | Unitrode Corporation |
| Base Number Matches | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved